Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 15. září 2019 svátek slaví Jolana, zítra Ludmila
Mumlava
Janův Hrádek
Vrbice
Rtyně

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Dobrošov
typ: Pevnost
okres: NáchodLednice
typ: Zámek
okres: BřeclavValdštejnská zahrada
typ: Zahrada
okres: Hlavní město Prahazámek Hradec nad Moravicí
typ: Zámek
okres: OpavaZOO Dvůr Králové
typ: Zoo
okres: Trutnov
Seznam táborových her : běhací

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 
1. Australská stíhací jízda
Typ hry: běhací
Počet hráčů: čtyři na jeden čtverec
Trvání hry: 50 min
Místo hry: rovné místo
Pomůcky: provazy, šátky

Kdo vložil:

Marísek
Popis: Na rovné ploše vyznačíme čtverec o straně 4-6 metrů, do vrcholů umístíme např. kameny, nad středem každé strany natáhneme zhruba ve výši kolen provázek, který upevníme na dvou kolících. Do rohů čtverce se postaví čtyři hráči a jízda začíná. Hráči se v hlubokém předklonu třikrát otočí na místě, přeběhnou v určitém po vyznačené straně čtverce, přičemž musí podlézt napnutý provázek, třikrát se na místě otočí,... Dostihnou-li jezdce před sebou, vyřadí ho dotykem ze hry. Po předběžném upozornění je možné jednou během hry změnit směr jízdy.
2. Aztécký náčelník
Typ hry: běhací
Počet hráčů: skupina a tři
Trvání hry: >5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Tuma
Popis: Hráči představují Španělské dobyvatele, kteří honí Aztéckého náčelníka. Aztécký náčelník má dva obránce a mírný náskok (případně je schovaný v území). Dobyvatelé vítězí, když povalí náčelníka na záda. Náčelník zvítězit nemůže.
3. Běh kolem stolu
Typ hry: běhací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: kniha, kulička

Kdo vložil:

Venca
Popis: Dej na tvrdou vázanou knihu kuličku a s tímto nákladem poběží závodník třikrát kolem stolu (nebo po jiném okruhu). Komu kulička spadne, musí toto pokažené kolo opakovat od startu znovu. Na hodinkách měřte čas každého závodníka.
4. Běh o život
Typ hry: běhací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 10 min
Místo hry: rovné místo
Pomůcky: kolíky, jehla a nit

Kdo vložil:

Zach
Popis: "Vytvoříme trasu ? start, cíl a mezi nimi tři mety (kolíky různé výšky). Závodník vyrazí, doběhne k první metě (po kolena), chytne sejí rukou a pětkrát ji dokola oběhne. Pak běží ke druhé, nižší a nakonec ke třetí a opět obíhá. Pak, patřičně zamotán, dopotácí se do cíle, kde má na důkaz své svěžesti navléknout nit do ouška jehly. Nejrychlejší vyhrává.
5. Běh s dlouhou kládou
Typ hry: běhací
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 2x5 min.
Místo hry: les
Pomůcky: kláda

Kdo vložil:

Denisa
Popis: V hustém lese je na zemi vyznačena trať mezi stromy. Hlídky po dvou hráčích mají za úkol tuto trať co nejrychleji urazit. Musí se přitom držet každý na jednom konci tenké klády (klacku) o délce alespoň 3.5 m.
6. Běh stonožek
Typ hry: běhací
Počet hráčů: skupiny <11
Trvání hry: krátká
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Big Ben
Popis: Stonožku vytvoříme tak, že stoje v zástupu chytneme levicí pravici předchozího prostrčenou mezi jeho nohama. 10 metrů před stonožkami je meta. Úkolem je (stále v zástupu, jako stonožka) oběhnout metu a co nejdříve se vrátit zpět. Místo běhu se může poskakovat po některé z noh či snožmo.
7. Běh s kolíkem
Typ hry: běhací
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 30^15 mm.
Místo hry: louka
Pomůcky: kolíky, stopky

Kdo vložil:

Iggy
Popis: Družiny se připraví na čáru. Vedoucí řekne nějaký čas (5 sec až minutu). Úkolem hráče, který je zrovna na řadě, je donést kolík co nejdále, zapíchnout jej do země a vrátit se ve stanoveném limitu. Kolík se nesmí házet. Kdo přiběhne po limitu, tomu se nepočítají žádné body. Vítězí ta družina, která má kolík nejdále. V této hře se postupně vystřídají všichni členové družiny.
8. Běhací závod družstev
Typ hry: běhací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: max. 30 min
Místo hry: louka
Pomůcky: vymezení startu, rozhodčí s papírem

Kdo vložil:

Tuma
Popis: Vedle sebe je několik stejně dlouhých tratí. V první běhá hráč sám. Na druhé trati běhají dva hráči, z nichž druhý sedí prvnímu na zádech. Na třetí mohou běhat tři hráči, přičemž dva krajní běží dopředu a drží za lokty prostředního, jenž běží zpátky. Na čtvrté... Hra trvá libovolně dlouho. Podle zvolené trati dostávají hráči body. Je na hráčích jak budou běhat, ale kdo má nejvíce bodů, vítězí.
9. Běhání o body
Typ hry: běhací
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 15 min
Místo hry: hřiště 50x20 kroků
Pomůcky: mic

Kdo vložil:

Leroy
Popis: Na hřišti vyznačíme asi 40-50 kroků od sebe dva kruhy tak velké, aby se tam vešlo celé družstvo. Každé družstvo se postaví do jednoho kruhu. Družstvo A, které vyhrálo los, začíná tím, že vyhodí míč směrem k družstvu B a rychle přebíhá do kruhu družstva B. Družstvo B se snaží míč chytit v letu. (Jakmile je míč ve vzduchu, je dovoleno hráčům kruh opustit), podaří-li se mu to, získává bod. Bod získá také tehdy, když míčem, který nechytili v letu, zasáhnou někoho z přebíhajícího družstva. Pak se přebíhá znovu, ale mlč vyhazuje druhé družstvo. Kdo získá za pět minut hry více bodů, vítězí.
10. Běhání o závod
Typ hry: běhací
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 15 min
Místo hry: rovná trať
Pomůcky:

Kdo vložil:

Barták
Popis: Družstva o stejném počtu stojí v zástupu. V družstvech musí všichni hráči vykonat stejné úkoly (k vy značené metě a zase zpět). Dokud nesplní úkol jeden hráč, nemůže začít druhý. Vítězí družstvo, jehož hráči dokončili nejdříve a stojí opět ve svém výchozím postavení, nebo družstvo, které získalo větší počet bodů. 1.   Běh pozpátku. 2.    Skoky po jedné noze. 3.   Hráč ohne jednu nohu v koleni, zezadu uchopí nárt a skáče po jedné noze. 4.   Oběma rukama obejme koleno a skáče po jedné. 5.   V podřepu obejme obě kolena a skáče. 6.   Na hlavě v hrnečku nese nádobu s vodou nebo jiný předmět rychlými kroky. 7.   Na lžíci nese vařené vejce nebo bramboru atd. 8.   Po cestě navlékne 3 jehly. 9.   Jedním směrem utíká, nazpět dělá kotouly. 10.   Kráčí po 3 květináčích, cihlách nebo konzervách, jednu vždy posune kupředu. 11.   Jízda trakařem (vzpor ležmo, kamarád ho chytí za nohy a tlačí). 12.   Dva hráči si svážou k sobě dvě nohy a kráčí po třech. 13.   Jeden hráč nese druhého na ramenou (na krátkou vzdálenost). 14.    Skáče snožmo. 15.   Jde po čtyřech (běh žáby). 16.   Zdolání překážek při běhu, ve vyznačených vzdálenostech, plazení, podlezení židle, vypití vody, aniž by se dotkl sklenice atd. 17.   Do vyznačených kruhů vnášení a vynášení kuželek, míčů. 18.   Utíká a kutálí po zemi nohou míč. 19.   Kutálí po zemi nohou míč. 20.   Utíká a drží na dlani míč. 21.   Běh, na vyznačených místech hází míčem o zem atd.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
TOPlist