Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pátek 24. září 2021 svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Karlštejn
Šibeník
Karlova Koruna
Nechanice

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Česká Skalice
typ: Město
okres: NáchodÚsov
typ: Zámek
okres: ŠumperkČeřovka - Milohlídka
typ: Rozhledna
okres: JičínZvíkov
typ: Hrad
okres: Písekrozhledna Tanvaldský Špičák
typ: Rozhledna
okres: Jablonec nad Nisou

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Recesiáda
Typ hry: pouťová atrakce
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 5 min.
Místo hry: venku
Pomůcky:

Kdo vložil:

leena
Popis: Recesiádu obvykle děláme na táboře jako akci s množstvím disciplín, na celé odpoledne. Většina disciplín je však použitelná i samostatně. Každá disciplína se vyhodnocuje samostatně, vítěze odměníme nějakou drobností (nebo i ne). 1.    Slon: Hráč se chytí levou rukou za nos. Vzniklou smyčkou prostrčí pravou ruku a chytí sejí kolíku, který vyčnívá asi 20cm ze země. Po startu je úkolem hráče desetkrát (kluci třeba i dvacetkrát) se otočit okolo kolíku, potom oběhnout strom vzdálený asi 20 metrů a vrátit se nazpět. Při obíhání kolíku se jej musí stále držet, jako při černošském tanci. Stopuje se čas. 2.   Hod oštěpem: Hod zápalkou do dálky. 3.   Hod listem papíru. Letecký den: Velkolepá soutěž nejnovějších modelů papírových letadel. 5.   Hod vajíčkem: Soutěž dvojic. Na začátku stojí každá dvojice na dva kroky od sebe a přehodí si mezi sebou syrové vajíčko. Když se přehození podařilo, jeden z dvojice ustoupí o krok. Pokud se nepodařilo, dvojice vypadává. Vyhrává dvojice, které se podaří přehodit vajíčko na největší vzdálenost. 6.   Hod balónkem napuštěným vodou: Balónky se napustí vodou, aby měly průměr asi 15 centimetrů a zavážou se. Dále jako při hodu vajíčkem. 7.   Plnění balónku vodou: Kdo napustí do balónku nejvíce vody tak, aby balónek nepraskl. Hodnotí se odhadem nebo odvážením. 8.    Skok s kufrem (případně s batohem). 9.   Ping-pong rallye: Slalom s ping-pongovým míčkem na lžičce. Lžička se může držet v ruce nebo v ústech. Hodnotí se čas. Když míček spadne, j e hráč diskvalifikován (může mít možnost opravného závodu). 10.   Trojnohý běh: Dvojice jsou k sobě svázány v kotníku a v koleni. Musí proběhnout danou trasu v co nejkratším čase. 11.   Lomidřevův pohár: Do 30 vteřin je nutné rozlámat zápalku na co nejvíce částí. 12.   Přetahování lanem: Buď klasické, nebo je lano nahrazeno tenkým provázkem, který může každý držet jen palcem a ukazováčkem jedné ruky (omotávat nesmí se - vše závisí jen na tlaku palce a ukazováčku). 13.   Gumička: Hráči se navleče gumička na hlavu tak, aby procházela pod ušima a nosem. Úlohou hráče je mimikou dostat gumičku na krk. Gumička by neměla být příliš volná. Ideální jsou gumy, které se používaly při zaváření, lze použít i textilní gumu, která se sváže na požadovanou délku.) 14.    Sušení plachty: Družina dostane úplně mokré prostěradlo a má je v co nejkratším čase vysušit. V prostěradle může zůstat maximálně 0,5 dcl vody. Kolik vody v plachtě ještě zbylo se určuje zvážením před namočením a po vysušení. Současný rekord je 7,5 minuty. 15.   Horolezecký fotbal: Klasický fotbal, až na ten drobný detail, že všichni hráči jsou přivázáni na jediném horolezeckém laně (střídavě vždy jeden z prvního a jeden druhého družstva). Je třeba dávat pozor, aby se smyčky, ve kterých jsou hráči přivázáni, nestahovaly. Doporučujeme ambulanční uzel, ale i tak je třeba dávat pozor. Když se tahá dostatečnou silou, stáhne se i dračí smyčka.
2. Rytířská klání
Typ hry: pouťová atrakce
Počet hráčů: dva
Trvání hry: 5 min
Místo hry: rovné, měkké okolo
Pomůcky: menší stoličky, dřevce

Kdo vložil:

Patricia
Popis: Obě stoličky jsou od sebe vzdáleny přesně na délku dřevce. Na každou si stoupne jeden bojovník a jejich úkolem je shodit svým dřevcem soupeře na zem. Aby nedošlo ke zranění, postaví se za oba bojovníky vždy jeden člověk, který je má při pádu zachytit. Rozhodčí zaujme postaveni po straně) přibližně uprostřed. Při souboji není dovoleno užívat dřevce jako kyje nebo jím útočit soupeři pod pás, strkat do stoličky, chytat rukou soupeřův dřevec nebo se opírat svým dřevcem o zem. Kolo končí ve chvíli, kdy jeden z bojovníků spadne nebo se dopustí nedovoleného zákroku. Spadnou-li oba soupeři společně, kolo konči nerozhodně. Po každém kole si soupeři vymění stoličku i dřevec. Souboj se skládá obvykle ze tří nebo z pěti kol.
3. Vypichování očí
Typ hry: pouťová atrakce
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: krátká
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: obrázek, fix, šátek

Kdo vložil:

Tuma
Popis: Na stromě visí obrázek něj aké osoby. Hráč dostane šátek přes oči a do ruky fix. Z určité vzdálenosti se musí poslepu trefit do oka. Dokáže-li to, dostane bod.
4. Žertovné disciplíny
Typ hry: pouťová atrakce
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 1 min
Místo hry: louka
Pomůcky: rozmanité

Kdo vložil:

Denisa
Popis: Jeden hráč drží palcem a ukazováčkem prstýnek, aby byl otvor volný, nebo zavěsí prsten na dvojitý závěs. Druhý hráč se snaží ze vzdálenosti několika kroků rychlejší chůzí přiblížit a prostrčit prstenem tužku. 1.   postrkování míče (balónku) hlavou mezi brankami 2.   slalom poslepu 3.   běh v pytlích 4.   závody ve skocích po j edné noze 5.   běh dvojic s míčem mezi sebou 6.   běh s kotlíkem vody na hlavě 7.   běh trojic-jeden se nese 8.   závody oddílů na koních 9.   štafetový závod-přinést a odnést věc od mety k metě 10.   závod pětičlenných housenek (pětice utvoří tělesný řetěz) 11.   za sladkým cílem (deset slepých na jeden dort současně) 12.   souboj slepých v kruhu (dva se tlučou novinovými rolemi) 13.   běh s vajíčkem nebo pingpongovým míčkem na lžíci 14.   nafukování matraček 15.   hledání bonbónů střídavě ve vodě a v mouce ( pouze ústy ) 16.   prolézání žebříkem 17.   hokejový slalom ( místo hokejky koště ) 18.   pomocí lžíce poslepu naplnit hrneček vodou z vědra 19.   závody trakařů 20.   běh po čtyřech po zadu 21.   závody v běhu v potápěčských ploutvích 22.   po čtyřech s umyvadlem na zádech 23.   závod v rozvázaných botách pro tkaničky 24.   skok do dálky s kufrem 25.   foukaní balónku na určenou vzdálenost 26.   běh v botách od novin 27.   běh trojnož ( dvojice mají svázané vnitřní nohy hod míčem obouruč 29.   plazení po zádech 30.   štafetové svlékání a oblékání svetru nebo kabátu 31.   vrh holínkou do dálky 32.   sběr lahví poslepu 33.   běhy se švihadlem 34.   pinkat pálkou pimpongový míček a přitom pře lest štafle 35.   uzvednout co nejvíc papírových krabic 36.   závody na chůdách 37.   házení míčkem na rozhoupanou plechovku 38.   papírovým zvířátkům poslepu přilepit oči, zuby, rohy, . . . 39.   štafeta s deštníkem 40.   korunová štafeta (předávat si korunu pouze hřbetem ruky)
5. Co les dal
Typ hry: praktická
Počet hráčů: skupinky či jednotlivci
Trvání hry: do 120 min
Místo hry: louka
Pomůcky: kotlík, zápalky, škrtátka, sekeru, kus

Kdo vložil:

Denisa
Popis: Družstva dostanou kotlík, 3 zápalky, škrtátko, sekeru, kousek masa atd. Soutěží se o nejbohatší tabuli. Hodnotí se množství chodů, chutnost a splnění časového limitu.
6. Doprava raněných
Typ hry: praktická
Počet hráčů: dvě či více družinek > 12
Trvání hry: libovolná
Místo hry: louka, pole, les
Pomůcky:

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Hráči jsou seřazeni po dvojicích ve dvou zástupech a 25m před nimi jsou ranění. Úkolem každé dvojice je doběhnout k raněnému a přenést jej k zástupům. Nosí se pomocí sedátka utvořeného ze čtyř rukou. Za chyby pochopitelně přičítáme trestné sekundy.
7. Dovedný krejčí
Typ hry: praktická
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 10 min (dle šikovnosti hráčů)
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: jehly, nitě, látky, knoflíky

Kdo vložil:

Hoffa
Popis: Postavte do řady libovolný počet chlapců. Každému dejte kousek látky, jehlu a nit, náprstek a tři knoflíky všechny stejně velké. Na znamení začnou přišívat knoflíky. Bodujte čistotu práce, úpravu, kvalitu i rychlost.
8. Duchapřítomnost
Typ hry: praktická
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: papíry, tužky

Kdo vložil:

Penny
Popis: Vedoucí dodá do každého stanu kopii otázek. Otázky jsou takového druhu: Co by jsi dělal, kdyby přišla zpráva, že se za 10 minut přivalí na tábor zátopa, která ho smete? Co by jsi udělal, kdybys v noci zpozoroval oheň ve stavení na samotě? Co by jsi podnikl, kdyby jsi se náhle ocitl v cizím městě bez koruny v kapse? Limit na odevzdáni otázek je 10 minut. Nejlepší se zapíší do táborové kroniky.
9. Hledání rostlin
Typ hry: praktická
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 15 min
Místo hry: louka u lesa
Pomůcky:

Kdo vložil:

Penny
Popis: Hráči se postaví do řady. Vedoucí vyřkne název nějaké rostliny a všichni se ji rozeběhnou hledat. Ten, kdo ji přinese první, získává jeden bod. Jakmile stojí hráči zase v řadách, vyřkne vedoucí další název.
10. Hledejte město
Typ hry: praktická
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: co nejpodrobnější mapa

Kdo vložil:

Iggy
Popis: Kdo najde dříve na podrobné mapě neznámou obec, vedoucím určenou? (Hledejte na speciálkách.) Kdo nalezne první, dává hledat při další hře ostatním.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist