Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 23. ledna 2022 svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Ludéřov
Prachov
Janův Hrádek
Kočí

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Bylinkový ráj SONNENTOR Čejkovice
typ: Tip na výlet
okres: HodonínChrudim
typ: Město
okres: ChrudimSovinec
typ: Hrad
okres: BruntálKolín
typ: Město
okres: KolínVelké Losiny
typ: Zámek
okres: Šumperk

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Rozkaz k popravě
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny 10-15
Trvání hry: 30^15 mm
Místo hry: cesta lesem či křovinami
Pomůcky: dvě listiny

Kdo vložil:

Leroy
Popis: Poslové jdou ke králi a jeden z nich nese rozkaz k popravě. Bandité číhají kolem cesty a kolemjdoucí prohledávají. Když získají dopis, jdou jej vyměnit za rozkaz k milosti a role se vyměnili... Bandité j dou ke králi a j eden z nich nese rozkaz k milosti. Poslové číhají kolem cesty a kolemjdoucí prohledávají. Když získají dopis, jdou jej vyměnit za rozkaz k popravě a role se opět mění... Poslové vyhrají, dostane-li král rozkaz k popravě, bandité, v případě doručení milosti.
2. Správce rezervace
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: do 60 min
Místo hry: terén
Pomůcky: 17 čtvrtek, připínáčky, hráči hodinky

Kdo vložil:

SUNicko
Popis: Hra procvičuje paměť a orientaci v terénu. Ten by měl být zarostlý a členitý, o rozloze cca 6000 m2. Každý účastník je v roli správce rezervace muflonů, která byla přepadena smečkou vlků. Hrozí pochopitelně nebezpečí vyhubení muflonů vlky. Úkolem správce je v co nejkratší době sehnat všechny muflony a likvidovat vlky. K tomu účelujsouv terénu rozmístěny čtvrtky s označením M (mufloni) a V (vlci), přičemž véčka jsou opatřena pořadovými čísly. Čtvrtky by měly být umístěny tak, aby nebyly snadno k nalezení. Všichni startující mají s sebou tužku a hodinky. Mají objevit všechny čtvrtky M i V : v případě muflonů půjde jen o jejich ?sehnání do houfu", tj. o udání celkového předpokládaného počtu umístěných čtvrtek; co se týče vlků, jde pochopitelně o jejich ?zneškodnění" - na véčka se každý podepíše a zaznamená čas. ?Odstřel" vlků je možné provádět jen podle pořadí, ve kterém přibíhají, tj. podle pořadových čísel. Zapsaný čas slouží ke kontrole. Vyhrává ten, kdo v nejkratším čase zachrání největší počet muflonů a zastřelí nejvíce vlků. Za každého neobjeveného vlka nebo muflona se přičítá ztrátový čas. Doporučení: Nejoptimálnější počet je 8 muflonů a 9 vlků.
3. Tajemství inků
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny 9-13
Trvání hry: 45-60 min
Místo hry: les, louka, křoví
Pomůcky: zprava

Kdo vložil:

Hadati
Popis: Na území X se vyskytují části tajné zprávy. Badatelé ji chtějí získat. Inkové jim v tom brání. Je-li badatel Inkem dopadnut, musí zprávu odevzdat a stává se z něj také Ink. Na jedno vstoupení do území Inků lze vzít pouze jednu část zprávy. Až zpráva celá, může se začít s luštěním.
4. Telefon
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 60 min
Místo hry: terén
Pomůcky: dlouhý provázek

Kdo vložil:

elfka
Popis: Hráči se rozdělí na dvě poloviny. Jedna (pracovníci telefonní společnosti) natáhnou provázek po lese a spojí jím tak dvě daná místa (mohou být zadaná podle mapy). "Telefonní kabel" je nutné co nejlépe maskovat. Jakmile skončí pracovníci svou namáhavou práci, přijdou na řadu vandalové. Ti mají za úkol kabel najít a na co nejvíce místech jej přerušit (překousnout). Aby to neměli vandalové tak lehké, pracovníci svůj kabel hlídají a vandaly vyřazují zvoláním jejich jména. Potom se role družstev vymění.
5. Tři zmije do tábora
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny 12-14
Trvání hry: 60 min
Místo hry: zalesněné
Pomůcky: 6 zmijí (velká, střední a malá)

Kdo vložil:

Marty
Popis: Dvě skupiny vytyčí několik set metrů od sebe svá tábořiště. Tábořiště hlídají bílými fáborky označení strážní, kteří jsou lOOm od sebe. Každá skupina má velkou, střední amalou zmiji a snaží sejeukrýtna tábořišti soupeře. Ti, co zmiji nemají, se plíží také, aby zmátli soupeře. Koho chytne strážný, stává se zajatcem. Nenajde-li soupeř do ukončení hry zmiji, nezíská jeho protihráč žádný bod, jinak dostane 30, 20 a 10b za každou zmiji.
6. Ústup
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 90 mm
Místo hry: terén
Pomůcky: šátky a provazy

Kdo vložil:

Rusty
Popis: Hrají dvě armády, jedna je dobře vyzbrojená a vystrojená na zimu, hráči si tedy obléknou na sebe veškeré šatstvo, které mají s sebou na akci. Navíc mají hráči A svázané nohy u kolen, hráči B u kotníků. Druhá armáda je zbídačená, hráči si obnaží libovolnou polovinu těla (trenýrky však zůstávají). Hráči C jsou slepí (mají oči zavázané šátkem). Hráči D jdou o berli, jednu nohu vůbec nepoužívají. Po celou dobu hry se drží dvojice A-B a C-D za ruce. Armády proti sobě postupují od protilehlých hranic vyznačeného území. Druhá armáda (C-D) se snaží projít, první (A-B) je zatýká.
7. Velká cesta
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny >14
Trvání hry: 25-30 mm
Místo hry: les
Pomůcky: šátky

Kdo vložil:

Marty
Popis: První skupina obsadí les, druhá chce proniknout na určené místo. Všichni hráči mají za pasem šátek. Obránci chtějí pronikající družstvo obklíčit, vzít jim šátky a tím je vyřadit ze hry. Druhé družstvo se snaží udělat totéž. Druhé družstvo zvítězí, pronikne-li na určené místo více jeho členů, než zbude obránců.
8. Veverčí ocásky
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 30 min
Místo hry: členitý terén
Pomůcky: ocásky

Kdo vložil:

Hedo
Popis: Hráči jsou rozděleni na veverky a psy. Veverky dostanou barevné papírové proužky, které si připevní jako ocásky a jdou se schovat na předem smluvené území. Po 5-10 minutách se vydávají na lov zbylí hráči (psi). Mají najít a ulovit veverky. Veverka je ulovena tehdy, když přijde o ocásek. Psi mohou veverky nadhánět. Veverky se mohou schovat na strom. Na stromě mohou setrvat jen jednu minutu. Psi na stromy nelezou.
9. Výměna praporků
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě družinky 11-14
Trvání hry: 30^15 mm
Místo hry: louka, vysoký les
Pomůcky: praporky

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Skupinka A je rozdělena na dva tábory vzdálené od sebe 500 m. Hráči AI a A2 si vyměňují praporky. V tom jim brání skupinka B. Když člen skupinky B někoho chytne, musí vrátit praporek a skupině B se přičte 10b. Za doručený praporek získá A také 10b.
10. Výpad z obklíčení
Typ hry: bojová
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: 60 min
Místo hry: louka
Pomůcky:

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Hráči se rozdělí do dvou družstev. Jedno obklíčí druhé v kruhu o poloměru asi 300 až 500 m. Úlohou obklíčené skupiny je prorazit s co nejmenšími ztrátami z obklíčení. Obléhatelé se zatím snaží vyřadit obklíčené dotykem ruky ze hry. Obklíčené družstvo zvítězí, podaří-li se alespoň polovinějeho hráčů uniknout. Družstva si mohou úlohy vyměňovat.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist