Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 05. července 2020 svátek slaví Cyril a Metoděj, zítra Mistr Jan Hus
Žleby
Loučná Hora
kaple Povýšení
Pokličky

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Karasín
typ: Rozhledna
okres: Žďár nad SázavouHořický Chlum
typ: Rozhledna
okres: JičínValdštejnská zahrada
typ: Zahrada
okres: Hlavní město PrahaNové hrady
typ: Zámek
okres: Ústí nad OrlicíČeřovka - Milohlídka
typ: Rozhledna
okres: Jičín
Seznam táborových her : umělecká

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Balet
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: zdroj hudby

Kdo vložil:

Šaras
Popis: Balet je umění, které má zcela přesné zákonitosti. Různé stavy, pocity, nálady, myšlenky lze zpravidla vyjádřit jedním gestem, pohybem. Protože toto vyjádření neznáme, často hledíme poněkud zmateně na to, co se před námi odehrává. Myslíme si, že na provedení něčeho takového nám chybí fantazie a zkušenost, bojíme se. Přitom to vlastně stačí jen zkusit. Hráči se rozdělí do dvojic, pokud možno smíšených. Jednotlivým dvojicím se postupně přidělují scény, které mají zahrát a předvést ostatním. Poté dostanou 1 minutu na přípravu, během které se mohou i upravit na vystoupení. V další minutě předvádí za zvuků hudby to, co mají. Vhodné je upozornit, že balet je němý a není to ani pouhá pantomima. Ostatní dvojice pak hádají, co jim bylo předváděno.
2. Bláznivý kreslíř
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: s pevnou podložkou
Pomůcky: velký papír, kreslivo

Kdo vložil:

Melissa
Popis: Pro každou skupinu zavěsíme na stěnu velký papír (balicí apod.), nejlépe proti sobě. Každá skupina dostane barevné křídy a oznámí vedoucímu hry, co bude kreslit (např. obytný dům, medvěda, louku atd.). Na znamení jdou první hráči z obou skupin k papíru a začnou kreslit. Každý smí nakreslit jen 3 čáry. Když jsou hotovi, jdou další, ale každý smí nakreslit vždycky jen 3 čáry. Hra pokračuje, dokud se nevystřídají všichni z obou skupin. Vyhrává nejlepší kresba.
3. Kresby na pokračování
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dvě či více skupin
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: pruh papíru 1 Ocm široký a 3m dlouhý

Kdo vložil:

Zeky
Popis: Na dané znamení nakreslí jeden z každého družstva něco na papír. Jakmile kresbu skončí, postoupí papír dalšímu hráči, který několika slovy popíše, co kresba znamená. Pak kresbu založí a text předá delšímu hráči, který podle něho nakreslí další obrázek. Tak hra pokračuje, až se všichni vystřídají. Poslední hráči družstev odevzdají papír vedoucímu hry, který ukáže všem hráčům kresby a předčítá slovní doprovod k nim. Družstvo, které podle názoru vedoucího hry řešilo kresby a popisy nejvtipněji, vítězí.
4. Kreslená píseň
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: kreslící potřeby, papíry

Kdo vložil:

Big Ben
Popis: Každý hráč si vybere píseň (či literární dílo), jejíž první verše se dají znázornit kresbou, např. Tluče bubeníček, Pod našima okny, Andulko šafářová apod. Obrázek nakreslí a odevzdá. Všechny obrázky se očíslují a vyloží na stole. Kdo správně uhodne nejvíce obrázků, vyhrává.
5. Malá recitační soutěž
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: míčky s cedulkami

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: Vedoucí hry hodí mezi děti několik míčků, na kterých jsou nalepené různé obrázky. Například: zvířátka, květiny, ptáci, děti, nářadí, stroje, hvězdy, slunce, vojáci atd. Kdo chytne míček, prohlédne si obrázky; pokud zná básničku na námět některého obrázku, přihlásí se do soutěže. V případě, že básničku nezná, hodí míček dalšímu, sám ovšem ze hry vypadá. Příprava: vedoucí polepí míčky obrázky.
6. Malované písničky
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: fixy nebo tužky

Kdo vložil:

Penny
Popis: Každé družstvo vždy vyšle jednoho zástupce. Tomu je ukázán název písničky. Tuto písničku má pak pomocí kresby oznámit zbylým členům družstva. To družstvo, které pozná, o jakou písničku jde, ji musí začít zpívat. Nejrychlejší družstvo získává bod. V případě, že nelze rozhodnout, které družstvo začalo písničku zpívat dříve, dostávají bod obě družstva. Hraje se podle dohody-např. do získání 5 bodů atd.
7. Malované písničky II.
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: papíry a tužky

Kdo vložil:

Penny
Popis: Každý hráč dostane papír, vybere si nějakou písničku, jejíž verše se dají jednoduše nakreslit (např. "Na tý louce zelený" apod.). Poté každý svoji písničku namaluje, vedoucí obrázky očísluje a rozloží po stole. Pak si všichni hráči prohlédnou vystavené obrázky a napíší k číslům názvy písniček, které si myslí. Kdo uhodne nejvíce správných názvů písniček (vlastní se nepočítá), vyhrává.
8. Moje prázdniny
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 120 min
Místo hry: u rovné plochy
Pomůcky: papíry, staré časopisy, nůžky, lepidlo

Kdo vložil:

hakon
Popis: Vyrobte sešitky a stránky v nich nadepište: Moje nejstarší fotografie, Máj nejnovější snímek, Kdo šel se mnou, Jak jsme šli, Kam jsme šli, Jak jsme bydleli, Lidé, které jsme potkali, Nehoda, Jak to skončilo, Naše nejšťastnější chvíle, Málem se stalo neštěstí, Konec atd. Pak dejte každému chlapci jeden starý obrázkový časopisy nůžky, lepidlo a vybídněte ho, aby vystřihal z časopisu obrázky a nalepil je do své knížky na nadepsané stránky. Může tak vytvořit veselé kombinace, aje-li bystrý, i poetické.
9. Na čáry
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: papír a tužka pro každého

Kdo vložil:

Denisa
Popis: Každý hráč má list papíru a tužku. Na dané znamení nakreslí každý na svůj papír libovolnou klikatou čáru a přidá list svému sousedu po pravé straně. Úkolem každého je doplnit čáru, kterou nakreslil jeho soused tak, aby vznikl obrázek, který něco představuje. Opět uspořádáme výstavu kreseb a vyhodnotíme nejlepší.
10. Na pěvce
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Venca
Popis: Jeden z hrajících začne zpívat známou píseň tak, že smí zazpívat pouze tři slova. Potom pokračuje vedle sedící hráč rovněž třemi slovy. Tak hra pokračuje, až se vystřídají všichni hrající. Musí se dávat dobrý pozor nejen na text a melodii, ale také, aby se dodržel počet slov. Kdo se splete, vypadává ze hry. Vítězí ten, kdo zůstal poslední. Hru lze obměnit tím, že místo na pěvce se hraje na básníka. Hodí se k tomu nejlépe některé známé básně, jako Vodník či další povinné básničky ze školy.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist