Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 04. června 2023 svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
hradby Polička
Babiččino údolí
Ludéřov
Žleby

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Dobruška
typ: Město
okres: Rychnov nad KněžnouAdršpachské skály
typ: Skalní útvar
okres: Náchodzámek Pardubice
typ: Zámek
okres: PardubiceDobruška
typ: Město
okres: Rychnov nad KněžnouPotštejn
typ: Zřícenina
okres: Rychnov nad Kněžnou
Detail položky Stezka - obecně: Trasa Drátenická
ilustrativní obrázek: 
obrázky z fotogalerie:


obrázek: Dráteník -
Drátenická skála
Dráteník
Drátenická skála


obrázek: Drátenická skála -
Drátenická skála

obrázek: Blatiny -
Blatiny
informativní mapka polohy:


zobrazit na mapě
GPS:
 49° 38' 58.66" N    ukázat na mapy.cz
 16° 5' 33.6" E


oblast:
Českomoravská Vrchovina
okres:
Žďár nad Sázavou
kraj:
Vysočina

typ:
Tip na výlet
přesně:
Stezka - obecně
místo:
Dostupné pěšky, horské kolo


vloženo před:
15 lety 5 měsíci 
počet zobrazení:
14903 krát
autor:
Hendrych

HODNOCENÍ: jak se Vám líbí toto místo?...

Hodnocení: 4.8/10 (zatím hodnotilo 18 lidí)


informace:
Trasa Drátenická je vlastně spíš nedělní vycházkou než nějakým náročným trekem. Drátenická jsem ji nazval podle nejvyššího a hlavně stěžejního bodu cesty, tedy podle skály Drátník neboli také Dráteníčky.
Ale nemůže být dobré nedělní vycházky bez dobrého nedělního obědu, takže pokud jste to nestihli doma, tak máte jedinečnou příležitost v hostinci u Šlechtů na Milovech kde trasa tak jak tak začíná. Po dobrém obědě se, ale hlavně pomalu, vydáte kolem Milovského rybníku k obci Blatiny. Samotné Blatiny jsou vískou zachovalé vysočanské Architektury. Projdete celou dědinou pořád do kopce (tak už to bývá když chcete na skálu). Hlavně vrchní část Blatin vám bud možná nápadně připomínat zapadlou Alpskou vesnici. Pokud dojdete až k posledním chalupám skalní útvar Dráteníčky se už před vámi ukazuje a nelze ho minout.
Dráteník nebo také Dráteníčky je název z dob kdy se ještě v okolí Milov a Blatin vyrábělo v četných hamrech kovové zboží a dráty k drátování. Pro vás lenošnější doporučuji se pouz posadit a kochat supěním horolezců a vy kteří jste náročnější můžete skály obejít z druhé strany odkud je vyleze i zdatnější turista.
Pokud to pro vás bylo málo můžete pokračovat na Malinskou skálu a pokud máte nedělní vycházky už plné zuby doporučuji sestoupit do Blatin k pražírně a kavárně Hofr kde si ve staré roubence dáte v klidu kávu nebo domácí tvarohem plněnou buchtu. Zatímco ta Buchta je opravdu luxusní záležitost o kávě se to říct nedá. Pokud jste tak jako já milovníci dobrého espresa tak tady si dejte raději turka ať si nezkazíte chuť. Pokud jste ovšem spíše milovníci kávy s příchutí a šlehačkou tak zdejší Hofr speciál vás dozajista nadchne. Tak jako tak návštěva pražírny Hofr je díky její příjemné atmosféře skvělou volbou.
Tak odpolední kafíčko a buchtu by jsme měli za sebou a teď máte opět na výběr. Pokud už spěcháte tak můžete seběhnout zpátky na Milovy a sednout do auta které jste tu pravděpodobně nechali. Ale pokud máte ještě trochu času doporučuji se vydat na Podlesí ke stejnojmennému hotelu a od tud po žluté turistické značce až do obce Březiny kde ze značky sejdete a dáte se do leva po silnici. Splést se nemůžete silnice je jediná asfaltová komunikace v obci. Asi po pěti stech metrech narazíte na zelenou turistickou značku která vás už spolehlivě dovede nazpět na Milovy.
historie:
expozice:
otevírací doba:
kontakt:
vstupné:


komentáře:


jméno (přezdívka):
e-mail:
zpráva:
ocrana proti SPAMu:
Pec nám spadla, nám spadla, kdopak nám ji postaví?
dopište chybějící slovoVšechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist