Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 22. července 2019 svátek slaví Magdaléna, zítra Libor
Borůvka
Trojský zámek
Rtyně
Kost

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Křížová cesta ROKOLE
typ: Cesta
okres: Rychnov nad KněžnouOrlík
typ: Přehrada
okres: PísekKačina
typ: Zámek
okres: Kutná HoraKamenná vodárenská věž
typ: Věž
okres: Chrudimvysílač na Černé Hoře
typ: Technická památka
okres: Trutnov

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Utajený kuchař
Typ hry: praktická
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 60 min
Místo hry: v přírodě
Pomůcky: potraviny, zápalky

Kdo vložil:

Hoffa
Popis: Družstva dostanou za úkol uvařit soupeři nepozorováni oběd. Zároveň se ti, které nelze k přípravě využít, vydávají jako zvědové do okolí hledat místa, kde vaří ostatní. Družiny se hodnotí dle kvality pokrmu, kolik družin je našlo a kolik družin objevili oni sami.
2. Uzlovka
Typ hry: praktická
Počet hráčů: dva
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: j eden delší provaz

Kdo vložil:

Ned
Popis: Dva hráči uchopí provaz, každý na jednom konci. Každý z obou hráčů má za úkol udělat na svém konci provazu jakýkoli uzel, ale vzájemně si v tom brání tím, že jeden druhému provazem škube, trhá, viní a podobně. Vítězí ten, kdo udělá uzel dříve.
3. Uzly v kroužku
Typ hry: praktická
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: uzlovačky

Kdo vložil:

Barták
Popis: Hráči utvoří ve stoje větší kruh, čelem dovnitř, s rukama za zády. Vně kruhu obchází jeden hráč s uzlo-vačkou; jakmile ji někomu vloží do rukou, řekne libovolný uzel a vyběhne dokola kolem kruhu. Hráč, který dostal uzlovačku do rukou, musí daný uzel uvázat dříve, než k němu obíhající hráč znovu přiběhne. Neuváže-li, vymění si role.
4. Vaření čaje
Typ hry: praktická
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 60 min
Místo hry: nehořlavé
Pomůcky: kotlík, voda, sirky

Kdo vložil:

Marty
Popis: Hraje několik družstev, v každém družstvu musí být jedna zodpovědná osoba (instruktor, velké dítě). Každé družstvo dostane kotlík s vodou, případně sirky. Dále dostanou hodinový limit, ve kterém mají vyrobit co nejlepší čaj. Čaj se má donést na základnu (místo, kde byla hra vyhlášena). Je povoleno: -   Přepadnout cizí družinu, vylít jim čaj, ukrást kotlík, vodu, sirky -   Rozdělit skupinu -   Vše co není zakázáno Není povoleno: (v tomto pořadí) -   Při přípravě čaje použít cokoliv co hráči nedostali na začátku, neukradli j iné družině nebo nenašli v lese -   Zapálit les nebo louku -   Vařit čaj blíže než 132 m od základny -   Napadnout cizí družinu 10 minut před koncem hry nebo později -   Ztratit se blíže než 2 km od základny -   Vzdálit se od základny více jak na 2 km -   Opařit se
5. Výroba čehokoli
Typ hry: praktická
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 120 min.
Místo hry: venku
Pomůcky: provázek

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Kdysi klasické činnosti dětí má dnešní městské dítě možnost dělat poměrně zřídka. Velkým zážitkem se může stát výroba vodního mlýna, nebo hráze na potoku, výroba plotu nebo obyčejného žebříku, po kterém se dá bezpečně vylézt aspoň do dvou metrů. Vše se vyrábí z dostupného materiálu (děti mohou od vedoucích dostat provázek). Zábavné je rovněž zakládání ohně bez zápalek či zapalovače.
6. Zálesáci
Typ hry: praktická
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: nehořlavé
Pomůcky: zápalky, provázek, sekerky nebo nože

Kdo vložil:

Penny
Popis: Hráči dostanou sekerku nebo nůž, tři zápalky se škrtátkem. Ještě před zahájením soutěže si připraví v malých skupinkách ohniště a nad ním na dvou větvích natáhnou provázek ve výši asi 40- 50 centimetrů nad zemí. Na znamení vybíhají do lesa, kde si co nejdříve musí nasbírat a připravit hraničku dřeva, tu musí na ohništi nejvíce třemi zápalkami zapálit a udržovat tak dlouho oheň, dokud se nepřepálí provázek. Když hráči nestačí první tři zápalky, může dostat další, ale za každou zápalku se mu připočítá 1 minuta. Tuto hru lze doplnit například o soutěž ve schopnosti připravit jednoduchý pokrm s využitím ohně a lesních plodů atd.
7. Babeta
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: jeden
Trvání hry: 10 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: velká buchta, cukr, židle

Kdo vložil:

Larry
Popis: Na židli je položena babeta, nebo jakákoli větší buchta. Uvnitř je někde schovaný klíč. Hráč se k němu musí v časovém limitu prokousat bez použití rukou a sousta nesmí vyplivovat (musí je polykat). Je dobré buchtu předem pořádně pocukrovat. S větší buchtou lze uspořádat soutěž dvojic (kdo se ke klíči prokouše dříve).
8. Býčí zápas
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: dvanáct
Trvání hry: 15 min
Místo hry: aréna
Pomůcky: šátek, papírky

Kdo vložil:

Meg
Popis: Hráči dostanou tyto úkoly 1 představuje býka, 1 matadora, 4 chulos a 6 hráčů má v ruce šátek. 1.  část. Býk vstoupí do arény (kruhu vytvořeného těmi, kdož se hry neúčastní) a na zádech má přišpendlené čtyři nebo pět proužků papíru dlouhých 15 cm. Hráči zvaní chulos se mu pokoušejí tyto papírky strhnout, aniž se jich býk při tom dotkne. Koho z nich se býk dvakrát dotkne, ten je považován za mrtvého. Když je některý z chulos zle tísněn, přeběhne mezi ním a býkem hráč se šátkem, zamává šátkem býkovi před očima a tím ho přinutí, aby ho začal pronásledovat. Není dovoleno strhnout býkovi ze zad najednou víc než jeden proužek papíru. 2.  část. Když jsou všechny proužky strženy nebo všichni chulos zabiti, vyklidíme arénu a zavážeme býkovi šátkem oči tak, aby se šátek dal snadno odstranit zajeden cíp. Pak vstoupí do arény matador a musí odstranit šátek, aniž se ho býk dotkne. Jestliže se mu to podaří, býk je přemožen.
9. Čas k jídlu
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 20 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: kojenecké láhve s dudlíky a papírový

Kdo vložil:

Barták
Popis: Dívky sedí na židlích na jednom konci místnosti, v ruce drží láhev naplněnou mlékem, limonádou nebo jiným nápojem (všechny musí mít pochopitelně stejný obsah) a ubrousek. Chlapci stojí na druhém konci místnosti. Na znamení přiběhnou ke svým partnerkám, pokleknou před nimi, dívky j im uváží kolem krku ubrousek a přidržují láhev, zatímco muži co nejrychleji pijí, přičemž se nesmí láhve dotknout rukama. Jakmile dopijí, dívky rychle ubrousek odvážou a oba běží k místu startu. Vítězí nejrychlejší pár. Hru je možno zpestřit tím, že dítě svou partnerku na místo startu odnese.
10. Části těla
Typ hry: pro pobavení
Počet hráčů: vhodné jsou smíšené páry
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: lístky s částmi těla

Kdo vložil:

Hedo
Popis: Na lístky se nejprve napíší části lidského těla, nejvhodnější jsou končetiny a části hlavy. Potom se vyberou nebo určí soutěžící páry. Pro každý pár se pak vybírají lístečky z klobouku. Vybírat mohou buď členové páru, nebo zvlášť určený další hráč. Úkolem dvojice je spojit se vylosovanými částmi těla, přičemž ve spoji musí umístit jeden z lístečků. Pokud se jim to povede, pokračují dál v tahání z klobouku, dokud jim některý z lístečků neupadne, nebo již nejsou schopni další spojení utvořit. Vyhrává ta dvojice, která získá nejvíce bodů, tzn. udrží najednou nejvíce lístečků.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist