Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Úterý 28. června 2022 svátek slaví Lubomír, zítra Petr a Pavel
Masarykova věž
Medvědín
Broum. stěny
Zvičina

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Rešovské vodopády
typ: Řeka, potok
okres: BruntálVelký Chlum
typ: Rozhledna
okres: DěčínZvíkov
typ: Hrad
okres: PísekLes Království
typ: Přehrada
okres: TrutnovŠumburk
typ: Zřícenina
okres: Chomutov
Detail položky Zámek: Potštejn
ilustrativní obrázek: 
obrázky z fotogalerie:


obrázek: Hezké foto zámku -
Hezké foto zámku

obrázek: Zámecké interiéry -
Zámecké interiéry

obrázek: Zámecké slavnosti -
Zámecké slavnosti
informativní mapka polohy:


zobrazit na mapě
GPS:
 50° 4' 56.68" N    ukázat na mapy.cz
 16° 18' 30.62" E


oblast:
Ústecko-Orlicko
okres:
Rychnov nad Kněžnou
kraj:
Královehradecký

typ:
Kulturní památky
přesně:
Zámek
místo:
Dostupné autem po celý rok

náročnost:
Pro rodiny s dětmi
zaměření výletu:
Poznávací
délka výletu:
1 hodina

vloženo před:
13 lety 0 měsíci 
počet zobrazení:
28140 krát
autor:
tiola

HODNOCENÍ: jak se Vám líbí toto místo?...

Hodnocení: 7.0/10 (zatím hodnotilo 26 lidí)


informace:

Malebný barokní zámek, který byl postaven hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré v roce 1749, je ideálním místem pro malé i velké, pro jednotlivce i skupiny, pro ty co hledají historii a kulturu, ale i pro ty, kteří chtějí prožít něco opravdu nevšedního.

Nově zrekonstruovaný zámek Potštejn nabízí mnoho zajímavých atrakcí a kulturních zážitků jako např. klasické prohlídky zámeckých interiérů, Bubákov, zábavné prohlídky v barokních kostýmech pro děti i dospělé, noční prohlídky s jemně lechtivým nádechem, Pohádkov, zámeckou cukrárnu, ubytování přímo na zámku, zámecký park, svatební obřady a mnoho dalšího. Těšíme se na Vaši návštěvu.

historie:

Prohlídka interiérů začíná ve velké jídelně, která byla vždy hlavním reprezentativním interiérem zámku a zároveň rodovou portrétní galerií. Nachází se ve středu vstupního východního zámeckého křídla. Dále si prohlédnete pánskou pracovnu, dámskou ložnici, dětský pokoj, modrý salónek, hudební salónek a mnoho dalšího. Asi nejzajímavější částí zámku je mramorový sál se vzácným rokokovým stropem a kaple Nejsvětější Trojice, jež byla 1.7.2010 znovu slavnostně vysvěcena. Správa zámku nabízí i možnost pronájmu mramorového sálu, růžové zahrady, místnosti „U krbu“ i celého zámku pro svatební obřady a svatební hostiny.


Nejoblíbenější zámeckou expozicí je prohlídka místního sklepení, tzv. Bubákov. Připravili pro vás příběh potštejnské minulosti plné tajemných duchů historických postav. Expozice je strašidelná, zábavná i poučná. Setkáte se například s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a jeho oddaným pomocníkem Křivohubým Ješkem. Vstupem do tajemného sklepení se rázem ocitnete v jiném století. A záhadný potštejnský poklad? Určitě tu někde musí být!

A aby to malým dětem nebylo líto, expozice Pohádkov, je určen právě jim. Tato nově vybudovaná kouzelná mini-prohlídka pro malé děti je pro každého nevšedním zážitkem. Děti hledají princezny, draky, trpaslíky i čarodějnice, protože za deset správně pojmenovaných pohádek, jež se v Pohádkově schovávají, dostávají odměnu. Pohádkov stojí za to.


Velice populární jsou hrané prohlídky v barokních kostýmech  pro děti i dospělé, které vás nadchnou a poučí zároveň. Vtipnou a originální formou nahlédnete do života místní šlechty z poloviny 18. století. Zámeckými komnatami Vás provede hraběnka Anna Marie Harbuval Chamaré „osobně“ a po celou dobu se o Vás bude starat poslušná služebná Maryčka. Společně si zatancujete barokní tance v mramorovém sále, zazpíváte v hudebním salónku a dohromady budete muset přelstít chamtivého hraběte, jež návštěvu z jiného století rozhodně nečeká. Pro ty nejšikovnější je připravena odměna.

Od roku 2011 láká zámek k návštěvě i v noci během nočních prohlídek, který předčí všechna vaše očekávání. Nebudete se pouze bát, také se zajisté zasmějete, budete mít možnost hodovat u stejné tabule s lakotným hrabětem a co víc, společně nahlédneme do nočního života zámeckých pánů a dam z poloviny 18. století. Kdo najde těch sedm smrtelných hříchů?


A v neposlední řadě zveme návštěvníky na putování napříč časem během adventních víkendů v tzv. Betlémském příběhu. Přivítá Vás zvídavá malá holčička, která pátrá po původu vánočních oslav. Dívka doputuje spolu s ostatními, prostým i vznešeným lidem, až do Betléma. Příběh Vám přiblíží mnoho zkušených herců i nadšených ochotníků.

expozice:

Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Potštejnský zámek Vám též nabízí ubytování pro 18 osob v nadstandardně vybavených zámeckých pokojích a luxusních apartmá. Zámecký hotel, který byl slavnostně otevřen v prosinci 2011, je svou nevšední atmosférou určen nejen pro milovníky romantiky, firmám, ale i rodinám s dětmi.

otevírací doba:

Otevírací doba: Duben, říjen: víkendy 9:00 – 16:00 hodin

Květen – září: denně mimo pondělí 9:00 – 17:00 hodin

kontakt:

Zámek Potštejn

Jarníkova 1

517 43 Potštejn

Tel: 494 546 064, 728 939 028

Email: zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz

Web: www.zamekpotstejn.cz

vstupné:

Klasická prohlídka: dospělí 90,- Kč
děti do 3 let zdarma
zlevnění vstupné 70,- Kč
rodina 270,- Kč

Bubákov: standardní 110,- Kč
rodina 380,- Kč

Pohádkov: 40,- Kč/ osobu

Kombinované vstupné: dospělí 180,- Kč
zlevnění vstupné 150,- Kč
rodina 600,- Kč
komentáře:


jméno (přezdívka):
e-mail:
zpráva:
ocrana proti SPAMu:
Pec nám spadla, nám spadla, kdopak nám ji postaví?
dopište chybějící slovoVšechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist