Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 05. července 2020 svátek slaví Cyril a Metoděj, zítra Mistr Jan Hus
Hradec n. Mor.
Zelená hora
Mumlava
Vrchlabí

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Jimramov
typ: Město
okres: Žďár nad SázavouBílá Třemešná
typ: Vesnice
okres: TrutnovRadim
typ: Zámek
okres: KolínVeselý kopec
typ: Skanzen
okres: Chrudimosada Jizerka
typ: Osada
okres: Jablonec nad Nisou
Seznam táborových her : házení míčem

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Bago
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: čtyři a více
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: kdekoli vhodně
Pomůcky: 1-2 míče

Kdo vložil:

Marísek
Popis: Boj o získání míče v kruhu ? procvičují se při-hrávky házením, správné chytání a ruční zpracování míče, klamné pohyby při přihrávkách. Hráči jsou rozmístěni po obvodu velkého kruhu, rozestupy mezi nimi jsou větší než na upažení. Uprostřed kruhu se volně pohybuje určený hráč (bago). Hráči na obvodu si navzájem různým způsobem přihrávají (házením). Přihrá-vat mohou sousedním hráčům vpravo i vlevo případně přes kruh, kterémukoliv spoluhráči. Úkolem středního, v kruhu se pohybujícího hráče, je získat míč a to zachycením přihrávky nebo i v případě nesprávného chycení ? zpracování míče (např. když míč vypadne hráči z rukou, odskočí atd.). K získání míče stačí střednímu hráči pouze dotyk. Podaří-li se mu to, vystřídá jej a do středu nastupuje ten hráč, jehož přihrávku zachytil, od kterého získal míč. Při větším počtu hráčů se hraje se dvěma středníky, případně i se dvěma míči. Hraje se na čas-např. na 5 minut. Vítězem (nejlepším) je ten, kdo byl nejméněkrát, resp. nejkratší dobu středníkem. Při dobré technice podávání je úloha jediného středníka velmi nesnadná a pohybově náročná. Méně obratní jednotlivci se proto v úměrném čase vystřídají, i když míč nezískají. Jejich úkol se také usnadní přidáním druhého středníka.
2. Běh za míčem
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 20 min
Místo hry: louka
Pomůcky: barevně odlišné míčky

Kdo vložil:

Rusty
Popis: Dvě družstva se postaví do zástupů za startovní čáru. První z obou zástupů hodí míček co nejdále do louky. V tom okamžiku vybíhaj i druzí ze zástupů. Druhý ze skupiny A běží pro míček skupiny B a opačně. Kdo se dřív vrátí ke startovní čáře s míčkem soupeře, získává bod pro svou skupinu. Pak házejí třetí, běží čtvrtí atd. Hra trvá tak dlouho, dokud se všichni nevystřídají v házení i v běhu. Vyhrává skupina s vyšším počtem bodů.
3. Bizoní bobky
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 5 min
Místo hry: rovné
Pomůcky: bobky (kamínky), klobouky, míčky

Kdo vložil:

shikaka
Popis: Hráči (kterých je asi tucet) položí své klobouky do řady vedle domu, plotu nebo klády. Tři metry od klobouků vyryjí čáru a za tu se všichni postaví. Kdo si vytáhne los, začíná. Hodí měkký míček do jednoho klobouku. Jestliže ho mine, vloží se do jeho klobouku jeden bobek (nebo kamínek) a zkouší to znovu. Když míček vlétne do některého klobouku, vlastník tohoto klobouku běží pro míček a všichni ostatní se dají na útěk. Hráč s míčkem je nesmí pronásledovat dál než k čáře a musí míček po někom hodit. Jestliže ho zasáhne, jeden kamínek přijde do klobouku zasaženého; netrefí-li, jeden kamínek přijde do klobouku toho, kdo házel. Kdo má 5 kamínků, stává se bizonem a dostane cenu určenou pro největšího nešiku.
4. Boj o míč II.
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: dvě očíslované skupiny
Trvání hry: 15 min
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky: velký míč a tenisák

Kdo vložil:

Denisa
Popis: Družstva se postaví do řad proti sobě, asi 30 m od sebe. Uprostřed mezi řadami leží velký míč a tenisák.Vedoucí vyvolá číslo, oba soupeři vyběhnou k mí- čům, rychlejší si vezme velký míč a utíká s ním ke svému družstvu, druhý se ho snaží zasáhnout tenisákem dříve, než tam doběhne. Trefí-li, získá pro své družstvo bod, netrefí-li, získají bod soupeři.
5. Boj o míč III.
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 60 min
Místo hry: hřiště
Pomůcky: míč, krepový papír

Kdo vložil:

hakon
Popis: Hrají dvě družstva o stejném počtu hráčů. Je nutné, aby jedno z družstev bylo nějak viditelně označeno, aby jeho členové i na dálku poznali. Na povel rozhodčího se hráči obou družstev rozeběhnou volně po hřišti a na další povel zůstanou stát. První družstvo dostane míč a na povel si ho začne přihrávat. Členové druhého družstva se snaží míč v letu chytit. Podaří-li se to některému z nich, přiklepne míč na zem a hlásí jeden bod, který rozhodčí zapíše. S míčem se nesmí běhat, ale vždy při započítávání bodu si mohou hráči měnit místa. Hraje se na předem určený počet kol a vítězí družstvo, které získá víc bodů.
6. Brambory I.
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 15 min
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky: mrc

Kdo vložil:

Zeke
Popis: Hráči se postaví do kroužku, doprostřed kroužku dáme jednoho člověka. Všem, co jsou v kruhu se říká "brambory". Brambory uprostřed kruhu sedí ve dřepu. Hráči na obvodu si přehazují míč, kdo obdrží třetí přihrávku, musí tím míčem trefit nějakou bramboru. Pokud se do žádné brambory netrefí, jde do kruhu za nimi. Pokud se stane, že některá brambora míč chytí, tak jde hráč, který házel do kruhu a navíc jdou všechny brambory z kruhu ven. Pokud se hráč trefí a nikdo z brambor míč nechytí, je všechno v pořádku a nic se neděje. Pokračuje se v nahrávání po obvodu kruhu. Další pravidla: -  Pokud někdo hodí při přihrávkách míč špatně, jde za bramborami. -  Pokud někdo nechytí dobrou nahrávku, jde za bramborami. -  Dokud je počet lidí na obvodu větší než 5, nesmí se nahrávat člověkovi stojícímu vedle. Nahrává se nejméně přes jednoho. Kdo toto pravidlo poruší, jde za bramborami. -  Pokud na obvodu kruhu zůstaly už jenom dva hráči, tak první z nich, kdo udělá chybu je nová brambora, a všechny staré brambory j dou ven z kruhu.
7. Černé a bílé míče
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: skupina, max. 10
Trvání hry: 15 min
Místo hry: velká místnost, hřiště
Pomůcky: 3 bílé a 2 černé míče v krabici

Kdo vložil:

Rajče
Popis: Hráči se postaví do kruhu (poloměr přibližně 34 kroky). Organizátor se svým pomocníkem se postaví se do středu kruhu. Úkolem organizátora je házet míče z krabice hráčům. Úkolem pomocníka je sbírat hozené míče a skládat je opět do krabice. "Pozor!" zvolá organizátor hry. Vezme z krabice míč a rychle jej hodí jednomu z hráčů. Hodí-li bílý míč, musí ho hráč chytit a vrátit pomocníkovi, jestliže hodí černý míč, nesmí ho hráč chytit, nechá míč spadnout na zem, pomocník ho sám sebere. Ten, kdo se splete (nechytne bílý, chytne černý), vypadá ze hry. Kdo zůstane poslední, je vítězem. Při opakování hry se stává organizátorem a vybírá si pomocníka.
8. Dobývání hradu
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: asi 30 min
Místo hry: hřiště, louka
Pomůcky: dřevěné špalky, 10 míčů

Kdo vložil:

Jack
Popis: Na louce vyznačte kruh o průměru asi 25 m. Uprostřed kruhu postavte pyramidu z dřevěných špalků. Vně kruhu jsou dobyvatelé hradu, jejichž úkolem je přesně mířenými ranami kruh zbořit. V kruhu jsou obránci, kteří hrad brání svým tělem, nohama a hlavou (nikoli rukama). Dobyvatelé mají k dispozici 10 výstřelů. Jako jeden spotřebovaný výstřel se počítá, podaří-li se obráncům udržet míč v kruhu. Vítězí to družstvo, jemuž se podařilo hrad více poškodit.
9. Dostihy míčů
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 20 min
Místo hry: louka
Pomůcky: dva míče

Kdo vložil:

Benny
Popis: Hráči stojí ve dvou řadách na 3-5 kroků proti sobě. První z každé řady mají míč. Na dané znamení hodí 1. hráč řady A míč 2. hráči řady B, ten hází 3. hráči řady A,... Současně začne házet 1. hráč řady B a to 2. hráči řady A,... Jakmile doj dou míče na konec řady j dou touže cestou zase zpět prvním hráčům. Tak musí míče proběhnout uličkou desetkrát tam a zpět.
10. Driblování
Typ hry: házení míčem
Počet hráčů: skupiny o stejném počtu členů
Trvání hry: 10 min
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky: mrc

Kdo vložil:

Tuma
Popis: Družstva stojí v zástupech. Ve vzdálenosti asi 30 metrů je vyznačen cíl (hůl, bota, strom). Na znamení organizátora hry dribluje první z každé skupiny míč co nejrychleji k cíli (jako při košíkové) a zpět ke svému družstvu. Míč se dribluje dlaní k zemi. Jakmile hráč doběhne ke svému družstvu, vybíhá další. Zvítězí družstvo, které jako první závod dokončí.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist