Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pátek 25. května 2018 svátek slaví Viola, zítra Filip
Křížová cesta
Karasín
Les Království
Přeskače

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Karasín
typ: Rozhledna
okres: Žďár nad SázavouLichnice
typ: Zřícenina
okres: ChrudimValdštejnská zahrada
typ: Zahrada
okres: Hlavní město PrahaHeřmanův Městec
typ: Zámek
okres: ChrudimRoudnice nad Labem
typ: Zámek
okres: Litoměřice

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Na vodníka na suchu
Typ hry: honička
Počet hráčů: všichni a jeden <11
Trvání hry: 10 min
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky:

Kdo vložil:

shikaka
Popis: V kruhu je vodník a kolem kruhu děti. Děti běhají do kruhu a vodník je chytá. Chycení sedí uprostřed kruhu a čekají na vysvobození. "Vysvoboditel musí přiběhnout a plácnout sedící. Pak je nutno zase rychle utíkat, aby je vodník zase nechytl.
2. Prdelačka
Typ hry: honička
Počet hráčů: 5-30
Trvání hry: 2-20 min.
Místo hry: místnost
Pomůcky:

Kdo vložil:

Maggie
Popis: Jedná se o honičku-je určen hráč, který hru zahajuje. Jakmile se mu podaří někoho dotknout zadkem, předává mu babu a pokud nebyl první, tak vypadá (protože ho předtím chytili). Hráč musí doběhnout k někomu, dostatečně rychle se otočit a ?nakopnout" ho svým zadkem (kamkoliv).
3. Prolézaná
Typ hry: honička
Počet hráčů: skupina a dva
Trvání hry: 10 min
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky:

Kdo vložil:

Big Ben
Popis: Hráči se postaví do kruhu (pokud možno velkého) a rozkročí se, určí se dva hráči, kteří se postaví doprostřed. Jeden bude honit druhého. Honěný se může zachránit pouze tak, že proleze někomu mezi nohama. Ten, pod kým prolezl začne honit člověka uprostřed a volné místo zaplní prolezlý člověk. Kdyby se náhodou stalo, že ten člověk uprostřed bude chycen, prohodí se role hráčů uprostřed. Honič začne utíkat a honěný ho honí. Hraje se do prvního hodně pokopaného. Z bezpečnostních důvodůje lépe hrát ji na měkkém podkladu, třeba na měkkém blátě, či čerstvě zoraném poli. Dobrý je též sníh, ale dost prokluzuje.
4. Ptáček hledá strom
Typ hry: honička
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 10 min
Místo hry: les
Pomůcky:

Kdo vložil:

shikaka
Popis: Každému hráči přidělíme jméno některého ptáka a postavíme ho k určitému stromu. Když se pak nedívá jestřáb, který ptáky pronásleduje, vyměňují si navzájem místa. A jestřáb se snaží ptáky chytit. Chycený ptáček se stává jestřábem. Hráči, kteří představují ptáčky, napodobí před výměnou místa hlas "svého" ptáka. Vrána zakráká, sojka vydá skřek, holub zacuká, sýkorka zatípá atd. Ptačí hlas nahradí obvyklou průpovídku: "Škatule, škatule, hejhejte se!"
5. Ptáčník
Typ hry: honička
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 5 min
Místo hry: rovné
Pomůcky:

Kdo vložil:

Benny
Popis: Na jedné straně hřiště nebo místnosti vyznačíme dva protilehlé rohy; první bude představovat ptačí hnízdo, druhý klec. Pak vybereme ptačí matku, která se postaví do hnízda. Další dva hráči se stanou ptáčníky a stoupnou si doprostřed mezi hnízdo a klec. Zbývající hráči stojí za čárou na vzdálenějším konci hřiště tomu místu říkáme "les". Každý z těchto hráčů dostane jméno některého ptáka. Vždy několik hráčů má stejné jméno, ale všichni (např. drozdi nebo žluvy) nesměji vylétat ze stejného místa. Vedoucívyvolájménojednohoptákaanatoto znamení všichni hráči, kteří dostali toto jméno, utíkaj i z lesa do hnízda a ptáčnici seje snaží chytit. Když ptáčník některého ptáka chytí, dá ho do klece; pták, který doběhne do hnízda k ptačí mámě, je před ptáčníky v bezpečí. Poraďte hráčům, aby před ptáčníky kličkovali a neutíkali k hnízdu přímo, hra pak bude zajímavější. V jaké vzdálenosti od hnízda mají ptáčníci stát, stanovíte po určitých zkušenostech, neměli by být příliš blízko, aby nemohli ptáky snadno chytat.
6. Rybáři a rybky
Typ hry: honička
Počet hráčů: skupina a dva
Trvání hry: 10 min
Místo hry: rovné
Pomůcky:

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: Na dvou stranách hřiště proti sobě se nakreslí obrysy "domů". Hřiště ohraničíme bočními čarami. Hráči si mezi sebou vyberou dva "rybáře". Ostatní jsou "rybky". Postaví se na jednu čáru domu. Rybáři se uchopí za ruce a postaví se doprostřed hřiště, čelem k rybkám. Na povel rybářů: "Rybičky, rybičky, rybáři jedou!" rybky vybíhají (přeplouvají) přes hřiště do druhého domu, to znamená z jednoho břehu na druhý. Rybáři přitom loví ryby, snaží se je uzavřít do kruhu mezi své ruce. Chycení se staví mezi rybáře, uchopí se s nimi za ruce a tak vytvoří "síť'. Pak dají rybáři opět povel a všechny rybky znova přebíhají na protější stranu. Ryby mohou vyklouznout do té doby, dokud se kruh neuzavře. Násilím se dostat ven z kruhu není dovoleno. Chycené rybky se znovu přidávají k síti. Její rozměry se tak stále zvětšují. Hra končí, jsou-li všechny rybky chyceny. Jestliže se síť během hry roztrhne (to znamená, že se hráči pustí), tak se rybky chycené v posledním zátahu dostanou na svobodu. Hráče, kteří vyběhnou z hřiště, pokládáme za chycené.
7. Stíhačky
Typ hry: honička
Počet hráčů: jednotlivci 9-13
Trvání hry: 10-15 mm
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky:

Kdo vložil:

Magic
Popis: V kruhu o průměru 20m jsou očíslovaní hráči a vyvolávač. Ten vyvolá číslo. Příslušný hráč se musí nejdříve dotknout vyvolávače a pak chytat hráče, co jsou ještě v kruhu. Chycení nebo honič, který nikoho nechytl, dostávají trestný bod.
8. Stínová honička
Typ hry: honička
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 10 min
Místo hry: rovné
Pomůcky:

Kdo vložil:

Leroy
Popis: Kdo má babu, snaží se stoupnout nebo skočit na stín některého z hráčů; když se mu to podaří, vykřikne jeho jméno. Jmenovaný hráč pak honí. Vedoucí musí dohlížet na to, aby se hráči odvažovali na volné prostranství, kde se stíny zřetelně rýsují, a nenakupili se na jedné straně hřiště, kde by honič neměl ke stínům přístup.
9. Škatule, škatule, hýbejte se
Typ hry: honička
Počet hráčů: dohromady 8-14
Trvání hry: 10 min
Místo hry: louka, hřiště, les
Pomůcky:

Kdo vložil:

Barták
Popis: Několik stromů, kamenů apod. značí mety. U každé mety stojí hráč. Hráči volně přebíhají a mění si místa. Uprostřed pole je jeden hráč bez místa, který chce obsadit metu právě přebíhajícího hráče. Nestřídají-li se hráči, zvolá střední: ?Škatule, škatule, hýbejte se!" a všichni musí přebíhat.
10. Veselá honička
Typ hry: honička
Počet hráčů: jednotlivci 9-13
Trvání hry: 10 min
Místo hry: louka
Pomůcky:

Kdo vložil:

Zeky
Popis: Honič rozdává babu plesknutím a plesknutý se musí za ono místo držet. Dostane-li babu po třetí, musí honit, protože nemá tři ruce. Baba se nesmí dávat dvakrát za sebou.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist