Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 05. července 2020 svátek slaví Cyril a Metoděj, zítra Mistr Jan Hus
Potštejn
Červená Lhota
Rtyně
hradby Polička

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Klášterní zahrady
typ: Zahrada
okres: SvitavyHořice
typ: Město
okres: JičínPotštejn
typ: Zřícenina
okres: Rychnov nad KněžnouObrova noha
typ: Kopec
okres: ProstějovKarlova studánka
typ: Vesnice
okres: Bruntál
Seznam táborových her : odhadovací

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Kolik hrášků?
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: do 10 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: hrášky, úzká sklenice

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: Přineste do klubovny úzkou sklenici a nasypte do ní určitý počet hrášků. Ukažte sklenici hráčům a vyzvěte každého, aby napsal svůj odhad-kolik je uvnitř hrášků. Hráč s nejpřesnějším odhadem získá jeden bod. Opakujte odhad ještě několikrát a pokaždé dejte do sklenice jiný počet hrášků (od 15 do 100).
2. Odhad času I.
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: hodinky

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Stopněte si čas a od té chvíle máte odhadnout délku pěti minut. Musíte se během těchto pěti minut bavit, hovořit, nesmíte mlčet (aby se totiž nikdo nemohl příliš soustředit). Kdo si myslí, že už pět minut uplynulo, oznámí to vedoucímu, který se podívá na hodinky a zapíše si odhadnutý čas. Když každý tak či dříve či později ohlásil slůvkem "teď" domnělých pět minut, vedoucí sdělí, kolik vteřin či minut kdo prohádal.
3. Odhad délky
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli venku
Pomůcky: metr

Kdo vložil:

Svoboda
Popis: Dejte každému odhadnout vzdálenost dvou, tří, pěti, deseti metrů. Každý si dá znaménko tam, kde myslí, že tato vzdálenost končí. Potom změřte metrem, kolik kdo prohádal pod nebo nad správnou míru.
4. Odhad minuty
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 1 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: stopky

Kdo vložil:

shikaka
Popis: Oznamte hráči start na stopkách nebo podle sekundové ručičky na hodinkách a od této chvíle je jeho úkolem odhadnout čas jedné minuty. Až se bude domnívat, že j e minuta u konce, zvolá "Ted"! Aby si ale neusnadnil odhadování tím, že by si v duchu počítal zvolna do šedesáti, vyrušujte ho různými otázkami, na které musí odpovídat. Například kdy se narodil, jak dlouho má svou bundu, co jí nejraději a podobně. V soutěži odhadu vítězi ten hráč, který se svým odhadem nejvíce přiblížil minutě.
5. Odhad váhy I.
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: do 10 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: asi 10 stejných krabiček

Kdo vložil:

Patricia
Popis: Opatřete si asi 10 stejných krabiček nebo plechovek. Očíslujte je a vyplňte uvnitř voskem a za tepla nasypte broky tak, aby každá krabička měla jinou, přesně určenou hmotnost. Hmotnosti zaznamenejte do seznamu dle čísel. Dejte nyní hráčům potěžkat krabice. Ať určí která hmotnost patří ke které krabičce. Nedovolte, aby měl někdo v ruce více jak jednu krabičku.
6. Odhad váhy II.
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: do 10 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: různé zvážené předměty

Kdo vložil:

Iggy
Popis: Připravte si asi 10 různě těžkých věcí, vážících od několika dkg až po několik kg (polínko, kámen, knihu, podkovu,...) Každou věc přesně zvažte a zapište si její váhu na lístek. V klubovně pak posílejte předměty dokola. Hráči odhadnou jejich váhu a napíší si své odhady na lístek. Odhady potom porovnejte se skutečností a za nejlepší dejte vždy 3 body, za druhý 2 body a za třetí 1 bod. Kdo bude mít celkový součet nejvyšší, zvítězí.
7. Odhad váhy III.
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 30 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: váha

Kdo vložil:

Barták
Popis: Přines si domů deset kamenů, přibližně stejně velikých, ale různé váhy. Zvaž každý zvlášť a opatři jej číslem a zapiš si, které číslo kolik váží. Pak přines kameny do klubovny a dej je kamarádům, aby je sestavili do řady podle svého odhadu, od nejlehčího do nejtěžšího. Závodí každý hráč sám. Když řadu vytvoří, opiš si pořadí čísel, načež odhaduje závodník druhý, pak třetí atd. Když se všichni vystřídali, vytas se teprve se správnými váhami podle seznamu z domova a srovnávejte, kolik kamenů kdo umístil správně a kolik nesprávně. Za každý správně umístěný kámen dej čtyři body, za každý nesprávný o tolik půlek bodů méně, o kolik míst je kámen vzdálen od místa správného. Například kámen, který byl svou správnou váhou na pátém místě, zařadil závodník až na sedmé místo, tedy o dvě místa špatně. Obdrží za jeho odhad tudíž místo čtyř bodůjen tři body. (Za každé místo se strhává půlka bodu.)
8. Odhadujte délku!
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: každý dvě zápalky, metr

Kdo vložil:

Marísek
Popis: Každý má připraveny dvě zápalky, či dva špendlíky, nebo cosi podobného, jímž by mohl ohraničit nějakou malou vzdálenost, např. 75 cm ap. Na povel každý samozřejmě bez pomoci měřítka odhadne umluvenou vzdálenost a označí ji po obou jejích stranách. Když každý tak aniž by pozoroval druha učiní, změří se výkon každého jednotlivce měřítkem. Vítězí ten, kdo odhadl nejsprávněji!
9. Porovnání velikosti
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 5 min
Místo hry: na stole
Pomůcky: dřevěné kolíčky, kolečka či čtverečky

Kdo vložil:

Zeke
Popis: Pořiďte si asi dvacet dřevěných kolíčků (od 1 cm délky do 10 cm s rozdíly asi 2 mm), od každého rozměru po dvou kusech. Jednu sadu kolíčků vysype organizátor hry na stůl, druhou si ponechá skrytu u sebe. Ukáže nyní hráči jeden kolíček, až si jej prohlédne a potom zpaměti vybere stejný ze sady na stole.
10. Střed
Typ hry: odhadovací
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 15 min
Místo hry: louka
Pomůcky: 3 praporky a 2 tyče lm dlouhé

Kdo vložil:

hakon
Popis: Hráči první skupiny postaví dva praporky ve vzdálenosti ne méně než 10 m a ne více než 30 kroků od sebe. potom vyvolávají některého hráče druhé skupiny, dají mu třetí praporek a požádají ho, aby praporek postavil přesně doprostřed mezi oba praporky. Hráč musí zrakem určit střed vzdálenosti a postavit tam praporek. Oba vybraní hráči pak měří metrovými tyčemi vzdálenost od krajních praporků k prostřednímu. To jim umožní velmi dobře a rychle zjistit skutečný střed dané vzdálenosti. Sotva ten, kdo staví střední praporek, neudělá alespoň malou chybu. Hráči se s tyčemi sejdou uprostřed, snadno zjistí chybu a určí ji v centimetrech. Zapamatujme si tento výsledek. K měření lze použít pásma. Nyní druhá skupina postaví krajní praporky v jiné vzdálenosti, ale stále v rozmezí 10-30 kroků. Pak stejně jako předchozí vyvolává některého hráče první skupiny a předává mu střední praporek: musí jej postavit do středu. A opět hráči měří vzdálenost a určují chybu, které se hráč dopustil. Kdo z těchto dvou hráčů při určování středu udělal menší chybu, ten vítězí. Skupině, ke které tento hráč patří, zapíšeme jeden bod. Pak hraje další dvojice až se postupně vystřídají všichni hráči. Vyhrává skupina, která získala větší počet bodů.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist