Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 05. července 2020 svátek slaví Cyril a Metoděj, zítra Mistr Jan Hus
Kopaniny
Karlštejn
Hřídelec
osada Jizerka

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Dobruška
typ: Město
okres: Rychnov nad KněžnouČeřovka - Milohlídka
typ: Rozhledna
okres: JičínKuks
typ: Zámek
okres: Trutnovkostel Svatého Mikuláše
typ: Kostel
okres: Hlavní město PrahaKunětická hora
typ: Hrad
okres: Pardubice
Seznam táborových her : stolní

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Alager
Typ hry: stolní
Počet hráčů: až 9
Trvání hry: 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: 52 bridžových karet

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: Kdysi velmi oblíbená karetní hra, původem z Francie. Každý z hráčů obdrží 3 karty a poslední 3 se rozloží otevřeně do prostřed stolu. Zbytek tvoří zakrytý talón, z něhož si hráči střídavě odebírají po jednom svrchním listu, vyjma případu, kdy mohou měnit jednu nebo všechny tři vyložené karty za karty z ruky. Cílem je vylepšení bodových hodnot svých karet. Počítají se jen karty jedné barvy a to od dvojky do desítky podle hodnoty, každá figura deset a eso jedenáct. Nikdo není nucen měnit a k pokračování hry se dává sousedovi pokyn slovem dále. Projde-li bez výměny celé kolo, nahradí se všechny tři vyložené karty znovu z talónu a zastrčí se dospod. Hráč, který je spokojen s docílenými hodnotami, ohlásí dost, ostatní hráči mohou ještě jednou měnit, načež dojde k zúčtování bodů. Hráč s nejmenším počtem bodů obdrží trestný bod. Dosažením předem určeného počtu bodů hráč vypadá ze hry. Hraje se pak dohrou poslední dvojice hráčů. Výjimku v počítání tvoří kombinace stejnobarevné dámy, krále a esa s hodnotou 31, zvaná ALAGER, která se ihned hlásí a je odměněna odpisem jednoho bodu. Ostatní už nemohou měnit a hráč s nejmenším počtem hodnot prohrává bod.
2. Black
Typ hry: stolní
Počet hráčů: dva
Trvání hry: 15 min.
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: čtverečkovaný papír, tužky

Kdo vložil:

Šaras
Popis: Hrají dva hráči ve čtverci 5x5, jehožpole El je vy-šrafováno. Do prázdných polí hráči střídavě zakreslují obrazce K, L a M, přičemž dodržuj í následující pravidla: 1.   Na začátku první hráč zakreslí obrazec K do poleA5. 2.   Druhý hráč zakreslí libovolný z obrazců do některého z polí A4 či B5. Tím je utvořena souvislá čára jdoucí přes dvě políčka. 3.   Hráč, který je na tahu, je povinen pokračovat v utvořené souvislé čáře zakreslením některého z obrazců na pole, na jehož hranici souvislá čára končí. (V obrazci K se čára ve středu neohýbá, ale vždy jde rovně.) Hráč prohrává, pokud dovede čáru na okraj čtverce, nebo když se jeho soupeři podaří ji dovést na okraj pole El. Při této hře je zvláště důležitý čas na tréning a hledání optimální taktiky.
3. Cross-out
Typ hry: stolní
Počet hráčů: dva
Trvání hry: 15 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky:

Kdo vložil:

Rajče
Popis: Na začátku hry se oba hráči dohodnou kdo začne a pak každý tajně napíše cifru od 6 do 9. Pak si cifry ukáží, sečtou je a nakreslí do řady tolik čtverečků, kolik byl součet. Druhý čtvereček zjedné strany proškrtnou. Tím je připravena hrací plocha a může se začít hrát. Hráč na tahu proškrtne jeden čtvereček nebo dva sousedící čtverečky. Proškrtávat se smí jen prázdné čtverečky. Kdo nemá tah, prohrál. Lze škrtat jen čtverečky vedle sebe, a tudíž záleží na rozmístění neproškrtlých čtverečků. Pokud nepro-škrtlé čtverečky tvoří souvislý blok, má hráč na tahu triviální vyhrávající strategii, a proto se tedy na začátku jeden ze čtverečků proškrtává.
4. Cvrnkačka
Typ hry: stolní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry:
Pomůcky: knoflík, tužka

Kdo vložil:

Ned
Popis: Položte na stůl knoflík tak, aby se dotýkal stolu svou zakulacenou stranou. Pak přitlačte na okraj knoflíku nějakým zakulaceným dřívkem či neořezaným koncem tužky ap. Pod tímto silným a prudkým přitlačením knoflík vyskočí do výšky. Dopadne-li zpět na svou zakulacenou stranu, dostane hráč 3 body, dopadne-li na rovnou stranu, obdrží hráč 1 bod. Spadne-li knoflík ze stolu, hráč ztrácí 2 body. Hráči se desetkrát vystřídá jí a vítězí ten s největším počtem bodů.
5. Cvrnkáni na čísla
Typ hry: stolní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 30 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky: balicí papír, knoflíky

Kdo vložil:

Sugar
Popis: Pokryjete desku hladkého stolu balicím papírem, na jehož horních třech čtvrtinách je namalována šachovnice se samými bílými poli o velikosti asi 3x3 cm. Na každém čtverci je napsáno nějaké číslo od 1 do 20. Čísla mohou být zpřeházená, některá se mohou opakovat, jiná mohou být vynechána. Každý hráč má knoflík, který má cvrnknutím dopravit od spodního okraje papíru na některý ze čtverců. Číslo čtverce, na kterém se knoflík zastavil, se zapisuje: to je počet bodů, které hráč v tomto kole hry získal. Každý se proto bude samozřejmě snažit cvrnknout knoflík na čtverec s největším číslem ale to se vždycky nepodaří, knoflík si nedá moc poroučet! Přeletí-li hráči knoflík přes papír a spadne ze stolu, nevydělá hráč nic a musí zaplatit pokutu 20 bodů. Odečte si je z těch, které už získal v předchozích kolech. Je ovšem také možné, že "udělá sekyru" hned při prvním cvrnknutí. Každý si své výdělky i pokuty přesně zapisuje, sčítá a odčítá za kontroly ostatních. Dorazí-li knoflík na hraniční čáru mezi dvěma či více čtverci, platí číslo toho čtverce, na kterém je knoflík zřetelně umístěn většinou své plochy. Je-li umístění sporné a hráči se přou, které číslo má platit, hod se ruší a hráč startuje znovu.
6. Čtverečkování
Typ hry: stolní
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 15 min
Místo hry: na stole
Pomůcky: čtverečkovaný papír, tužky

Kdo vložil:

Magic
Popis: Na čtverečkovaném papíru tužkou vymezíme čtverec o délce a šířce 15 čtverečků. Hráči mají v ruce tužku a po sobě udělají čáro po straně některého čtverečku uprostřed velkého čtverce. Cílem je, abychom svou čárou uzavřeli čtvereček, který během hry už ze tří stran orámovali. Kdo takto uzavřel čtvereček, může si do něj zapsat nějaký svůj znak. Musíme promýšlet, ke kolika uzavřením dopomůžeme svými čarami spoluhráči a kolik nám jich musí přenechat, aby to bylo pro nás výhodnější. Vyhrává ten, kdo má nejvíc uzavřených čtverečků označených svými znaky.
7. Iábelské šipky
Typ hry: stolní
Počet hráčů: dva
Trvání hry: 15 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky:

Kdo vložil:

Ned
Popis: Hraj i se na orientovaném grafu s j edním startovním vrcholem a několika cílovými. Hráči střídavě posunují figurku ve směru šipek, kdo dosáhne cíle, vyhrál.
8. Diplomacie
Typ hry: stolní
Počet hráčů: 4-7 lidí
Trvání hry: 4 hodiny
Místo hry: u stolu
Pomůcky: mapa

Kdo vložil:

Tuma
Popis: Mapa světa je rozdělená na státy. Každý hráč vlastní jednu velmoc. Na různých teritoriích má vojenské jednotky. Hra probíhá po kolech. Každé kolo má 3 etapy: napsání pokynů pro tahy jednotek, řešení kolizí a debata mezi hráči o strategii. Úkoly jsou hráčům na začátku tajně určeny (zabrat nějaký kontinent, zničit někoho jiného...). Hrakonči v okamžiku, kdy někdo splní svůj úkol. Hráči se nesmí izolovat, jinak by je ostatní zničili. Musejí se vzájemně domluvit, kdo na koho.
9. Foukanda I.
Typ hry: stolní
Počet hráčů: dva
Trvání hry: <10mm
Místo hry:
Pomůcky: pingpongový míček

Kdo vložil:

Zeke
Popis: Po každé straně stolu usedne jeden hráč (při větším počtu hráčů i dva nebo tři) a doprostřed stolu se položí pingpongový míček. Nemáte-li jej, poslouží i malá papírová kulička. Na dané znamení začnou všichni hráči do míčku foukat a snaží se, aby míček spadl na soupeřově straně se stolu, nebo aby se dotkl tváře některého z cizích hráčů. To se lehko stane, protože při foukání mají všichni hráči hlavy až u okraj e stolu. Strana, které míček spadl se stolu nebo se dotkl něčí tváře, dostává gól. Není přípustno pokládat při hře ruce na stůl. Hraje se na čas předem smluvený (nejdéle 10 minut, protože foukání za chvíli velmi unaví) nebo na pořadí branek: poslední je strana, která obdrží první branku, předposlední ta, která obdrží branku druhou, za ní je strana s brankou číslo tři a vítězí strana, která zůstává jako poslední bez branky.
10. Foukanda II.
Typ hry: stolní
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: <10mm
Místo hry:
Pomůcky: křída, pingpongový míček

Kdo vložil:

Jessie
Popis: Udělejte si malou kuličku z papíru ještě lepší je pingpongový míček). Pak se rozsaďte po všech stranách stolu a nakreslete křídou uprostřed okraje každé strany malou branku o šíři asi 10 cm. Výška branky je 5 cm. Hráč každé strany stolu hraje proti třem brankám stran ostatních. Branka je tedy, když kulička, poháněná po stole foukáním hráče, vběhne do některé z branek. Je-li vás málo na obsazení všech čtyř stran stolu, hrajte jen na dvou stranách.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist