Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 21. října 2019 svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Pařížov
Miletín
Poledník
Dobruška

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Slatiňany
typ: Zámek
okres: ChrudimZoo Brno
typ: Zoo
okres: Brno-městoDobruška
typ: Město
okres: Rychnov nad KněžnouTeplické skály
typ: Skalní útvar
okres: NáchodŽleby
typ: Zámek
okres: Kutná Hora

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Kdo pískal
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: skupina a jeden či více
Trvání hry: 45 min
Místo hry: terén
Pomůcky: píšťalky

Kdo vložil:

Dutchy
Popis: Před zahájením hry dá vedoucí jednomu nebo několika hráčům píšťalku. Když je hra zahájena, rozejdou se hráči do terénu. Čas od času se ozve písknutí. Přitom se hráči s píšťalkami neustále skrývají svým pronásledovatelům. Hra se hraje v hustě zarostlém a zalesněném terénu na ploše asi jednoho čtverečního kilometru. Hráči se pohybují jednotlivě, sdružování není dovoleno. Čas od času musí zapískat. Úkolem ostatních je určit co nejdříve, kdo píská, a chytit ho. Kdo odhalí nejvíce pískajících, je vítězem.
2. Kdo zaklepal?
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: skupina a jeden
Trvání hry: 5 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky:

Kdo vložil:

Berby
Popis: Hráči sedí u stolu. Jeden z nich je vylosován a ten jde několik kroků od stolu a obrátí se k němu zády. Ostatní hráči se posuňky dohodnou a jeden z nich zaklepe na stůl. Potom se onen hráč vrátí a má poznat podle toho, jak se kdo provinile a neklidně tváří, kdo klepal. Uhodne-li, jde dále poslouchat ten, kdo byl prozrazen. Neuhodne-li, musí jít poslouchat znovu.
3. Kimovka na dálku
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: jednotlivci 9-14
Trvání hry: 3CM15 mm
Místo hry: libovolné s cestou
Pomůcky: různé předměty

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Vedoucí chodí po cestě sem-tam a vždy viditelně nese jeden předmět. Poschovávaní hráči si musí zapamatovat předměty i jejich pořadí. Po skončení hry napíší předměty na papír. Správný předmět 2b, pořadí lb. Koho vedoucí uvidí, je vyloučen.
4. Korálky
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 45 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky: korálky všech barev a velikostí

Kdo vložil:

Hadati
Popis: Vedoucí hry vysype na stůl pytlík s korálky. Po chvíli beze slova korálky posbírá a dá nazpět do pytlíku. Úkolem hráčů je určit počet korálků všech barev, určit jejich velikost, druh materiálu (např. největší byl modrý s dírkou, nejmenší bílá skleněná kulička).
5. Koruna
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dvě skupiny
Trvání hry: do 30 min
Místo hry: u stolu
Pomůcky: koruna

Kdo vložil:

Larry
Popis: 126 U stolu sedí dvě družstva proti sobě. Jedno družstvo má ruce pod stolem a podává si korunu. Kdokoliv z druhého družstva řekne dost. Na tento povel musí první družstvo plácnout rukama o stůl a nechat je ležet na stole. Druhé družstvo se snaží podle zvuku uhodnout, kdo z hráčů má pod rukou korunu. Při dostatku hráčů (nad 6 v družstvu) může být více pokusů o uhádnutí (až 3). V případě, že se podaří uhádnout, kde je koruna, vymění si družstva úlohu.
6. Kuličková
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 10 min
Místo hry: v místnosti
Pomůcky: šikmá plocha, 10-15 různobarevných

Kdo vložil:

Barták
Popis: Kolem stolu jsou rozestaveni hráči. Najeden konec šikmé plochy se postaví organizátor hry a na druhý jeho konec pomocník. Hra začne tím, že organizátor vybírá kuličky z neprůhledného sáčku a kutálí je po nakloněné ploše a jeho pomocník kuličky chytá a dává rovněž do neprůhledného sáčku. Kuličky se kutálí v rychlém sledu. Úkolem hráčů je zapamatovat si, v jakém pořadí se koulely kuličky za sebou. Předem je stanoveno podle čeho (barva, velikost atd.). Až koulení skončí, napíší hráči pořadí. Za správně popsanou kuličku ve správném pořadí jsou dva body, za kuličku nesprávně umístěnou, ale správně popsanou jeden bod.
7. Máš dobrý čich?
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: aromatické věci v pytlících

Kdo vložil:

Tuma
Popis: Připravte několik papírových pytlíků všechny stejné a vložte do každého věc, která vydává zvláštní vůni například do jednoho nakrájenou cibuli, do dalšího kávu, růžové okvětní lístky, kůži, anýz, pomerančovou kůru atd. Postavte tyto pytlíky do řady kousek stranou a pak posílejte jednoho hráče po druhém, aby kolem nich přešli, a pět vteřin ke každému čichali. Na konci mají minutu na to, aby napsali po paměti nebo odříkali vedoucímu ve správném pořadí jména různých věci, které poznali čichem.
8. Města
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 5 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: papíry, tužky

Kdo vložil:

Melissa
Popis: Vedoucí napíše do dvou sloupců po desíti jménech různých měst. Potom oznámí číslo sloupce (první, druhý) a předčítá zvolna jejich města. Asi za minutu po přečtení oznámí, který sloupec mají hráči zpaměti napsat. Dokáže někdo zapamatovat si a napsat všech 10 měst?
9. Na bystrozrakého
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 15 min
Místo hry: terén
Pomůcky:

Kdo vložil:

Larry
Popis: Na vzdálenost, ve které je možno ještě rozeznat omezené pohyby, pošleme hráče, který provádí ve volných časových intervalech různé úkony, jak nejrychleji dovede. Například čistí si zuby, zvedne paži, udělá dřep a podobně. Hráči mají zapsat (či pouze zapamatovat) každý pohyb a odevzdat po ukončení vedoucímu.
10. Na kouzelnou hůlku
Typ hry: smyslová
Počet hráčů: dohromady 8-11
Trvání hry: krátká
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: vyřezávaná hůlka

Kdo vložil:

Jessie
Popis: Tohle je jedna z našich oblíbených schovávaček. Ke hřeje potřeba kouzelná hůlka, představuje ji asi na prst silná, nejméně dvacet centimetrů dlouhá vyřezávaná hůlka. Jeden z hráčů hůlku schovává, určí tedy ostatním, kterým směrem se mají dívat a za jejich zády pak hůl někam skryje. Při tom musí dodržet pravidlo, že alespoň polovina hůlky musí být z nějakého místa viditelná. Poté oznámí, kde zhruba se hůlka nalézá, (řekne např.: není dále než pět kroků od tamtoho modřínu) Ostatní se hůlku vydají hledat. Kdo ji první nalezne, sebere ji, zvedne ji nad hlavu a zavolá kouzelnou for-mulku: "Já ji mám a nikomu ji nedám." Dokud není formulka zavolaná, může mu hůlku kdokoliv sebrat a pokusit se o totéž. Kdo to dokáže, může v příštím kole schovávat.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist