Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 05. července 2020 svátek slaví Cyril a Metoděj, zítra Mistr Jan Hus
Zvičina
Broum. stěny
Dobruška
Žleby

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Hluboká nad Vltavou
typ: Zámek
okres: České BudějoviceAdršpachské skály
typ: Skalní útvar
okres: NáchodJimramov
typ: Město
okres: Žďár nad SázavouZoo Ostrava
typ: Zoo
okres: Ostrava-městorozhledna na Královci
typ: Rozhledna
okres: Zlín
Seznam táborových her : obratnostní

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Běh trojnohý
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 15 min
Místo hry: terén
Pomůcky: provázky

Kdo vložil:

Rusty
Popis: Hráči se rozdělí do dvojic. Je vytvořena překážková dráha (slalom), kterou mají hráči za úkol v co nejkratším čase absolvovat tak, že běží vedle sebe a mají svázané nohy (levá noha jednoho s pravou druhého). Která dvojice je v cíli první, vyhrává.
2. Belhavá
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 50 min
Místo hry: louka
Pomůcky: šátky

Kdo vložil:

Sugar
Popis: Na louce vytvoříme družstva a uvnitř těchto družstev dvojice. Každé dvojici svážeme vnitřní nohy k sobě šátkem. Na znamení vyskáče první dvojice z družstva, obskáče mety před sebou a vrací se zpět do družstva, kde dá znamení druhé dvojici v družstvu atd. Zvítězí to družstvo, které se dříve vystřídá.
3. Běžecké závody na stole
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 15 min
Místo hry: na stole
Pomůcky: papír, mince, značky

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: Rozviňte na kraji stolu dlouhý pruh papíru, rozdělený na pravidelná políčka. Může jich být 20-50. Na jednom konci stolu nakreslete 3 soustředné kruhy-první o průměru 10 cm, druhý 6 cm, střední 2 cm. Pak na ně cvrnkejte z opačného konce stolu desetník. Hráč má právo posunout svou značku na pruhu papíru o jedno pole dál, jestliže se mince zastaví na největším mezi-kruží. Zasáhne-li střední mezikruží, posune svou značku o 2 pole, zůstane-li mince ležet ve středním kroužku, posune značku o 3 pole. Všichni se pravidelně střídají. Kdo dorazí k cíli nejdříve, vyhraje.
4. Bitva o věžičky
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 15 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky: knoflíky, dřívka

Kdo vložil:

Larry
Popis: Obložte stolní desku na krajích pruty nebo prkénky. Pak rozestavte po stole 12 věžiček (6 černých a 6 bílých). Věžičky vyrobte ze silnějších větviček (o průměru asi jako tužka), rozřezaných na dílky 5 cm. Pak oba hráči položí do určitého rohu svůj knoflík (jeden černý, druhý bílý) a začnou s ním střídavě cvrnkat. V každém tahu cvrnkaj i z toho místa, kde se j ej ich knoflík zastavil. Oba se snaží co nejrychleji všechny soupeřovy věžičky porazit.
5. Bláznivá štafeta
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 10 min
Místo hry: v místnosti
Pomůcky: různé předměty

Kdo vložil:

Svoboda
Popis: Sesedněte se na židlích do těsného kruhu. Uprostřed kruhu na zemi je krabice s velkým počtem různých věcí. Jsou to věci takové, které se nepoškodí, když upadnou a které také nikoho nezraní, když je vezme rychle do ruky. (Tedy například starý notýsek, krabička, klíč, cívka, prázdná malá lahvička atd.) Vedoucí hry dá do oběhu několik věcí, které si hráči po jednotlivcích štafetovitě předávají. Žádná věc nesmí upadnout na zem a žádná nesmí změnit směr svého obíháni. Pak vedoucí přidává z krabice věci nové, některé posílá kolovat opačným směrem, a když je jich hodně v oběhu, zavolá: "Druhá rychlost". Na tento povel se zvýší rychlost předávaných věcí; na povel "Třetí rychlost" věci pak už jen létají.
6. Boj o láhev
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: skupina
Trvání hry: 15 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky: láhev, zápalky

Kdo vložil:

Zeke
Popis: Dejte všem hráčům stejný počet zápalek. Pak postavte doprostřed stolu láhev. Každý hráč dá vždy postupně jednu zápalku na otvor hrdla. Zápalky se různě překládají, ale nesmějí spadnout. Komu spadne třeba jenjedna zápalka, musí si všechny zápalky z lahve vzít. Všichni se pravidelně střídají. Vyhraje ten, kdo se zápalek zbaví nejdříve.
7. Člunek
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 5 min
Místo hry: rovné
Pomůcky:

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Hráči se postaví do dvou stejně zdatných řad proti sobě a odpočítají se. Mezi nimi nakreslíme čáru. Dohodneme se, že hráči v družstvech budou skákat po řadě (ob jednoho) a na opačné straně. Na znamení organizátora hry přistupujeme ke hře. První hráč jde k čáře, špičkami bot sej i dotýká a chodidla má vedle sebe. Skáče z místa co možno nejdále dopředu. Organizátor hry nebo jeden z hráčů označí na zemi délku jeho skoku (podle pat). Pak přichází první hráč druhého družstva, Postaví se na místo, kam předchozí hráč do-skočil a skáče na opačnou stranu. Přeskočil-li výchozí čáru a doskočil za ní, znamená to, že získal pro své družstvo několik cm nebo naopak. Místo, kam doskočil, opět označíme. Pak znovu skáče zástupce prvního družstva na opačnou stranu atd. Poslední skáče vždy to družstvo, které nezačínalo. Jestliže se poslednímu hráči podaří přeskočit výchozí čáru, vyhrává jeho družstvo tolik cm, jaká je vzdálenost jeho doskoku od výchozí čáry. Jestliže nedoskočí, pak družstvo odpovídající počet cm prohrává.
8. Dakotský hokej
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 15 min
Místo hry: hřiště
Pomůcky: dvě hole, dřevěné kolečko

Kdo vložil:

Benny
Popis: Na louce vyznačte hřiště. K zápasu nastupují dva hráči. Postaví se k sobě zády uprostřed hřiště, položí mezi sebe puk (dřevěné kolečko v průměru asi 8 cm, potom každý odměří 50 kroků a větším kamenem si vyznačí metu. Na znamení se oba rozběhnou s holemi (na dolní straně přirozeně rozšířenými) k puku doprostřed hřiště. Kdo k němu doběhne dřív a položí na něj nohu, má právo poslat puk k soupeřově metě. Sotva puk odlétl, oba se za ním rozběhnou. Kdo ho zašlápne, má opět právo poslat puk k brance soupeře (soupeř mu nesmí překážet). Když puk udeří do kamene, znamená to branku. Potom se začíná opět z protilehlých stran hřiště.
9. Desetníková štafeta
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 30 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: desetníky

Kdo vložil:

frkotik
Popis: Družstva stojí v řadách, každý prvý z družstva má na hřbetu předpažené pravé ruky desetihaléřovou minci. Na zahajovací povel ji předá bezjakékoliv pomoci druhé ruky nebo spoluhráče na hřbet pravé ruky druhého ve štafetě atd. Vítězí to družstvo, které si dříve a bez pomoci předá minci až na konec. Jestliže mince spadne, musí se vrátit prvnímu ve štafetě a hra pokračuje dál.
10. Dlouhá dráha I.
Typ hry: obratnostní
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 60 min
Místo hry: terén
Pomůcky: dle úkolů

Kdo vložil:

Leroy
Popis: Dlouhá dráha pro skupiny. Na každém stanovišti popíšeme cestu k dalšímu. Jako úkol lze zařadit prakticky cokoli (běh stonožek, provazová lávka, rozdělávání ohně, plnění lavóru z rybníka bez nádob, zamotat jednoho člena oddílu do toaletního papíru, se zavázanýma očima dojít podle provázku do cíle,...)


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist