Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 05. července 2020 svátek slaví Cyril a Metoděj, zítra Mistr Jan Hus
Pařížov
Borůvka
Vrátno
Sovinec

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Karlova studánka
typ: Vesnice
okres: BruntálTerezka
typ: Rozhledna
okres: ChrudimSkanzen Kouřim
typ: Skanzen
okres: KolínRychmburk
typ: Hrad
okres: ChrudimŠpilberk
typ: Hrad
okres: Brno-město
Seznam táborových her : zimní

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Hledáni ztracených
Typ hry: zimní
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 30 min
Místo hry: nejlépe závěj
Pomůcky: ?ztracení" (slámou vycpané staré ob-

Kdo vložil:

frkotik
Popis: Úkolem družstev je v co nejkratším čase najít a vyhrabat členy družiny, které zasypala lavina. Figurín (či jen papírků s obrázkem)jevterénurozmístěno o polovinu více, než je účastníků hry. Některé jsou zasypány zcela, jiných kousek vykukuje.
2. Honička po cestičkách
Typ hry: zimní
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 15 min
Místo hry: louka s neporušeným sněhem
Pomůcky:

Kdo vložil:

Ned
Popis: Na louce, kde je neporušený sníh, se vyšlape několik cestiček, které se různě kříží. Některé mohou být i slepé. Hráči se během hry mohou pohybovat pouze po cestičkách. Jeden hráč má babu a snaží se někoho dotknout. Po dotyku mají babu oba, a hra pokračuje takto lavinovitě dále, dokud nezbývá poslední hráč-vítěz. Po cestičkách se smí chodit pouze korektně-nesmí se přeskakovat zjedné do druhé (mimo křižovatky). ?Baba" se ale smí dávat lidem, kteří jsou na jiné cestičce. Pozn. Pro rozlišení si ten, kdo má babu sundá čepici apod.
3. Kdo zasáhne
Typ hry: zimní
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 10 min
Místo hry: rovné
Pomůcky: kruh, sněhové koule

Kdo vložil:

Marty
Popis: Dvě družiny (družstva) se postaví proti sobě ve vzdálenosti 10 m. Hráči každého družstva se seřadí do řady asi 3 m jeden od druhého. Každý hráč si nakreslí kolem sebe kruh o průměru 50 cm. Organizátor hry se postaví stranou a dává znamení hráčům. Na jeho povel: "První začni!", si krajní hráč první družiny udělá sněhovou kouli a hodí ji na hráče druhé družiny, který stojí naproti. Nikdo z hráčů nesmí opustit kruh. Protivník se může libovolně uhýbat (sedat si, vyskakovat), ale v žádném případě nesmí ani jednou nohou šlápnout mimo kruh. Kdo poruší toto pravidlo, vypadá ze hry. Jakmile je zřejmý výsledek hodu, dáví organizátor hry další povel: "Odpověz!" a první hráč druhé družiny hází kouli na hráče, který stojí proti němu. Tak se vystřídají všichni. Ti, kteří byli zasaženi, vypadají ze hry. Hra trvá tak dlouho, dokud ve hře nezůstanou jen hráči jednoho družstva.
4. Kra
Typ hry: zimní
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Venca
Popis: Výprava je na kře, která se začala lámat. Aby kra nepraskla a členové výpravy se neutopili, musí se všichni plazit. Plazí se ve vytyčeném, asi 50 metrovém úseku.
5. Lov létajících ryb
Typ hry: zimní
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Hedo
Popis: Ryby představuje koule, kterou vyhodí první hráč do výšky alespoň jeden metr nad sebe. Aby byla ryba chycena, musí ji druhý hráč trefit sněhovou koulí dříve, než dopadne na zem. Každý hráč třikrát nahazuje rybu a třikrát po sobě střílí.
6. Lov na tuleně
Typ hry: zimní
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 10 min
Místo hry: rovné
Pomůcky: sněhové koule, rovné pruty

Kdo vložil:

Hoffa
Popis: Rozestavte na louce deset až dvacet sněhových koulí, velkých asi jako základ pro sněhuláka. Každá koule představuje tulené. Vyšlapejte ve sněhu hraniční linii ve vzdálenosti asi deset až patnáct metrů od toho nejbližšího. Lovci pak vrhají od čáry harpuny (rovné pruty) a snaží se některé zvíře zasáhnout. Kdo trefil, získává bod, dřevěný kolíček, který si z tulené půjde vytáhnout. V házeni se střídejte podle předem stanoveného pořadí. Mířit můžete jen na toho tuleně, který nebyl dosud uloven. Pro pruty a kolíčky choďte vždy všichni najednou, abyste sevzájemněneulovili. Hra trvá, dokud nevězí harpuna i v posledním tuleňovi.
7. Lov tuleňů
Typ hry: zimní
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: tuleni (terče)

Kdo vložil:

Svoboda
Popis: Vytýčí se několik stanovišť s různými vzdálenostmi od tuleňů. Výpravy, které přijdou dříve, si mohou tuleně vybrat, álenové výpravy hází na vybraného tuleně sněhovými koulemi tak dlouho, ažjej uloví (povalí terč).
8. Meteor
Typ hry: zimní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: s neporušeným sněhem
Pomůcky: šišky

Kdo vložil:

Rusty
Popis: Nasbírejte v lese asi třicet šišek a rozházejte je na zasněžené louce tak, aby dopadly od vás ve vzdálenosti asi 10^40 metrů do neporušené sněhové přikrývky. Pak zavolejte kamarády a řekněte: "Dnes v noci přeletěl nad naším krajem meteor. Těsně před dopadem vybuchl a rozpadl se na drobné úlomky. Hledejteje ve sněhu. Jeto ovšem hra a místo meteoritů leží na louce šišky. Zůstala po nich na povrchu viditelná stopa. Kdo jich nasbírá nejvíc?"
9. Mezi dvěma ohni
Typ hry: zimní
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 15 min
Místo hry: rovné
Pomůcky: sněhové koule

Kdo vložil:

Penny
Popis: Na hřišti označíme praporky nebo rýhou uličku dlouhou 20-30 m a širokou 10 až 12 m. Hráči se rozdělí na dvě stejná družstva. Jedno se postaví podél obou dlouhých stran uličky. Druhé družstvo je za krátkou stranou, která ohraničuje ze strany uličku. Úkolem těchto hráčů je proběhnout a vrátit se zpět. Hráči, kteří stojí za bočními dlouhými stranami, snaží se zasáhnout koulemi přebíhající hráče. Zasažený vypadá ze hry. Aby měli hráči méně "ztrát", je výhodnější, aby přebíhali po jednom nebo po dvou. Po prvním přeběhnutí rozhodčí spočítá, kolik hráčů zůstalo ve hře. Pak se musí hráči vrátit stejnou cestou zpět na místo, odkud vyběhli a znovu musí uhýbat koulím. Organizátor hry určuje, kolik hráčů se v pořádku vrátilo, pak si družstva vymění úlohy. Vyhrává to družstvo, kterému zůstalo na konci hry více hráčů. před začátkem hry dáme družstvům možnost připravit si "střelivo". Můžete se dohodnout i na této zásadě: jestliže hráč odrazí kouli rukou, nepočítáme ho mezi zasažené; je-li zasažen podruhé, pak již vypadá ze hry. Můžete se dohodnout i na tom, že hráči, kteří stojí podél bočních stěn a házejí koule, se nebudou hýbat z místa.
10. Oheň
Typ hry: zimní
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 60 min
Místo hry: louka
Pomůcky: sirky

Kdo vložil:

Hedo
Popis: Skupiny mají za úkol přinést si dřevo a další případné přírodní prostředky pro rozděláni ohně. Oheň musí hořet alespoň pět minut. Pro ztížení lze na ohni uvařit čaj (z přírodních prostředků) nebo vejce natvrdo.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist