Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pátek 22. ledna 2021 svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Frýdštejn
Kopaniny
Poledník
ZŽS

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Riegrova stezka
typ: Stezka - naučná
okres: Semilyrozhledna Babí lom
typ: Rozhledna
okres: Brno-městoRozkoš
typ: Vodní nádrž
okres: NáchodRozkoš
typ: Vodní nádrž
okres: Náchodzámek Konopiště
typ: Zámek
okres: Benešov
Detail položky Město: Dvůr Králové nad Labem
ilustrativní obrázek: 
obrázky z fotogalerie:


obrázek: -


obrázek: -


obrázek: -

informativní mapka polohy:


zobrazit na mapě
GPS:
 50° 25' 54.2" N    ukázat na mapy.cz
 15° 48' 50.48" E


oblast:
Podzvičinsko
okres:
Trutnov
kraj:
Královehradecký

typ:
Města, vesnice
přesně:
Město
místo:
Dostupné autem po celý rok


vloženo před:
13 lety 10 měsíci 
počet zobrazení:
16793 krát

HODNOCENÍ: jak se Vám líbí toto místo?...

Hodnocení: 6.8/10 (zatím hodnotilo 37 lidí)


informace:

V centrální části Královéhradeckého kraje se v malebném údolí horního toku řeky Labe rozprostírá starobylé věnné město českých královen Dvůr Králové nad Labem.

Aktivity

Ve městě je k dispozici i celá řada sportovních zařízení. Využít je možné nádherné Tyršovo koupaliště, velký sportovní a zimní stadion, moderní sportovní halu i tenisový areál. Nespornou atraktivitu kraje znásobuje i hustá síť značených turistických tras a cyklotras, které mohou nabídnout jedinečné přírodní scenérie i tichá zákoutí.

Zajímavosti

Bezesporu největším lákadlem je odborníky uznávaná a návštěvníky obdivovaná Zoologická zahrada a safari. Jednoznačnou dominantou města, kterou oko návštěvníka může spatřit při příjezdu do města ze všech světových stran, je kostel sv. Jana Křtitele. K bohaté historii města patří i nález Rukopisu královédvorského ve věžní kobce kostela, která je v sezóně zpřístupněna veřejnosti. Určitě stojí za návštěvu i téměř 70 metrů vysoká kostelní věž, odkud je nezapomenutelný výhled na město i okolí. Společně s kostelem sv. Jana Křtitele patří k historickému jádru města i náměstí s renesanční budovou Staré radnice a měšťanskými domy, Šindelářská věž a zbytky městských hradeb. Milovníci historie a kultury jistě ocení Městské muzeum i kulturní zařízení Hankův dům. Dvůr Králové nad Labem je rodištěm sochařů O. Gutfreunda, A. P. Wagnera či hudebního skladatele R. A. Dvorského.Přijměte pozvání k toulkám po přírodních krásách, které jsou synonymem odpočinku a dovolené, ale i možností k poznání kraje bohatého na lidové tradice.

historie:
Historie města sahá hluboko na začátek 13. století. V té době zde byl založen knížecí dvůr (středověké sídliště), na jehož základech později město vyrostlo. Hodnověrné doklady se však díky častým požárům a nájezdům drancujících vojsk nedochovaly. První písemná zmínka o nejstarší historii města tak pochází až z roku 1270, kdy zde již stál románský kostel obklopený středověkou osadou. Zajímavá a pestrá historie Dvora Králové nad Labem je doložena celou řadou historických a kulturních památek. Jejich hodnotu potvrzuje i skutečnost, že v roce 1990 byla historická část města prohlášena památkovou zónou.
expozice:
otevírací doba:
kontakt:
vstupné:


komentáře:


jméno (přezdívka):
e-mail:
zpráva:
ocrana proti SPAMu:
Pec nám spadla, nám spadla, kdopak nám ji postaví?
dopište chybějící slovoVšechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist