Betonová rozhledna s krytým ochozem, momentálně v horším technickém stavu, ale zatím bezpečná. Oproti stavu před několika lety je zřejmé že se o ní začíná někdo starat. Nedávno byl i pokácen porost v okolí rozhledny a tak je již výhled z rozhledny, alespoň polokruhový od sz na sv.
Rozhledna má podobu památníku. Připomíná selské povstání z roku 1627, namířené proti krutému utiskovateli místních sedláků Pavlu Michnovi z Vacínova. Povstalci však neměli žádnou šanci svůj boj vyhrát a prohráli právě zde na Neštětické hoře. Přesně o 300 let později zde vyrostl na vrcholu hory monument se zakomponovanou vyhlídkovou věží. Výstavbu zorganizovali občené Neveklova a okolních vesnic. Betonový pomník má neobvyklý asymetrický tvar s půlkruhovým ochozem ve výši 12 m. Slavnostního odhalení 18.8.1927 se zúčastnilo na 20.000 lidí z celého benešovského okresu i širokého okolí.
cesta:
Z Neveklova po červené TZ (směrem na Benešov) na první nebo druhé rozcestí se žlutou TZ. Po žluté pak v prvním případě přes obec Chvojínek se zajímavým kostelíkem až na rozhlednu. V druhém případě se také dostanete po žluté na rozhlednu.