Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 15. září 2019 svátek slaví Jolana, zítra Ludmila
Miletín
Lukov
Panorama
Špindlerův Mlýn

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Jimramov
typ: Město
okres: Žďár nad SázavouVinařství u kapličky
typ: Vinohrad
okres: BřeclavLežáky
typ: Vesnice
okres: ChrudimJimramovský zámek
typ: Zámek
okres: Žďár nad SázavouPotštejn
typ: Zřícenina
okres: Rychnov nad Kněžnou
Seznam táborových her : vědomostní

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Hlavni města
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: papírové kartičky, zavírací špendlíky

Kdo vložil:

frkotik
Popis: Polovina hráčů si přišpendlí na tělo obrysy různých států, alebezjejichjmen. Druhá polovina hráčů má na proužcích papíru jména hlavních měst těchto států. Každý člen druhé skupiny má vyhledat toho z první skupiny, kdo má na sobě zakreslený stát, jehož hlavní město má napsáno na papírku.
2. Hudební hádanky
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: hudba, fotografie

Kdo vložil:

Hadati
Popis: -   Přehrajeme dětem skladbu, kterou mají poznat. Hodnotíme buď pořadí, v jakém sdělují odpovědi, nebo pouze správnost jejího písemného záznamu. -   Poznávání hudebních skladatelů dle fotografií. -   Soutěž družstev-jedno družstvo řekne jméno skladatele, úkolem druhého družstva je jmenovat co nejvíce jeho děl. -   Vzájemné soupeření-každý (ev. družstvo) řekne vždy jednu operu, hudebního skladatele apod. Prohrává, komu dříve dojde zásoba. Potom změníme téma (např. zpívat vojenské nebo revoluční písně). -   Řekneme písmeno, na které musí protivník (jednotlivec či družstvo) začít zpívat píseň (lidovou píseň), příp. začít zpívat píseň, v níž bude obsaženo určité slovo (jméno, květina, vlastnost, vojáci...).
3. Chybný text
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: text

Kdo vložil:

Jessie
Popis: Text, který vedoucí hry přečte, obsahuje několik chybných údajů. Soutěžící se snaží chyby najít a text opravit. Slavný francouzský spisovatel Jan Mareš napsal historický román "Jsem už velká dívka". Tato kniha vypráví ve verších o zážitcích polární výpravy, která ztroskotala na severní točně. Této výpravy se zúčastnil také náš vědec Dick Sand a napsal o ní knihu "Lovci orchidejí". Jan Mates je náš spisovatel a napsal "Práče". Kniha "Jsem už velká dívka" není historický román a napsala ji Helena Smahelová. Kniha není veršovaná a nepíše se v ní o polární výpravě. O polární výpravě píše F. Běhounek v knize "Trosečníci polárního moře". Dick Sand je hrdina knihy Patnáctiletý kapitán. Knihu "Lovci orchidejí" napsal F. Flos.
4. Kdo je lepší čtenář
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: úryvky z knih

Kdo vložil:

Magic
Popis: Vedoucího hry si musí připravit dostatek úryvků z knih. Předčítá je soutěžícím a ti se snaží z úryvků určit název knihy a jméno autora. Boduje se zvlášť určení názvu i jméno autora, bod získá soutěžící, který řekl název, stejně jako soutěžící, který poznal autora. Text úryvku musí pochopitelně obsahovat dostatek informací-jména osob, název místa, časové určení apod. Knihy, z kterých jej vedoucí vybírá, mají odpovídat věku dětí, postihnout zájmy všech soutěžících a vedoucí by je měl znát.
5. Kdo zná více knih
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: skupiny či dohromady
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: papíry, tužky

Kdo vložil:

leena
Popis: Děti soutěží ve vyjmenování co největšího počtu názvů knih na dané téma. Nejde-li o širší soutěž s větším množstvím účastníků, stačí zvolit jen téma jediné. Pro velkou soutěž může vedoucí pro ilustraci přinést několik knih a rozložit je na hromádky podle jednotlivých skupin. Hřbety směřují k divákům. Každé ze soutěžících družstev (nebo každý jednotlivý soutěžící) dostanou v tomto případě téma jiné a názvy titulů říkají nahlas. Vybíráme podle věku dětí, podle literárních znalostí vedoucího hry, který musí správně posoudit zařazení té které knihy do určité skupiny. Např. Umělecko-naučné knihy, Historické knihy, Knihy básní, Knihy, které mají v názvu číslovku, Knihy, jejichž hrdiny jsou zvířátka, Knihy, jejichž názvy začínají určeným písmenem, Knihy, v jejichž názvu je jméno, Knihy z války.
6. Knihomol
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: skupiny či dohromady
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: knihy

Kdo vložil:

Marty
Popis: Vedoucí hry rozdá dětem lístky s názvy knih (nebo přímo knihy). Soutěžící mají za úkol se sami rozdělit do "obsahově spřízněných" skupin podle předem určených námětů knih. (knihy veršů, knihy o přírodě, dobrodružné knihy, knihy o vojácích).
7. Kterou knihu napsal?
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: skupina a tři
Trvání hry: 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

hakon
Popis: Družstva mají několik sad písmen abecedy. Vedoucí hry klade otázky. Například: "Kterou knihu napsal Karel Čapek?", "Kterou knihu napsal Jan Drda?" Členové družstev mají sestavit z písmen abecedy název některé knihy určeného spisovatele. Komu se to prvnímu podaří, vyhrává. Obměna: Družstva nastoupí do řady a písmena si členové družstva našpendlí tak, aby vytvořila název knihy. Karty s písmeny by v tom případě měly mít velikost startovních čísel.
8. Literární fanty
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

leena
Popis: Soutěžící sedí v kruhu. První řekne název díla. Druhý zopakuje název díla a přidá autora, třetí název díla. Čtvrtý to celé zopakuje, doplní opět autora a přidá další název atd. Např. Příběh opravdového člověka-Boris Polevoj, Vítr se vrací-Petr Jilemnický, Na západní frontě klid... Komu chybí odpověď, odevzdá fant.
9. Literární soutěž
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: literární znalosti

Kdo vložil:

Magic
Popis: Hráči si napíší na papír do sloupce řadu jmen českých spisovatelů. Například: Tyl, Němcová, Neruda, Hálek, Jirásek, Neumann, Čapek, Olbracht, Majerová, Puj manová. Na povel musí každý vedle jména spisovatele napsat nejméně tři jeho díla. Vyhrává ten, kdo nejdříve napíše největší počet děl uvedených spisovatelů.
10. Na soudce
Typ hry: vědomostní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 10 min
Místo hry: v místnosti
Pomůcky: židle

Kdo vložil:

Jessie
Popis: Postavíme několik řad židlí (záleží na počtu soutěžících) tak, že nejvíce židlí je v poslední řadě; v dalších řadách směrem dopředu je vždy o jednu méně, takže v první řadě je pouze jedna židle. Soutěžící stojí na začátku hry kolem židlí, "soudce" (vedoucí hry) před židlemi. Soudce předčítá úryvek z knihy. Kdo první uhodne, posadí se do poslední řady a ti kdo uhodnou další úryvky, posadí se vedle něho. Při opětovném správném určení nového úryvku, poposedne sedící do bližší řady. Soudce předčítá dále úryvky a posuzuje, kdo první správně odpověděl-proto "soudce". Hra pokračuje tak dlouho, dokud se absolutní vítěz (nebo první tři-podle dohody) nedostane až na první židli.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist