Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Čtvrtek 06. srpna 2020 svátek slaví Oldřiška, zítra Lada
Červená Lhota
Prachov
Rtyně
Pernštejn

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Bylinkový ráj SONNENTOR Čejkovice
typ: Tip na výlet
okres: HodonínBylinkový ráj SONNENTOR Čejkovice
typ: Tip na výlet
okres: HodonínVelký Vřešťov
typ: Rybník
okres: TrutnovPohádkový sklep strašidel
typ: Muzeum
okres: Ostrava-městoKratochvílova rozhledna
typ: Rozhledna
okres: Litoměřice
Seznam táborových her : taneční

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Cesta s překážkami
Typ hry: taneční
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj taneční hudby

Kdo vložil:

Leroy
Popis: Tanečníci se pohybují v párech v kruhu tanečním krokem nebo tancem. Hudba se po chvíli přeruší a vedoucí hry vždy oznámí, jaká komplikace nastala a jaké překážky je třeba při tanci překonat. Příklady překážek: zlomená noha dívky-tanečník přenáší svoji dívku na zádech, zlomená noha obou-drží se za ruce a poskakují po jedné noze, voda-tanečník si vyhrne nohavice a brodí se, děvče pokračuje v chůzi naboso nebo jen v punčochách, pokud voda dál stoupá, nese hoch dívku v náručí (pokud ji unese), les-ze židlí se vytvoří překážková dráha, kterou musí tanečníci bez úrazu (dotyku) pro tančit, atd.
2. Citrónový tanec
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: citrón nebo předmět jeho velikosti,

Kdo vložil:

Penny
Popis: Při této hře má každý pár za úkol udržet mezi čely citrón, jablko, pomeranč nebo třeba tenisák nebo bramboru (umytou). Při hře se stále tančí. Pár, kterému předmět spadne ze hry, odpadá. Vhodné je střídat rytmy, neboť pak musí pár vynaložit daleko větší úsilí na udržení předmětu.
3. Cvrnkaná
Typ hry: taneční
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 50 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: láhev, zátka, hudba

Kdo vložil:

Zeke
Popis: Na stůl se postaví láhev a na ni volně zátka. Úkolem hráčů, kteří přicházejí z určité vzdálenosti v rytmu hudby, je zátku z láhve cvrnknutím shodit. Hráč se nesmí v žádném případě u láhve zastavovat, nesmí pokrčit ruku a ani nesmí cvrnkat ze strany. Zkouška vypadá na první pohled jednoduše, ale dosáhnout úspěchu není zrovna snadné. Výhodně lze tuto zkoušku použít při soutěžích, kdy potřebujeme zvětšího množství zájemců vybrat jen několik účastníků.
4. Hledání II.
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 10 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: šátky pro polovinu hráčů, hudby

Kdo vložil:

Patricia
Popis: Hoši odejdou doprostřed sálu. Děvčata se posadí na připravené židle do rohů. Chlapcům se zavážou oči a přidělí se jim zvuk, který bude vydávat jejich partnerka. Na dané znamení musí každá dívka vydávat určený zvuk, např. A, O, I, U, případně zvuky zvířat jako haf, haf, vrr, mňau.... Úkolem chlapců je v co nejkratším termínu nalézt své děvče, dále poslepu poznat, o koho jde. Poté co pozná, kdo je jeho partnerka, může si sundat šátek a pár se dává do tance. Po celou dobu hraje tlumeně taneční hudba.
5. Psaníčková
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj taneční hudby, obálka s úkoly

Kdo vložil:

Maggie
Popis: Tanečníci normálně tancují, přitom mezi nimi putuje obálka s úkoly. Každý úkol je napsán na zvláštním lístku. Hudba se náhle přeruší. Ten pár, který má u sebe psaní, si musí vytáhnout jeden lístek s úkolem. Úkol pár splní a předvede jej ostatním. Vedoucí hry průběh okomentuje, po skončení předá obálku j inému páru a spouští znovu hudbu. Hra pokračuje do vyčerpání úkolů.
6. Seznamovací mazurka
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby (mazurka)

Kdo vložil:

Ned
Popis: Účastníky necháme rozdělit, neboje sami rozdělíme do párů. Páry se postaví do jednoho nebo více kruhů okolo místnosti tak, aby měli všichni dostatečný prostor na tanec. Pak si všichni zopakují, jak se tančí mazurka. (pro zapomnětlivé: žena stojí zády k muži, oba se drží za ruce pokrčené v loktech (jako když se vzdávají). Po prvních taktech začínají všichni tančit tak, že nejprve ukročí dvakrát vlevo (každý úkrok na tři doby), pak dvakrát vpravo (opět co úkrok to tři doby). Na další tři doby otočí tanečník mírně tanečnici k sobě nejprve doleva a pak opět doprava (každé pootočení na tři doby). Základní figura končí tím, že se tanečnice otočí kolem své osy pod zvednutou rukou tanečníka. Vše se znovu a znovu opakuje. Účelem seznamovací mazurky je seznámit se navzájem a samozřejmě s tím partnerem či partnerkou, který nám ?padl do oka". Základní figura se při hře obmění tak, že ve chvíli, kdy se žena otáčí k tanečníkovi vlevo, tanečník se představí a např. sdělí odkud je (další stručné osobní informace záleží na zadání vedoucím hry-konferenci érem). Když se žena otáčí k tanečníkovi zprava, představuje se ona. Na závěr figury však otáčí pod jeho rukou, přechází k dalšímu tanečníkovi v kruhu (řadě). Její tanečník zase přebírá další partnerku zepředu.
7. Tanec s balónky I.
Typ hry: taneční
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, balónky

Kdo vložil:

Dutchy
Popis: Taneční páry se připraví k tanci, dámy si přivážou ke kotníku nafouknutý balónek. Smyslem hry je uchránit si při tanci svůj balónek. Pánové tančí a šlapou dámám na...balónky, dámy se snaží uhýbat. Komu balónek praskne, odchází z parketu, komu zůstane jako poslednímu, vyhrál.
8. Tanec s balónky II.
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, balónky pro všechny,

Kdo vložil:

Sugar
Popis: a) Každá dvojice drží nafouknutý balónek. Musí zničit balónky ostatních dvojic, aniž by přišla o svůj. Zničením balónku vypadává dvojice ze hry. b) Každému tanečníku se přiváže k noze balónek. Při tanci se musí každý pár snažit, aby jeho přičiněním praskly balónky těch druhých, zároveň však musí uchránit svůj vlastní. K destrukci nesmí být použito rukou. Vhodný hudební doprovod tvoří ty tance, v nichž se tančící pár stále drží (valčík, polka, foxtrot...). c) Mezi tančící páry je vyhozen balónek. Úkolem tanečníků j e udržovat balónek stále ve vzduchu. Ten pár, který měl poslední dotyk před pádem balónku na zem nebo který balónek prorazí, vypadává.
9. Tanec s bramborami
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, pro pár větší brambor,

Kdo vložil:

Ned
Popis: Každý taneční pár dostává za úkol protančit určitou vzdálenost v místnosti, přičemž hoši musí během tance držet mezi koleny umytý brambor nebo míček. Jakmile začnou tančit, začínají znovu od začátku, nebo vypadávají (podle časových možností). Rozhoduje čas a šikovnost.
10. Tanec se lžící
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, lžíce, voda, pingpon-

Kdo vložil:

Penny
Popis: Tanečníci drží ve spoj ených rukou (chlapec v levé, dívka v pravé) lžičku s vodou (vajíčkem, pingpongovým míčkem atd..). Jejich úkolem je přetančit sál nebo určenou trasu a vodu nerozlít (nebo neztratit přenášený předmět).


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist