Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 25. září 2022 svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Chrudim
Borůvka
Dobrošov
Vrchlabí

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Veselý kopec
typ: Skanzen
okres: ChrudimSkleník Fata Morgana
typ: Skleník
okres: Hlavní město PrahaŠibeník
typ: Rozhledna
okres: Trutnovzámek Světlá nad Sázavou
typ: Zámek
okres: Havlíčkův Brodzámek Hradec nad Moravicí
typ: Zámek
okres: Opava

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Stříhací bitva
Typ hry: běhací
Počet hráčů: dvě skupiny 10-12
Trvání hry: 10-15 mm
Místo hry: louka
Pomůcky:

Kdo vložil:

Zeky
Popis: Dvě skupinky jsou od sebe vzdáleny 50m, 2mpřed každým družstvem je hranice. Obě mužstva vyšlou po jednom hráči. Až se střetnou, hrají kámen, nůžky, papír. Poražený odstoupí, vítěz postupuje dál a proti němu je vyslán další hráč a opět se stříhá... Hra končí v momentě, kdy se vystřídají všichni hráči nebo až někdo překročí hranici 2m před družstvem.
2. Šnečí rodinka
Typ hry: běhací
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 10 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Rozdělíme hráče na dvě či více družinek, poté v každé družince přidělíme každému hráči nějakou postavu: šnečí táta, šnečí máma, šnečí dcera, šnečí syn, šnečí babička, šnečí dědeček apod. Poté se hráči posadí na židle, které jsou v řadách vedle sebe. Vedoucí pak vypráví příběh a pokaždé když řekne jméno některé postavy např. šnečí máma, zvednou se všechny šnečí mámy a oběhnou rychle řadu židlí. Ta, která je první, získá pro svou rodinu bod. Pokud však řekne jen máma a ne šnečí, nevybíha nikdo. Na konci příběhu se body sečtou a která rodina má nejvíce, vítězí.
3. Štafeta
Typ hry: běhací
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 30 min
Místo hry: rovná trať
Pomůcky: kámen, kotlík apod.

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: Družstva stojí v zástupu za sebou. Každé družstvo má vymezenou dráhu stejné délky. Na jejím konci se musí hráč dotknout např. stromu, kotlíku, oběhnout kámen atd. Na dané znamení vyrazí první hráči v družstvech a běží co nejrychleji k první metě a zpět. Další hráč v družstvu může vyběhnout až poté, když se ho vracející hráč dotknul. Hráč, který splnil úkol, se zařadí na konec družstva. Vítězí družstvo, které se nejrychleji vystřídalo a jehož hráči jsou všichni v zástupu. Hru je možné obměňovat tak, že hráči buď nesou kotlík, který si předávají, nebo plní uložené úkoly.
4. Štafeta ve čtverci
Typ hry: běhací
Počet hráčů: čtyři skupiny 8-14
Trvání hry: krátká
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: míč či tyč

Kdo vložil:

Big Ben
Popis: Na vněj ších stranách čtverce 10x10 metrů nastoupí poblíže rohů družstva, v nichž vždy poslední mají míč nebo štafetový kolík. Ti na dané znamení běží kolem čtverce a tam předají štafetu předposledním a zařadí se před družstvo. Nejrychleji vystřídané družstvo vítězí.
5. Štafetové sbírání čísel
Typ hry: běhací
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 10 min
Místo hry: les
Pomůcky: kartičky s čísly

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Kartičky s čísly 1-30 (připravíme si tolik sad čísel, kolik máme družstev). Pak kartičky poschováváme v lesnatém prostoru 10x10 m. Očíslovaná družstva se postaví do zástupu a na povel vybíhají jedničky a hledají kartičku s jedničkou, když ji naleznou, vybíhají štafetově druzí, aby nalezli dvojky atd. Během hledání si mohou hráči všímat i ostatních čísel a potom svým spoluhráčům v družstvu radit a navigovat je. Vítězí družstvo, které má první nasbíráno všech třicet čísel.
6. Veselá štafeta
Typ hry: běhací
Počet hráčů: skupiny
Trvání hry: 10 min
Místo hry: louka
Pomůcky: hrnek s vodou

Kdo vložil:

Ned
Popis: Družstva se rozdělí na dvojice. Každé družstvo dostane plný šálek vody. Na povel vyběhnou vždy první dvojice z družstva, každý člen dvojice drží šátek jednou rukou. Jejich úkolem je uběhnout dráhu asi 10 metrů (k obrátce a zpět) a předat šálek s vodou další dvojici. Přitom nesmí žádný z členů dvojice po dobu závodů šálek pustit. V šálku nesmí po ukončení závodu chybět ani kapka vody. Zvítězilo-li družstvo, ale má-li v šálku méně vody než soupeř, prohrává, přestože závod skončilo první.
7. Vstřícná štafeta s kroužky
Typ hry: běhací
Počet hráčů: dvě skupiny se sudým počtem členů
Trvání hry: 15 min
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky: 10 kolíků a 12 kroužků

Kdo vložil:

elfka
Popis: Pro hru si zhotovíme z ohebných proutků dvanáct stejných kroužků a deset kolíků. Na každém kolíku ve vzdálenosti 15 cm od jeho konce uděláme barvou jasně viditelný kroužek. Na hřišti vyznačíme dvě souběžné běžecké dráhy, vzdálené od sebe 8 kroků. Každá dráha má na obou koncích jeden start. Vzdálenost startuje 60 kroků. Dráhy rozdělíme na úseky po 10 krocích a každý úsek ozna- číme kolíčkem, který zarazíme do země až po barevný kroužek. Hráči se odpočítávaj i na sudé a liché a postaví se ve čtyřech zástupech (za všechny čtyři čáry označené jako "start" vždy dva a dva proti sobě). Rozestup v zástupech je na předpažení. Organizátor hry odevzdá prvním lichým hráčům každého družstva šest kroužků a dá praporkem znamení ke hře. Liší žáci běží s kroužky po své dráze a na každý kolík nasadí jeden kroužek. Když hráč doběhne k prvnímu sudému hráči svého družstva, který stojí připraven na protějším startu, předá mu šestý kroužek jako štafetu a sám se postaví na poslední místo v zástupu. Sudý hráč po přijetí štafety běží po dráze zpět a přitom sbírá kroužky jeden po druhém z kolíků a všech cest odevzdá dalšímu lichému hráči svého družstva, který již stojí připraven na startu, a sám se postaví na konec zástupu. Hra pokračuje tak dlouho, až všichni liší hráči přeběhnou na místa hráčů sudých a hráči sudí na místa hráčů lichých. Vítězí družstvo, které si dříve vymění místa.
8. Vychytávaná
Typ hry: běhací
Počet hráčů: dvě skupiny 12-14
Trvání hry: krátká
Místo hry: kdekoli
Pomůcky:

Kdo vložil:

Zeky
Popis: Pole 30x15 metrů rozdělíme na dva čtverce, uvnitř nichž je vždy jedno družstvo. Na dané znamení začnou vybíhat hráči přebíhat pole soupeře do zázemí a při tom chytat soupeře na vlastním území. Kdo nechy-cený doběhne do zázemí, získává bod, okolo se vrátí do území a pokus opakuje. Ten, kdo byl chycen, už dál nehraje. Vítězí to družstvo, které získá nejvíce bodů.
9. Vylučovací běh
Typ hry: běhací
Počet hráčů: dvě skupiny 9-13
Trvání hry: 10 min
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky: tenisáky

Kdo vložil:

Penny
Popis: Na zemi leží řada tenisáků s 30 m odstupem. Hráčů je o jednoho více než míčů. Na dané znamení vyběhnou po ose řady a snaží se obsadit tenisáky. Ten, na koho již nezbude, vypadá a počet tenisáků se zmenšuje o jeden. Vyhrává ten, kdo zůstane jako poslední.
10. Výměnný běh
Typ hry: běhací
Počet hráčů: j edno družstvo > 12
Trvání hry: krátká
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: míček

Kdo vložil:

Berby
Popis: Hráči se rozestaví po obvodu obdélníku, jen jednu delší stranu nechají volnou. Poslední v řadě má míč, který na znamení hází po oné volné straně prvnímu a ihned k prvnímu přebíhá v opačném směru (po obvodu obdélníku). První už mezitím chytil míč a všichni se posunuli, takže si poslední může stoupnout na místo prvního, ale to už dostává přihrávku od posledního, co byl dříve předposlední... Hrají-li dvě družstva, soutěží se o to, které z nich se dostane do původního tvaru nejrychleji.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist