Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 25. května 2020 svátek slaví Viola, zítra Filip
Červená Lhota
Kunětická hora
železnice
Karlštejn

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Expozice Miniuni
typ: Muzeum
okres: Ostrava-městoBezděz
typ: Zřícenina
okres: Česká LípaMaloskalsko - Malá skála a okolí
typ: Skalní útvar
okres: Semilyarboretum Kamenárka
typ: Arboretum
okres: Nový JičínKouřím
typ: Město
okres: Kolín

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Komedie narychlo
Typ hry: herecká
Počet hráčů: dvě či více skupin
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Tuma
Popis: Každé družstvo dostane lístek, na němžje napsáno několik slov (např. velitel, vojáci, poplach), úkolem je podat dramatický výkon pomocí představ, které tato slova vyvolávají. Když družstvo nastoupí na scénu, vedoucí hry určí, zda má být výstup předveden jako veselohra, tragédie nebo zpěvohra. Výkony jednotlivých družstev hodnotí vedoucí hry.
2. Kultura
Typ hry: herecká
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 10 minut na skupinu
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Každý národ má své tradice a kulturu. Jednotlivé skupiny si vylosují národ, který budou představovat. Jejich úkolem po 10 minutové přípravě předvést takové vystoupení, aby ostatní uhádli, o jaký národ se jedná.
3. Mluva těla
Typ hry: herecká
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 45 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: kartičky, tužka

Kdo vložil:

Venca
Popis: Hráči dostanou kartičky, na každé znich je napsána jedna emoce a nakreslen způsob, jakým se má předvést ostatním. Soutěží se o nejnázornější pantomimické předvedení a o co největší počet uhodnutých emocí.
4. Na filmy
Typ hry: herecká
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Dutchy
Popis: Aby se hra později nezdržovala, je vhodné, aby si každá skupinka připravila do zásoby několik názvů filmů. Začátečníkům doporučujeme, aby volili filmy hodně známé, v jejichž názvech nejsou cizí slova nebo vlastní jména. Kdyžjsou obě skupiny připravené, vyšle jedna z nich svého zástupce k soupeřům, kteří mu pošeptají nebo napíší název některého z vybraných filmů. Hráč má minutu na rozmyšlenou. Pak se musí mlčky, bezjediného slova, pokusit název filmu jakýmkoliv způsobem předvést svým spoluhráčům, kteří nesmějí jen pasivně přihlížet-naopak, snaží se mu pomáhat tím, že ho zahrnují otázkami. (Je to český film, z kolika slov se skládá jeho název, předvádíš první slovo, je to podstatné jméno, má něco společného s létáním, je to pták? atd.) Předvádějící musí na všechny otázky rychle reagovat a může si pomáhat nejrůznějšími způsoby. Skládá-li se název filmu z více slov, nejlépe začít u toho, které je pro název nejtypičtější. Závodí se tak, že předvádějící z obou skupin se střídají a časy se zapisují. Měří se od chvíle, kdy uplynula minuta na rozmyšlenou, až do okamžiku, kdy některý ze spoluhráčů předvádějícího vysloví název hádaného filmu. Vyhrává skupina s nejkratším časem.
5. Na herce
Typ hry: herecká
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 2 min na jednotlivce
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Jessie
Popis: Vedoucí hry je ředitelem divadla a posuzuje výkony herců, kteří se u něho ucházejí o přijetí. Dává jim úkoly, aby mimicky znázornili nějakou vlastnost nebo stav mysli (veselost, podlost, šibalství, smutek, zlost, lehkomyslnost, odvahu, nenávist), osobu (voják, dopravní strážník, zdravotní sestra, požárník, činnost (nabíjení zbraně, střelba, boj zblízka, velení vojákům, obvazování zraněného apod.). Nakonec rozhodne, kdo nejlépe vystihl danou roli, nebo jen prostě určí, koho přijímá.
6. Nádražák
Typ hry: herecká
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Dutchy
Popis: Lidé používají při vyjádření myšlenky rukou, mimiky obličeje, těla, očí, nesmí však mluvit. Hraje ukázkou toho, jak dochází v životě ke komolení informace. Přechází-li zpráva od jednoho k druhému ústně, dojde zákonitě k jejímu překroucení či obohacení, protože každý člověk má jiné vyjadřovací schopnosti, jinou fantazii i jinou schopnost si pamatovat. A stejně tomu tak je při předávání informace pantomimou. Vymyslíme si jednoduchý příběh bohatý na děj a ten předvádíme. Nejprve však vybereme pět dobrovolníků, které odešleme stranou, aby neslyšeli, co se bude předvádět. Například: Nádražák na malé železniční staničce sedí ve vytopené místnosti, drží na klíně knihu a vyplňuje jakýsi dotazník. Občas se podívá na hodinky. Dostane žízeň, tak jde do nedalekého chlívku, podojí kozu a pije mléko. Podle času by měl jet vlak, jde tedy stáhnou závory, salutuje strojvůdci a počítá vagóny. Pak závory vytáhne a jde zapsat vlak. Tuto krátkou scénku předvedeme prvnímu, ten pak druhému, druhý třetímu atd. Poslední má za úkol říci, co z toho vyrozuměl. Obvykle je úžasné, co se z toho vyvine. Pak postupně hovoří čtvrtý, třetí, druhý hráč....
7. Němá štafeta
Typ hry: herecká
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: První z každé štafety doběhnou k metě, kde dostanou od vedoucího hry úkol. Okamžitě běží zpět a beze slov, pouze mimikou se snaží úkol sdělit ostatním. Vyhrává to družstvo, které splní úkol dříve.
8. Němohra
Typ hry: herecká
Počet hráčů: skupina a tři
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Rusty
Popis: Vybereme si tři hádače. Hádači vyj dou z místnosti. Vedoucí si domluví s hráči, jaké zaměstnání budou na- podobovat. Zhruba si také vyjasní, které pohyby jsou pro to zaměstnání nejtypičtější, jak je třeba ho napodobit. Zavoláme prvního hádače. Vybere si jednoho hráče, který mu mimicky (beze slov) předvede domluvené. Pak zavoláme druhého hádače, kterému první hádač předvede zaměstnání, rovněž beze slov. Nakonec to třetímu hádači předvede ten druhý. Třetí hádač musí říct, o jaké zaměstnání šlo. Uhodne-li, zvítězili hádači a musí se vybrat noví. Když neuhodne, hádači zůstávají stejní a hra pokračuje napodobením jiného zaměstnání.
9. Nesrozumitelný jazyk
Typ hry: herecká
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Barták
Popis: Jedno družstvo představuje koloniální vojáky, druhé domorodce. Protože si vzájemně nerozumí, mohou se dorozumívat pouze posunky. Vojáci žádají vodu a dovolení ubytovat se-domorodci odmítají a snaží se je přesvědčit, aby odešli. Vítězí družstvo, které se lépe zhostí svého úkolu.
10. O nejlepší výstup
Typ hry: herecká
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Melissa
Popis: Vedoucí hry určí každému družstvu úkol zahrát mimicky nějaký výstup (např. parodii na c.k. rakousko-uherskou či hitlerovskou armádu, filmové aktuality, odjezd vlaku a loučení, zahájení olympijských her). Které družstvo se podle názoru vedoucího hry zhostí úkolu nejlépe, vyhrává.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist