Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pátek 18. ledna 2019 svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Tábor
Lednice
Vrbice
HZS ČR

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Na Háji
typ: Rozhledna
okres: ŠumperkZoo Brno
typ: Zoo
okres: Brno-městoZámek Potštejn
typ: Zámek
okres: Rychnov nad KněžnouŠpilberk
typ: Hrad
okres: Brno-městoKřížová cesta v Mladějovicích
typ: Poutní místo
okres: Olomouc

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Tanec s balónky II.
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, balónky pro všechny,

Kdo vložil:

Sugar
Popis: a) Každá dvojice drží nafouknutý balónek. Musí zničit balónky ostatních dvojic, aniž by přišla o svůj. Zničením balónku vypadává dvojice ze hry. b) Každému tanečníku se přiváže k noze balónek. Při tanci se musí každý pár snažit, aby jeho přičiněním praskly balónky těch druhých, zároveň však musí uchránit svůj vlastní. K destrukci nesmí být použito rukou. Vhodný hudební doprovod tvoří ty tance, v nichž se tančící pár stále drží (valčík, polka, foxtrot...). c) Mezi tančící páry je vyhozen balónek. Úkolem tanečníků j e udržovat balónek stále ve vzduchu. Ten pár, který měl poslední dotyk před pádem balónku na zem nebo který balónek prorazí, vypadává.
2. Tanec s bramborami
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, pro pár větší brambor,

Kdo vložil:

Ned
Popis: Každý taneční pár dostává za úkol protančit určitou vzdálenost v místnosti, přičemž hoši musí během tance držet mezi koleny umytý brambor nebo míček. Jakmile začnou tančit, začínají znovu od začátku, nebo vypadávají (podle časových možností). Rozhoduje čas a šikovnost.
3. Tanec se lžící
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, lžíce, voda, pingpon-

Kdo vložil:

Penny
Popis: Tanečníci drží ve spoj ených rukou (chlapec v levé, dívka v pravé) lžičku s vodou (vajíčkem, pingpongovým míčkem atd..). Jejich úkolem je přetančit sál nebo určenou trasu a vodu nerozlít (nebo neztratit přenášený předmět).
4. Tanec se židlemi
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 15 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, židle (o párů)

Kdo vložil:

Jessie
Popis: V místnosti se rozestaví do kruhu nebo do řad židle. Židlí je však o jednu méně než je zúčastněných párů. Všichni začnou tančit kolem židlí (některý rychlý tanec, při kterém se oba drží). Ve chvíli, kdy hudba přestane hrát, snaží se tanečníci usednout na židle. Ten pár, na který se židle nedostane, vypadává ze hry. Odebere se jedna židle a hraje se dál, až do chvíle, kdy zůstane je jeden pár.
5. Taneční maratón
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 120 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj rychlé hudby (disko), píšťalka

Kdo vložil:

Marty
Popis: Pro hru je vhodná větraná místnost. Páry intenzívně bez přerušení tančí, a vždy asi po 10-15 minutách nastává tzv. rychlostní vložka. V rychlostní vložce musí páry absolvovat co nejvíc běžných okruhů (asi 100 m dlouhých) buď okolo místnosti (pokud je dostatečně velká) nebo okolo budovy, v níž se hraje. Při běhu se musí oba členové páru stále držet za ruce. Poslední 1-3 páry (podle celkového počtu soutěžících) po každé rychlostní vložce odpadají ze soutěže. Ostatní pak tančí dál. Poslední (nejsilnější) pár je pochopitelně vítězem. Uvedení hry doporučujeme čtením úryvků z knihy ?Koně se také střílejí".
6. Toulavý klobouk
Typ hry: taneční
Počet hráčů: páry
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: zdroj hudby, klobouk

Kdo vložil:

elfka
Popis: Hudba hraje nějaký rychlý tanec, při kterém se páry musí držet (polka, valčík, foxtrot ap.). Vedoucí hry posadí některému z chlapců na hlavu klobouk. Tanečník se ho ale snaží co nejrychleji zbavit, proto jej rychle dá na hlavu dalšímu tanečníkovi. Klobouk se samozřejmě nesmí dlouho držet v ruce (limit do 5 vteřin) a musí neustále kolovat. Cas od času hudba přestane hrát a ten pár, který má klobouk, je vyřazen. Obdobně je vyřazen ten pár, kterému klobouk spadne na zem (popřípadě oba páry-předávající i přebírající, pokud není jednoznačné, kdo klobouk upustil). Tančí se tak dlouho, až zůstane jediný pár.
7. Balet
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: zdroj hudby

Kdo vložil:

Šaras
Popis: Balet je umění, které má zcela přesné zákonitosti. Různé stavy, pocity, nálady, myšlenky lze zpravidla vyjádřit jedním gestem, pohybem. Protože toto vyjádření neznáme, často hledíme poněkud zmateně na to, co se před námi odehrává. Myslíme si, že na provedení něčeho takového nám chybí fantazie a zkušenost, bojíme se. Přitom to vlastně stačí jen zkusit. Hráči se rozdělí do dvojic, pokud možno smíšených. Jednotlivým dvojicím se postupně přidělují scény, které mají zahrát a předvést ostatním. Poté dostanou 1 minutu na přípravu, během které se mohou i upravit na vystoupení. V další minutě předvádí za zvuků hudby to, co mají. Vhodné je upozornit, že balet je němý a není to ani pouhá pantomima. Ostatní dvojice pak hádají, co jim bylo předváděno.
8. Bláznivý kreslíř
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: s pevnou podložkou
Pomůcky: velký papír, kreslivo

Kdo vložil:

Melissa
Popis: Pro každou skupinu zavěsíme na stěnu velký papír (balicí apod.), nejlépe proti sobě. Každá skupina dostane barevné křídy a oznámí vedoucímu hry, co bude kreslit (např. obytný dům, medvěda, louku atd.). Na znamení jdou první hráči z obou skupin k papíru a začnou kreslit. Každý smí nakreslit jen 3 čáry. Když jsou hotovi, jdou další, ale každý smí nakreslit vždycky jen 3 čáry. Hra pokračuje, dokud se nevystřídají všichni z obou skupin. Vyhrává nejlepší kresba.
9. Kresby na pokračování
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: dvě či více skupin
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: pruh papíru 1 Ocm široký a 3m dlouhý

Kdo vložil:

Zeky
Popis: Na dané znamení nakreslí jeden z každého družstva něco na papír. Jakmile kresbu skončí, postoupí papír dalšímu hráči, který několika slovy popíše, co kresba znamená. Pak kresbu založí a text předá delšímu hráči, který podle něho nakreslí další obrázek. Tak hra pokračuje, až se všichni vystřídají. Poslední hráči družstev odevzdají papír vedoucímu hry, který ukáže všem hráčům kresby a předčítá slovní doprovod k nim. Družstvo, které podle názoru vedoucího hry řešilo kresby a popisy nejvtipněji, vítězí.
10. Kreslená píseň
Typ hry: umělecká
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: kreslící potřeby, papíry

Kdo vložil:

Big Ben
Popis: Každý hráč si vybere píseň (či literární dílo), jejíž první verše se dají znázornit kresbou, např. Tluče bubeníček, Pod našima okny, Andulko šafářová apod. Obrázek nakreslí a odevzdá. Všechny obrázky se očíslují a vyloží na stole. Kdo správně uhodne nejvíce obrázků, vyhrává.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist