Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

Sdílet    
    
Dnes je Čtvrtek 24. května 2012 svátek slaví Jana, zítra Viola
Panorama
Chrudim
rozhledna Dobrošov (Jiráskova chata)
Pernštejn
  • Hledáte nějaký tip na výlet?

    Nevíte kam na výlet? Už Vás nebaví stále sedět doma? Tak co teď?... Vezměte si na nohy pevné boty, vzbuďte rodinu, partnera nebo kamarády a pojeďte s námi na výlet!..
    Vítejte na kam na výlet...

    počasí počasí počasí počasí počasí počasí počasí počasí
  • Výlety do přírody?

    prožíjte krásné okamžiky v přírodě, u pramenů řek

    Výlety s rodinou a dětmi?

    vemte děti, partnera na rodinný výlet, prožíjte společně spoustu nezapomenutelných chvil
  • Výlety pro maminky s kočárkem?

    výlety jsou určeny nejen pro maminky s kočárky, které ocení snadný přístup, ale i klidná místa

    Tip na turistický výlet?

    pro všechny zdatnější výletníky a turisty, kteří touží na svých výletech zdolat nejednu překážku
  • Tip na procházku?

    kdo má rád dlouhé procházky po snadném a nenáročném terénu, tak právě zdě naleznete nějaký tip na výlet

    Tip na poznávací výlet?

    pro všechny co rádi něco poznávají, třeba historii nebo techniské zajímavosti, ale nejen pro ně je určena tato kategorie


Reklama


Přihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?
Náhodný obrázek


Šibeník
typ: Rozhledna
okres: Trutnov



kostel Svatého Mikuláše
typ: Kostel
okres: Hlavní město Praha



Čeřovka - Milohlídka
typ: Rozhledna
okres: Jičín



Rešovské vodopády
typ: Řeka, potok
okres: Bruntál



Kuks
typ: Zámek
okres: Trutnov




Detail položky Stezka - obecně: Trasa Drátenická
ilustrativní obrázek:



 
obrázky z fotogalerie:


obrázek: Dráteník -
Drátenická skála
Dráteník
Drátenická skála


obrázek: Drátenická skála -
Drátenická skála

obrázek: Blatiny -
Blatiny
informativní mapka polohy:


zobrazit na mapě
GPS:
 49° 38' 58.66" N    ukázat na mapy.cz
 16° 5' 33.6" E


oblast:
Českomoravská Vrchovina
okres:
Žďár nad Sázavou
kraj:
Vysočina

typ:
Tip na výlet
přesně:
Stezka - obecně
místo:
Dostupné pěšky, horské kolo


vloženo před:
4 roky 2 měsíci 
počet zobrazení:
3172 krát
autor:
Hendrych

HODNOCENÍ: jak se Vám líbí toto místo?...

Hodnocení: 5.3/10 (zatím hodnotilo 12 lidí)


informace:
Trasa Drátenická je vlastně spíš nedělní vycházkou než nějakým náročným trekem. Drátenická jsem ji nazval podle nejvyššího a hlavně stěžejního bodu cesty, tedy podle skály Drátník neboli také Dráteníčky.
Ale nemůže být dobré nedělní vycházky bez dobrého nedělního obědu, takže pokud jste to nestihli doma, tak máte jedinečnou příležitost v hostinci u Šlechtů na Milovech kde trasa tak jak tak začíná. Po dobrém obědě se, ale hlavně pomalu, vydáte kolem Milovského rybníku k obci Blatiny. Samotné Blatiny jsou vískou zachovalé vysočanské Architektury. Projdete celou dědinou pořád do kopce (tak už to bývá když chcete na skálu). Hlavně vrchní část Blatin vám bud možná nápadně připomínat zapadlou Alpskou vesnici. Pokud dojdete až k posledním chalupám skalní útvar Dráteníčky se už před vámi ukazuje a nelze ho minout.
Dráteník nebo také Dráteníčky je název z dob kdy se ještě v okolí Milov a Blatin vyrábělo v četných hamrech kovové zboží a dráty k drátování. Pro vás lenošnější doporučuji se pouz posadit a kochat supěním horolezců a vy kteří jste náročnější můžete skály obejít z druhé strany odkud je vyleze i zdatnější turista.
Pokud to pro vás bylo málo můžete pokračovat na Malinskou skálu a pokud máte nedělní vycházky už plné zuby doporučuji sestoupit do Blatin k pražírně a kavárně Hofr kde si ve staré roubence dáte v klidu kávu nebo domácí tvarohem plněnou buchtu. Zatímco ta Buchta je opravdu luxusní záležitost o kávě se to říct nedá. Pokud jste tak jako já milovníci dobrého espresa tak tady si dejte raději turka ať si nezkazíte chuť. Pokud jste ovšem spíše milovníci kávy s příchutí a šlehačkou tak zdejší Hofr speciál vás dozajista nadchne. Tak jako tak návštěva pražírny Hofr je díky její příjemné atmosféře skvělou volbou.
Tak odpolední kafíčko a buchtu by jsme měli za sebou a teď máte opět na výběr. Pokud už spěcháte tak můžete seběhnout zpátky na Milovy a sednout do auta které jste tu pravděpodobně nechali. Ale pokud máte ještě trochu času doporučuji se vydat na Podlesí ke stejnojmennému hotelu a od tud po žluté turistické značce až do obce Březiny kde ze značky sejdete a dáte se do leva po silnici. Splést se nemůžete silnice je jediná asfaltová komunikace v obci. Asi po pěti stech metrech narazíte na zelenou turistickou značku která vás už spolehlivě dovede nazpět na Milovy.
historie:
expozice:
otevírací doba:
kontakt:
vstupné:


komentáře:


jméno (přezdívka):
e-mail:
zpráva:
ocrana proti SPAMu:
Pec nám spadla, nám spadla, kdopak nám ji postaví?
dopište chybějící slovo



Všechna práva vyhrazena. © 2005-2011 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize | Počasí |
TOPlist