Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Středa 07. prosince 2022 svátek slaví Ambrož, zítra Květoslava
Bezděz
Trojský zámek
Hamry
Maloskalsko

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách
typ: Kostel
okres: KlatovyLibníkovice
typ: Rozhledna
okres: Hradec KrálovéHeřmanův Městec
typ: Zámek
okres: ChrudimObří důl
typ: Důl
okres: TrutnovRešovské vodopády
typ: Řeka, potok
okres: Bruntál
Seznam táborových her : na plavidlech

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Boj o pramici
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: dvojice 10
Trvání hry: krátká
Místo hry: voda stojatá
Pomůcky: pramice

Kdo vložil:

Rusty
Popis: Hráči v lodi pádlují na opačné strany. Kdo posune loď o 2m ze základní polohy? Při stočení lodě ze směru se jede znova.
2. Klání ve vodě
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: dvě posádky
Trvání hry: 5 min
Místo hry: rybník
Pomůcky: lodě, dřevce

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Správné dřevce vyrobíme takto: Vezmeme bam-busovou tyč dlouhou 180 cm a silnou asi 25 mm. Pak uděláme z tvrdého dřeva polokouli v průměru asi 5 cm velkou, z jejího středu bude vyčnívat kolík dlouhý asi 75 mm a silný 19 mm. Kolíček pak vsuneme do špičky bambusové bole. Zajistíme ho provázkem a dvěma tenkými hřebíčky. Hlavici pak obalíme vrstvou vycpávky silnou asi 25 mm a potáhneme ji pevným plátnem, které sešijeme a přivážeme provázkem k bambusové tyči. Pro soubojeve vodě obalíme hlavici nakonec igelitem nebo pogumovaným plátnem. Zůstane pak stále suchá. Hotový dřevec váží asi tři čtvrti kilogramu. Každý bojovník s dřevcem stojí na předním sedadle své pramice. Jeho posádka s ním připádluje k soupeři do dvoumetrové až dvouapůlmetrové vzdálenosti a pak se bojovník snaží soupeře shodit přes palubu. Bodování: Když přinutíte soupeře, aby jednu nohu 5 bodů dal ze sedadla Když přinutíte soupeře, aby dal obě 10 bodů nohy ze sedadla Když přinutíte soupeře, aby si klekl na 5 bodů jedno koleno Když přinutíte soupeře, aby si klekl na 10 bodů obě kolena Když soupeř upustí dřevec
3. Lov na velryby
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: dvě posádky
Trvání hry: 15 min
Místo hry: rybník
Pomůcky: lodě, velryba, harpuny

Kdo vložil:

elfka
Popis: Potřebujete: 1.  Velrybu nahrubo otesanou z měkkého dřeva. Měla by být asi metr dlouhá a u hlavy 30 cm silná. Může mít tvar ryby, ale postačí i krátká kláda na obou koncích zašpičatělá. 2.  Dvě harpuny s patnácticentimetrovou ocelovou špičkou a dřevěnou násadou (asi metr dlouhou). Špičky by měly být ostré, ale ozubce ne. Na každé hlavici má být oko, v němž je upevněno šestimetrové lano silné v průměru asi 5 mm. Na lanu 2 m od špičky harpuny je značka přivázaný hadřík nebo provázek. 3.  Dvě lodě s posádkou. Každá posádka je složena zharpunáře, který je současně kapitánem, a z jednoho nebo několika pádlařů, z nichž druhý je lodivodem. Všichni musí být dobří plavci. Průběh hry. Každá loď má svou základnu přístav. Obvykle je to místo na opačném břehu, než jsou soupeři. Jestliže lodě vyjíždějí ze stejného místa, vzniká nebezpečí srážky. Kánoe obsazená rozhodčím zanechá velrybu uprostřed mezi oběma přístavy. Na signál vyrazí lodě ze základny, pluji k velrybě a snaží seji harpunovat a pakji přitáhnout do svého přístavu. Když obě posádky zabodnou své harpuny do velryby, přetahují se, dokud se jedna harpuna nevytrhne. Velryba je v přístavu, když se příď lodi, která ji vleče, dotkne své základny; nezáleží na tom, zda je ve velrybě zabodnuta harpuna soupeřů. Velryba je také v přístavu, když se sama dotkne základny a je přitom ve vleku. Vždycky po skončení lovu si obě lodě vymění přístav. Hraje se obyčejně na jednu, tři nebo pět velryb. Body sedávají jen za dopravení velryby do přístavu, ale rozhodčí může udělit trestné body za porušení pravidel nebo vrátit posádku o jednu nebo více lodních délek. Tuto hru hrajeme někdy na kánoích nebo člunech obsazených jediným hráčem, který představuje harpunáře i posádku. Pravidla. Před harpunováním není dovoleno strkat do velryby harpunou ani pádly a měnit tak její polohu. Harpunovaná velryba smí být protažena na laně pod lodí nebo kolem lodi. Je dovoleno dotknout se rukama druhé lodě, chceme-li tím zabránit srážce, ale jinak je zakázáno dotýkat se druhé lodě, její posádky, harpuny nebo lana, chytat rukou velrybu, dotýkat se ji pádlem nebo veslem, dotýkat se vlastní harpuny zaseknuté do velryby nebo obtáčet velrybu lanem, pokud se lano kolem ní neovinulo náhodou při harpunování samo. Je dovoleno uvolnit harpunu soupeřů hodem vlastní harpuny. (Tohle umožňují ozubce.) Je dovoleno najet na velrybu lodí. Je přísně zakázáno házet harpunu přes jinou loď nebo přes hlasy vlastní posádky. Při vlečení velryby musí být značka přivázána na laně za bokem lodi aspoň dvoumetrový díl lana by měl být tedy mimo palubu. Je-li mimo palubu menší díl, neznamená to porušení pravidel, ale harpunář musí lano popustit, hned jak rozhodčí nebo druhá posádka zavolá: "Dva metry!" Harpunář smí kdykoli položit harpunu a chopit se pádla nebo vesla, nesmí však předat harpunu nikomu z posádky. Harpunář musí být na své lodi, když vrhá harpunu. Když se loď převrhne, kánoe rozhodčích pomůže posádce znovu se nalodit.
4. Lovení velryb
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: posádky lodí
Trvání hry: 20 min
Místo hry: voda mokrá
Pomůcky: lodě, polínka

Kdo vložil:

Melissa
Popis: Velryby, 30 cm dlouhá polínka rozmístíme na vodní hladinu. Lodě je chytají. Posádka chytne jednu velrybu, odveze ji na břeh a jde chytat znovu. Velryby lze nahradit rybami (korkové uzávěry, dřívka, kousky polystyrenu). V takovémto případě ryby chytá pouze určený člen posádky.
5. Na piráty
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: posádky lodí >13
Trvání hry: 10 min
Místo hry: voda písčitý rybník
Pomůcky: lodě

Kdo vložil:

Zach
Popis: Lodě s piráty na sebe útočí. Vyhrává ten, kdo obsadí nebo převrhne více lodí. Loď je obsazena, když na ni vydrží jeden pirát po dobu 10 sekund.
6. Nalézáni
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: posádky
Trvání hry: 5 min.
Místo hry: rybník
Pomůcky:

Kdo vložil:

Berby
Popis: Z vody se nalézá do lodi v co nejkratším čase pouze přídí, pouze zádí, pouze z boku, jak kdo chce,...
7. Navlékni kroužek
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: posádky lodí >12
Trvání hry: krátká
Místo hry: voda řeka
Pomůcky: loď, kroužek

Kdo vložil:

Penny
Popis: Kroužek visí na tenké niť na stromě, který má své větve nad vodní hladinou. Hráči mají hůlku a úkol napíchnout z lodě kroužek na hůl.
8. Otáčení
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: posádky
Trvání hry: 5 min. na posádku
Místo hry: rybník
Pomůcky:

Kdo vložil:

Marísek
Popis: Děti se na loď posadí tak, aby s ní mohly otáčet. Dělají se závody buď na počet otáček nebo na čas.
9. Poklad na ostrově
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: posádky lodí 14?16
Trvání hry: 20 min
Místo hry: voda s ostrovem
Pomůcky: lodě, poklad

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: Posádky jedou někam, kde najdou mapu k pokladu. Jedou si vyzvednou svoji část pokladu a zpět na základnu. Přitom mažou po sobě stopy či vytvářejí falešné pro zmatení nepřítele. Nejrychlejší vyhrává.
10. Přetahování
Typ hry: na plavidlech
Počet hráčů: posádky
Trvání hry: 30 min
Místo hry: kdekoli ve vodě
Pomůcky: libovolná plavidla, dlouhé), kapesník

Kdo vložil:

Ned
Popis: Plavidla soutěžících spojíme lanem. Lano označíme značkou (kapesníkem). Na daný povel se posádka plavidla snaží pádlováním nebo bidlováním, či jen za pomocí rukou přetáhnout druhé plavidlo o určenou vzdálenost.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist