Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 20. listopadu 2017 svátek slaví Nikola, zítra Albert
Chrudim
Masarykova věž
Janův Hrádek
Ludéřov

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Valdštejnská lodžie
typ: Lodžie
okres: JičínHardeggská vyhlídka
typ: Vyhlídka
okres: ZnojmoJičín
typ: Město
okres: JičínDobrošov
typ: Pevnost
okres: NáchodLes Království
typ: Přehrada
okres: Trutnov

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Hledačka I.
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 30 min
Místo hry: v místnosti
Pomůcky: papíry s úkoly

Kdo vložil:

leena
Popis: Vedoucí si připraví tolik papírů různých barev, kolik je hráčů. Na tyto papíry napíše různé úkoly (např. dopis morseovkou, různé hádanky a chytačky ap.). Obsah každého papíru je stejný, každý hráč má tedy tytéž úkoly jako druzí. Vedoucí hry tyto papíry rozstříhá na stejný počet nepravidelných ústřižků a v nepřítomnosti členů je porůznu ukryje (pod nábytkem, ve skulinách ap., ale tak, aby vždy alespoň růžek byl vidět). Pak hráči přijdou, každý hledá ústřižky své barvy, sestaví je a luští úkoly na nich. Boduje se rychlost i správnost hledání a luštění.
2. Hledání písmen I.
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 15 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky: papírové kartičky s abecedou

Kdo vložil:

Sugar
Popis: Na kartičky, zhotovené ze silnějšího papíru, napište všechna písmena abecedy. (Na každou kartičku jedno písmeno.) Kartičky jsou pak libovolně rozloženy po stole, písmeny dolů. Nikdo tedy neví, kde které písmeno se nalézá. Vedoucí pak hlásí: "Hledá se písmeno A." Na tato slova všichni hráči současně vezmou si po jedné kartičce a podívají se, jaké písmeno kdo vytáhl. Není-li mezi nimi písmeno A, vrátí všichni hráči kartičky zpět, zamíchají a tahá se znovu a to tolikrát, až někdo písmeno A nalezne. Toto nalezené písmeno si ponechá. Pak se hledá písmeno B, atd., až se tak zvolna všechna písmena odstěhují k různých hráčům. Kdo má na konci hry nejvíce písmen, vyhrává.
3. Hledejte veverku!
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 30 min
Místo hry: místnost, příroda
Pomůcky: veverka

Kdo vložil:

Marty
Popis: Používáme při ní malé veverky koupené v hračkářství. Někdy se spokojíme jen s malým látkovým míčkem, kterému přimalujeme oči, nos a ústa. Všichni hráči až na jednoho vyjdou ven. Určený hráč pak umístí veverku kamkoli nahoru nebo dolů, ale tak, aby j i bylo dobře vidět. Pak se všichni vrátí a začnou hledat. Kdo veverku uvidí první, tiše usedne a dostane 1 bod. Postupně usedají i ostatní, hnedjak spatři veverku, a snaží se chovat nenápadně, aby ostatním neprozradili místo úkrytu. Obvykle se hraje, dokud nemá někdo tři body to je vítěz. Někdy však hrajeme tak dlouho, až už má aspoň jeden bod každý kromejednoho tomu pak zůstane málo lichotivý titul "Největší nemehlo".
4. Jakou máte paměť?
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: u cedule
Pomůcky: cedule, papíry, tužky

Kdo vložil:

Patricia
Popis: Dohodněte se s kamarády, že si půjdete všichni najednou přečíst plakát či nějakou vývěsku, kterou ze svého stanoviště sice vidíme, ale nerozeznáme pro velkou vzdálenost její text. Běžíme k ní všichni stejně (tedy žádné předhánění), čteme ji jednu minutu (případně dvě i více, dle množství textu) a když umluvená doba uplynula, obrátíme se od vývěsky a každý píše na papír její text tak, jak si jej zapamatoval. Kdo má znáš nejbystřejší hlavu? Kdo si nejvíce zapamatoval její slovosled!
5. Kdo pískal
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: skupina a jeden či více
Trvání hry: 45 min
Místo hry: terén
Pomůcky: píšťalky

Kdo vložil:

Dutchy
Popis: Před zahájením hry dá vedoucí jednomu nebo několika hráčům píšťalku. Když je hra zahájena, rozejdou se hráči do terénu. Čas od času se ozve písknutí. Přitom se hráči s píšťalkami neustále skrývají svým pronásledovatelům. Hra se hraje v hustě zarostlém a zalesněném terénu na ploše asi jednoho čtverečního kilometru. Hráči se pohybují jednotlivě, sdružování není dovoleno. Čas od času musí zapískat. Úkolem ostatních je určit co nejdříve, kdo píská, a chytit ho. Kdo odhalí nejvíce pískajících, je vítězem.
6. Kdo zaklepal?
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 5 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky:

Kdo vložil:

Berby
Popis: Hráči sedí u stolu. Jeden z nich je vylosován a ten jde několik kroků od stolu a obrátí se k němu zády. Ostatní hráči se posuňky dohodnou a jeden z nich zaklepe na stůl. Potom se onen hráč vrátí a má poznat podle toho, jak se kdo provinile a neklidně tváří, kdo klepal. Uhodne-li, jde dále poslouchat ten, kdo byl prozrazen. Neuhodne-li, musí jít poslouchat znovu.
7. Kimovka na dálku
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: jednotlivci 9-14
Trvání hry: 3CM15 mm
Místo hry: libovolné s cestou
Pomůcky: různé předměty

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Vedoucí chodí po cestě sem-tam a vždy viditelně nese jeden předmět. Poschovávaní hráči si musí zapamatovat předměty i jejich pořadí. Po skončení hry napíší předměty na papír. Správný předmět 2b, pořadí lb. Koho vedoucí uvidí, je vyloučen.
8. Korálky
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 45 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky: korálky všech barev a velikostí

Kdo vložil:

Hadati
Popis: Vedoucí hry vysype na stůl pytlík s korálky. Po chvíli beze slova korálky posbírá a dá nazpět do pytlíku. Úkolem hráčů je určit počet korálků všech barev, určit jejich velikost, druh materiálu (např. největší byl modrý s dírkou, nejmenší bílá skleněná kulička).
9. Koruna
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky: koruna

Kdo vložil:

Larry
Popis: 126 U stolu sedí dvě družstva proti sobě. Jedno družstvo má ruce pod stolem a podává si korunu. Kdokoliv z druhého družstva řekne dost. Na tento povel musí první družstvo plácnout rukama o stůl a nechat je ležet na stole. Druhé družstvo se snaží podle zvuku uhodnout, kdo z hráčů má pod rukou korunu. Při dostatku hráčů (nad 6 v družstvu) může být více pokusů o uhádnutí (až 3). V případě, že se podaří uhádnout, kde je koruna, vymění si družstva úlohu.
10. Kuličková
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 10 min
Místo hry: v místnosti
Pomůcky: šikmá plocha, 10-15 různobarevných

Kdo vložil:

Barták
Popis: Kolem stolu jsou rozestaveni hráči. Najeden konec šikmé plochy se postaví organizátor hry a na druhý jeho konec pomocník. Hra začne tím, že organizátor vybírá kuličky z neprůhledného sáčku a kutálí je po nakloněné ploše a jeho pomocník kuličky chytá a dává rovněž do neprůhledného sáčku. Kuličky se kutálí v rychlém sledu. Úkolem hráčů je zapamatovat si, v jakém pořadí se koulely kuličky za sebou. Předem je stanoveno podle čeho (barva, velikost atd.). Až koulení skončí, napíší hráči pořadí. Za správně popsanou kuličku ve správném pořadí jsou dva body, za kuličku nesprávně umístěnou, ale správně popsanou jeden bod.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist