Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 15. září 2019 svátek slaví Jolana, zítra Ludmila
Babiččino údolí
Kopaniny
Frýdštejn
Karlštejn

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Teplické skály
typ: Skalní útvar
okres: NáchodKarlova studánka
typ: Vesnice
okres: BruntálTeplické skály
typ: Skalní útvar
okres: NáchodValdštejnská zahrada
typ: Zahrada
okres: Hlavní město PrahaVeselý kopec
typ: Skanzen
okres: Chrudim
Seznam táborových her : pro pobavení

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Babeta
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: jeden
Trvání hry: 10 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: velká buchta, cukr, židle

Kdo vložil:

Larry
Popis: Na židli je položena babeta, nebo jakákoli větší buchta. Uvnitř je někde schovaný klíč. Hráč se k němu musí v časovém limitu prokousat bez použití rukou a sousta nesmí vyplivovat (musí je polykat). Je dobré buchtu předem pořádně pocukrovat. S větší buchtou lze uspořádat soutěž dvojic (kdo se ke klíči prokouše dříve).
2. Býčí zápas
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: dvanáct
Trvání hry: 15 min
Místo hry: aréna
Pomůcky: šátek, papírky

Kdo vložil:

Meg
Popis: Hráči dostanou tyto úkoly 1 představuje býka, 1 matadora, 4 chulos a 6 hráčů má v ruce šátek. 1.  část. Býk vstoupí do arény (kruhu vytvořeného těmi, kdož se hry neúčastní) a na zádech má přišpendlené čtyři nebo pět proužků papíru dlouhých 15 cm. Hráči zvaní chulos se mu pokoušejí tyto papírky strhnout, aniž se jich býk při tom dotkne. Koho z nich se býk dvakrát dotkne, ten je považován za mrtvého. Když je některý z chulos zle tísněn, přeběhne mezi ním a býkem hráč se šátkem, zamává šátkem býkovi před očima a tím ho přinutí, aby ho začal pronásledovat. Není dovoleno strhnout býkovi ze zad najednou víc než jeden proužek papíru. 2.  část. Když jsou všechny proužky strženy nebo všichni chulos zabiti, vyklidíme arénu a zavážeme býkovi šátkem oči tak, aby se šátek dal snadno odstranit zajeden cíp. Pak vstoupí do arény matador a musí odstranit šátek, aniž se ho býk dotkne. Jestliže se mu to podaří, býk je přemožen.
3. Čas k jídlu
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 20 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: kojenecké láhve s dudlíky a papírový

Kdo vložil:

Barták
Popis: Dívky sedí na židlích na jednom konci místnosti, v ruce drží láhev naplněnou mlékem, limonádou nebo jiným nápojem (všechny musí mít pochopitelně stejný obsah) a ubrousek. Chlapci stojí na druhém konci místnosti. Na znamení přiběhnou ke svým partnerkám, pokleknou před nimi, dívky j im uváží kolem krku ubrousek a přidržují láhev, zatímco muži co nejrychleji pijí, přičemž se nesmí láhve dotknout rukama. Jakmile dopijí, dívky rychle ubrousek odvážou a oba běží k místu startu. Vítězí nejrychlejší pár. Hru je možno zpestřit tím, že dítě svou partnerku na místo startu odnese.
4. Části těla
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: vhodné jsou smíšené páry
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: lístky s částmi těla

Kdo vložil:

Hedo
Popis: Na lístky se nejprve napíší části lidského těla, nejvhodnější jsou končetiny a části hlavy. Potom se vyberou nebo určí soutěžící páry. Pro každý pár se pak vybírají lístečky z klobouku. Vybírat mohou buď členové páru, nebo zvlášť určený další hráč. Úkolem dvojice je spojit se vylosovanými částmi těla, přičemž ve spoji musí umístit jeden z lístečků. Pokud se jim to povede, pokračují dál v tahání z klobouku, dokud jim některý z lístečků neupadne, nebo již nejsou schopni další spojení utvořit. Vyhrává ta dvojice, která získá nejvíce bodů, tzn. udrží najednou nejvíce lístečků.
5. Danda
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Dutchy
Popis: Hraje se v klubovně tak, že jeden hoch povstane a ostatní mu kladou celkem 9 libovolných otázek. On musí na každou odpovědět jen slovem "Danda" a nesmí se ani usmát. Málokdo vydrží odpovídat vážně, zejména když jsou otázky hrozně legrační!
6. Hledání špendlíků
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: nejlépe páry
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: zavírací špendlíky

Kdo vložil:

Marty
Popis: Hráči se rozdělí do dvojic (pokud možno smíšených), jeden z dvojice má zavázané oči. Druhý dostane několik zavíracích špendlíků. Tyto špendlíky umístí na svém oblečení a poté stojí nehnutě. Druhý se zavázanýma očima má za úkol tyto špendlíky na svém partnerovi najít co nejrychleji. Vyhrává nejrychlejší dvojice.
7. Hry s jídlem
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 5 min
Místo hry: louka
Pomůcky: jídlo, šátky

Kdo vložil:

Zeky
Popis: Na šňůrku, nit apod. upevníme jablka nebo koláčky. Na dané znamení musí hráči se zavázanýma očima a rukama za zády vyhledat na šňůře něco k jídlu a co nejrychleji to sníst. Hru lze obměnit tím, že se hry účastní víc hráčů, než bude upevněných jablk.
8. Chudinka kočička
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 50 min
Místo hry: místnost
Pomůcky:

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Hráči sedí v kruhu. Jeden hráč je uvnitř kruhu a představuje chudinku kočičku. Kočička si klekne před libovolného hráče, žalostně zamňouká a dělá přitom komické grimasy. Sedící hráč musí při tom kočičku pohladit a říci: ?Chudinka kočička." Nesmí se ale usmát. Kočka třikrát zamňouká, a když hráče rozesměje, vymění si sním úlohu. Nepodaří-li sejito, přejde k jinému sedícímu hráči a vše se opakuje. V jiné verzi hry si kočička vyhlédne libovolnou oběť, přijde k ní, otře se o nohy a žalostně zamňouká. Oběť musí odpovědět: ?Ubohá malá kočičko, nemám mlíčko, jdi k sousedům." Od chvíle, kdy kočička zamňouká až do chvíle, kdy dopoví předepsanou větu, se však nesmí usmát. Pokud se oběť rozesměje, stává se kočičkou. Když se oběti větu podaří dopovědět, kočička musí jít jinam.
9. Klíče
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: do 10 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: pro skupinu klíč a provázek

Kdo vložil:

shikaka
Popis: Hráči se rozdělí do skupin. Každá dostane klíč, v jehož oušku je přivázán dostatečně dlouhý provázek. Ve stejné chvíli začnou všechny skupiny protahovat klíč svým oděvem tak, že musí od hlavy k patě procházet pod celým oděvem. Když je sešněrován jeden hráč, předá klíč druhému a pochod se opakuje. Vyhrává ta skupina, která je svázána dříve.
10. Kojení
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: smíšené dvojice
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: na dvojici jedna s dudlíkem

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Hraje několik smíšených dvojic, z nichž matka-dívka usedne na židli a nemluvně-hoch-si jí sedne na klín. Matka obdrží láhev s dudlíkem-plnou (pivo, limonáda)-a dává pít svému nemluvněti. Které nemluvně dříve obsah vypije, to vyhrává. Do dudlíku se nesmí vykousnout větší otvor-nemluvňata ještě nemají zuby!


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist