Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pátek 19. ledna 2018 svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Dobruška
Ludéřov
Zvíkov
Janův Hrádek

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Autobusové nádraží THD v HK
typ: Výletní místo
okres: Hradec Královézřícenina hradu Lukov
typ: Zřícenina
okres: ZlínKarlštejn
typ: Hrad
okres: BerounČeská Skalice
typ: Město
okres: Náchodlanová dráha na Černou horu
typ: Lanovka
okres: Trutnov

Táborové hry

 běhací (101)  do vlaku (1)  biologická (13) 
 stolní (33)  házení kamínky (26)  bojová (75) 
 házení míčem (120)  házení šipkami (20)  házení vším možným (24) 
 herecká (42)  honička (44)  inteligentní (85) 
 s kuličkami (11)  na plavidlech (18)  na pochodu (41) 
 noční (33)  obratnostní (108)  odhadovací (10) 
 ojedinělá (107)  orientační (44)  papírková (27) 
 poslepu (87)  postřehová (92)  pouťová atrakce (17) 
 praktická (22)  pro pobavení (27)  psycho hra (7) 
 se slovy (54)  smyslová (50)  sportovní (17) 
 taneční (13)  umělecká (29)  úpolová (63) 
 vědomostní (15)  vodní běhání (13)  vodní (59) 
 výlet pro předškoláky (5)  zimní (19)  zimní sportování (11) 
 zručnostní (16) 

Náhodně vybrané hry
1. Vyzvědač v táboře
Typ hry: papírková
Počet hráčů: j eden a zbytek
Trvání hry: celý den
Místo hry: letní tábor
Pomůcky: 100 lístečků

Kdo vložil:

Rusty
Popis: Vedoucí ráno roztrouší po táboře lístečky. Položí je na náměstíčko, do stanů i jiných táborových objektů. Potom tajně svěří jednomu z táborníků úlohu vyzvědače. Na ranním nástupu se vyhlásí. V táboře je vyzvědač a snaží se zmocnit důležitých dokumentů. Mějte oči otevřené a snažte se vyzvědače chytit při činu. Je to jeden z vás. Vyzvědač má neomezený čas, hra probíhá při jiných činnostech. Pakliže někdo vyzvědače odhalí, vedoucí si zapíše kolik zpráv už sebral a pověří dalšího táborníka. A tak jen oznámí, že hra pokračuje dál.
2. Zmatená stezka
Typ hry: papírková
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 30^15 mm
Místo hry: les
Pomůcky: papíry s čísly

Kdo vložil:

Dutchy
Popis: Na stromy či jiné body se připraví papíry s čísly. Jsou různě zpřeházené a těžko viditelné. Závodníci jsou seznámeni s prostorem, kde jsou čísla rozmístěna. Vytvoří se dvě až dři družstva, a každý člen družstva musí oběhnout čísla s dodržováním pořadí (např. 1-10). Měří se čas. Časy jednotlivců se sčítají pro družstvo. U každého čísla je tajná kontrola, která zapisuje příchody závodníků (časy), aby nemohlo dojít k porušení pravidel.
3. Zoologická zahrada I.
Typ hry: papírková
Počet hráčů: 2x10 lidí a více
Trvání hry: 2 hodiny
Místo hry: les
Pomůcky: různé druhy papírků

Kdo vložil:

raywoman
Popis: Po lese jsou rozmístěny papírky-různé druhy zvířat. Každé zvíře má nějaký kurz, tento kurz se ale mění. V lese se pohybují tři druhy lidí: ochránci přírody (vedoucí, nic sami neberou, pouze hlídají les před pytláky), lovci (hráči, kteří mají zakoupenu loveckou licenci na danou dobu) a pytláci (hráči bez licence). Úkolem hráčů je nalézt nějaké zvíře a pronést ho na základní stanici, kde se mu na konto připíše příslušný počet peněz. Za tyto peníze si mohou nakoupit licenci na další sezónu. Čím je zvířat méně, tím dražší je kurz. Ne všichni hráči ale mají licenci a ostatní pytláci se musejí mít na pozoru před ochránci přírody. Pokud načapá někoho bez licence, sebere mu veškerou trofej a vykáže ho na nějakou dobu z lesa. Naopak poctiví lovci se mají na pozoru před pytláky, kteří když někoho chytnou, musí jim dotyčný také vydat veškerou trofej. Možnou obranou hráčů je utíkat a volat Pozor pytlák a tím přivolat ochránce přírody. Jinou možností v okamžiku nasbírání velké trofeje je prodat ji na stanovišti (které je ale daleko). Okolo hracího pole je území, na kterém se nesmí útočit (tam mohou utíkat lovci před pytláky, ale i pytláci před ochránci).
4. Zvířátka
Typ hry: papírková
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 20-50 mm
Místo hry: členitý terén, les
Pomůcky: lístečky

Kdo vložil:

Rajče
Popis: Vedoucí se opět vybaví lístečky se jmény zvířat (je vhodné používat spíše známá zvířata) a rozprchnou se do území (vhodnější je něco méně přehledného). Když hráč chytne vedoucího, ten vylosuje jeden z lístečků, které má u sebe a hráč má určitý počet otázek, aby uhádl co je to za zvíře (na otázky se odpovídá pouze Ano/Ne). Počet otázek je vhodné přizpůsobit věku (např. 30-věk otázek). Pokud hráč zvíře uhádne, získává lísteček, jinak setřel. Vyhrává samozřejmě ten, kdo má nejvíce lístečků.
5. Bloudění v mlze
Typ hry: poslepu
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 10 min
Místo hry: v lese
Pomůcky: provázek, šátek

Kdo vložil:

Hedo
Popis: V lese je zamotán provázek. Úkolem hráče je se zavázanýma očima projít po hmatu po celé délce provázku. Nesmí se řítit moc rychle, aby si neublížil. V cíli lze umístit píšťalku, na níž hráč zapíská a tím signalizuje splnění úkolu.
6. Co to bylo?
Typ hry: poslepu
Počet hráčů: dohromady
Trvání hry: 15 min
Místo hry: kdekoli
Pomůcky: různé předměty

Kdo vložil:

Marty
Popis: Hráči se zavázanýma očima si sednou kolem stolu. Vedoucí pak posílá od jednoho k druhému různé věci, například píšťalku, knoflík, sirku, krabičku, tužku atd. Věcí je dvacet. Hráči musí být zticha, každou věc ohmatají co nejrychleji a předávají beze slova dále. Pak vedoucí věci uklidí, hráči sundají z očí obvazy a začnou psát (každý samostatně), co si kdo z překládaných věcí zapamatoval.
7. Čichová zkouška
Typ hry: poslepu
Počet hráčů: jednotlivci
Trvání hry: 10 min
Místo hry: místnost
Pomůcky: česnek, šátek

Kdo vložil:

Denisa
Popis: V místnosti vytvoříme česnekovou cestu-natřeme česnekem cestičky podél zdí a pod stoly až k cíli, kde je položen klíč. Hráč jde za klíčem poslepu, řídí se jen čichem.
8. Dekomlat
Typ hry: poslepu
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 2 min na dvojici
Místo hry: louka, hřiště
Pomůcky: deky, kšiltovky

Kdo vložil:

leena
Popis: Dvěma vylosovaným hráčům zavážeme oči a na hlavy jim dáme kšiltovku. Ostatní hráči si stoupnou okolo dvojice do kruhu o poloměru 3-5 metrů a jsou zticha. Oba hráči obdrží deku či ručník provázkem svázaný do asi metr dlouhého válce, kterým mají 10 X zasáhnout protivníka. Po 10 zásazích hra končí. Avšak i ten, kdo má 9 zásahů může dát soupeři Knockout (KO) tím, že mu jakkoli shodí kšiltovku z hlavy. Počet zásahů potřebných k vítězství je možné snížit např. na 3.
9. Gonio
Typ hry: poslepu
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 60 min
Místo hry: louka
Pomůcky: různé píšťalky, šátky

Kdo vložil:

Leroy
Popis: Gonio je stanice, která navádí radiotelegrafickým signálem letadlo ve tmě a v mlze. Ve hře soutěží v navedení na letiště v mlze dvě nebo více dvojic. Jeden hráč z dvojice představuje letadlo, druhý Gonio. Gonio má píšťalku a vždy asi po 5 sekundách vysílá krátkým hvizdem signál. Hráč-letadlo-má zavázané oči a podle signálů se snaží přiletět na letiště, tj. položit ruku na hlavu svého Gonia. Signály se vysílají různými druhy píšťalek, aby se letadla navzájem nepletla. Vítězí dvojice, jejíž letadlo dříve dosáhne letiště.
10. Hade, kde jsi
Typ hry: poslepu
Počet hráčů: dvojice
Trvání hry: 45 min
Místo hry: volná plocha
Pomůcky: dva šátky, ručník

Kdo vložil:

Tommy
Popis: Dvěma hráčům se zavážou oči a od té chvíle se pohybují pouze v dřepu. Jeden hráč vyvolává: ?Hade, kde jsi?" Druhý se musí ozvat: ?Zde!" Ten, kdo se tázal, se snaží hada uhodit dekou, nebo ručníkem, zavázaným na uzel. Po ráně se hada ptá druhý hráč: ?Hade, kde jsi"? atd. Vítězí ten, kdo třikrát zasáhne protivníka.


Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist