Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Čtvrtek 06. srpna 2020 svátek slaví Oldřiška, zítra Lada
Bezděz
Lukov
Špindlerův Mlýn
Karasín

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Hradec Králové
typ: Město
okres: Hradec KrálovéKunětická hora
typ: Hrad
okres: Pardubicepivovar Prazdroj Plzeň
typ: Pivovar
okres: Plzeň-městoPetrovy kameny
typ: Hora
okres: BruntálJavorníček
typ: Vrch
okres: Vsetín
Seznam táborových her : herecká

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Abeceda
Typ hry: herecká
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 1 min na hráče
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Larry
Popis: Úkolem účastníků je přednést abecedu. Důležitý je ale její dramatický přednes-jako tragédii, komedii, reportáž z fotbalového zápasu, pohádku pro malé dítě atp. Při přednesu se nepoužívá žádných slov, jen se předříkávají hlásky abecedy. Hráč je může opakovat tolikrát, kolikrát to považuje za vhodné. Jednotlivá vystoupení nesmí přesáhnout 1 minutu a přednes by měl být co nejdramatičtější.
2. Aktuality
Typ hry: herecká
Počet hráčů: 6-8 reportérů, diváci
Trvání hry: 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

shikaka
Popis: Vybereme 6-8 lidí, kteří dostanou za úkol přehrát pantomimu podle televize či rozhlasu, televizní noviny, branky-body-sekundy, večerníček apod. Každý si vybere a promyslí, si, jak by provedl znělku, zahraniční návštěvu, módní přehlídku, box, reportáž ze zahraničí, kulturní medailon, let do kosmu atd. Převážně by mělo jít o současné aktuality. Po jejich promyšlení je pak předvedou. Tři jiní hráči-reportéři-mají za úkol dělat si během předvádění poznámky a na závěr krátkým zpravodajstvím (3 -5 minut) vše shrnout a objasnit. Ostatní se snaží uhádnout, o j aké předvádění šlo, a hodnotí vtip-nost, bystrost, rychlost úsudku a výřečnost reportérů. Diskusi řídí vedoucí hry a v závěru hráči vysvětlí, co předváděli. Hra je vhodná pro velkou skupinu lidí.
3. Bedla
Typ hry: herecká
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Jack
Popis: Na začátku se hráči naučí tuto jednoduchou básničku: Stojí, stojí bedla, ráda by si sedla, vzala by si pletení, noha už jí dřevění. Potom se každý jeden pokusí sdělit ostatním nějakou informaci nebo svou náladu (je mi zima, jsem ospalý, svět je krásný, stydím se, docela mne štveš). Nesmí přitom však říct nic jiného než uvedenou básničku. Samozřejmě, že hráč nemusí říkat pravdu, jde o komunikaci.
4. Cizojazyčná
Typ hry: herecká
Počet hráčů: vhodné jsou smíšené páry
Trvání hry: do 45 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: lístečky s určením jazyků

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Hráči se rozdělí sami nebo jsou rozlosováni do párů. Pár si vždy vytáhne lístek se zadaným jazykem a odchází se do ústraní připravit. Po vypršení limitu na přípravu přichází a předvádí seznamovací dialog v určeném jazyce. Není vůbec nutné, aby páry určenou řeč ovládaly, jde také o přízvuk, koncovku, některá známá slova atd. V případě nutnosti může vedoucí mírně pomoci. Lístek se zadaným jazykem vytahují dívky-je to galantní. O kvalitě předvádění rozhoduje délka potlesku hráčů.
5. Druhé já
Typ hry: herecká
Počet hráčů: dvojice (min 4 lidi)
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Ned
Popis: Představte si situaci: on a ona stojí v chladném podvečeru před domem, kde ona bydlí. Neznají se sice dlouho, ale jsou si sympatičtí. V bytě není nikdo doma, je tam teplo, příjemně, venku přituhuje. Oba si přejí totéž-sedět spolu ve vyhřátém pokoj i, ale ani j eden neví, jakto druhému říct. Vedou tedy spolu dialog, ale zároveň jim v hlavě probíhají nevyslovené věty jejich ?druhého já". Na tom je celá hra založena. Mezi tím, jak se chováme a jací bychom chtěli být za určitých okolností, je mnohdy rozdíl. Výsledkem jeho existence je jakýsi kompromis odpovídající konvenci, která nás svazuje. Hru hrají 4 lidé: On, Ona a jejich ?druhé já". Pro přehlednost stojí On a Ona proti sobě a jejich ?druhé já" stojí za nimi a konvenční dialog, který vede On a Ona doplňují tím, co si asi oba skutečně myslí. Náměty mohou být nejrůznější-např. učitel a žák, žadatel o byt a úředník, voják a jeho dívka, instalatér a postižený nájemník apod.
6. Dvanáct měsíců
Typ hry: herecká
Počet hráčů: větší počet
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Hra je určena pro větší počet hráčů a je to rovněž hra seznamovací. Jeden z hráčů se ujme vedení a vyzve ostatní, aby se rozdělili do skupin podle měsíců svého narození. Tyto skupinky se pak domluví a předvádějí sporty, lidové zvyky, polní práce nebo hry, typické pro jednotlivé měsíce. Vyhrává skupina, jejíž improvizovaný výstup byl nejvtipnější. Úkol lze výrazně ztížit požadavkem provést své vystoupení pantomimicky.
7. Hádání přísloví
Typ hry: herecká
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 5 min na hráče
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Big Ben
Popis: Jeden hráč odejde za dveře a ostatní si umluví nějaké známé přísloví, např. "Ranní ptáče dál doskáče" atd. Pak je hráč zavolán a ostatní mu bezjediného slůvka promluvení znázorňují umluvené přísloví různými pohyby. Hráč má podle pohybů poznat, jaké přísloví si umluvili. Neuhodne-li, musí jít hádat znovu přísloví další.
8. Herecká
Typ hry: herecká
Počet hráčů: jednotlivci, raději méně
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: lístky papíru

Kdo vložil:

Zach
Popis: Každý hráč si vytáhne 1 lístek, na kterém je napsáno jméno nějakého velmi známého filmového herce. Úkolem je předvést charakteristické vystupování tohoto herce. Uhodnou-li diváci, získává soutěžící body. Hru lze obměnit tak, že všichni soutěžící předvádějí stejného herce. Pak se hodnotí potleskem nejúspěšnější vystoupení.
9. Herecké talenty
Typ hry: herecká
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: papír, tužka

Kdo vložil:

Tuma
Popis: Vybrané páry soutěží ve vylosovaném nebo určeném pořadí. V době, kdy se ještě neví, o co půjde, vymyslí soutěžící vhodná zajímavá témata na scénky dvojic. Tato témata vedoucí zapíše a pak se náhodným losem přidělí jednotlivým párům. Hodnotí se podle lí-bivosti potleskem, nebo bodováním ostatními hráči.
10. Jaké příslovce?
Typ hry: herecká
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 50 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

frkotik
Popis: Jeden hráč jde za dveře a ostatní se domluví na příslovci, např. vztekle. Po návratu má hráč z odpovědí na své otázky (odpovídat se smí jen ano nebo ne), zgest, výrazů obličeje atd. uhádnout zvolené příslovce.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist