Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pátek 23. října 2020 svátek slaví Teodor, zítra Nina
Trosky
Přeskače
Pařížov
Špindlerův Mlýn

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Les Království
typ: Přehrada
okres: TrutnovLednice
typ: Zámek
okres: BřeclavBylinkový ráj SONNENTOR Čejkovice
typ: Tip na výlet
okres: HodonínMuzeum Váchův špejchar
typ: Muzeum
okres: PříbramSněžka
typ: Hora
okres: Trutnov

Detail článku:
Za zážitky, dobrodružstvím a zábavou do Poličky
Pro malé i dospělé výletníky připravilo Městské muzeum a galerie Poličky na letní sezónu rozmanité výstavy a speciální prohlídky. Ti, kdo zavítají v průběhu prázdnin do Poličky, uvidí v Centru Bohuslava Martinů divokou krásu Afriky, pobaví je humorné grafiky výtvarníka Adolfa Borna, z rozmanitých stavebnic si postaví svůj vlastní svět a krásný výhled na město z věže kostela oživí poutavé vyprávění Bohuslavovy sestry Marie.


Na letní sezónu (do 2. září 2012) jsou připraveny tyto akce a výstavy:

Rodná světnička Bohuslava Martinů ožívá

Ve dnech 3. 7. - 8. 7. a 31. 7. - 5. 8. 2012 jsou připraveny speciální prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů, kterými vás provede malý Bohoušek Martinů se sestrou Marií. Světnička bude oproti běžnému provozu více "zabydlená", návštěvník tak bude mít pocit, jako kdyby se jen o chvíli minul s obyvateli věže, jako kdyby tu právě před chvílí doševcoval dobrosrdečný tatínek Ferdinand, přísná maminka Karolina naškrobila tvrdé košilové manžety a sestra Mařenka nechala rozešité šaty. Na ochoze věže návštěvníky přivítají štěbetající andulky, kterých tam kdysi bývalo dvanáct a světnička bude vyzdobená květinami - chloubou nadšeného pěstitele Ferdinanda. Nenechte si proto ujít tento nevšední zážitek!

Časové prohlídky úterý až sobota v 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod., neděle ve 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 hod. Vstupenky je nutné zakoupit v Centru Bohuslava Martinů v Šaffově ulici, odkud se vychází na prohlídku rodné světničky. Na prohlídku je vhodné se předem objednat na tel.: 461 723 855, 733 712 503 nebo na e-mailu muzeum@muzeum.policka.org.

Vstupné: dospělí 60,- Kč, děti, studenti, důchodci 30,- Kč, rodinné vstupné 120,- Kč.


ADOLF BORN Nejen Mach a Šebestová

- rodinné zastavení v osobitém světě výtvarníka Adolfa Borna

Milovníky jemné ironie, úsměvné nadsázky i trochu poťouchlého humoru jistě potěší výstava oblíbeného grafika a ilustrátora Adolfa Borna. Originální umělec stvořil svůj osobitý svět poznatelný na první pohled a jak sám říká, jeho celý tvůrčí život je dlážděný humorem. Výstava představuje Bornovu volnou tvorbu, především grafické listy s motivy z cizích zemí a knižní ilustrace, které autor ve své tvorbě staví na první místo. Říká, že „ilustrace, stejně jako text, musí žít svým vlastním životem. Text si sám řekne, jakou technikou jej výtvarně zvládnout.“ Připomenuta je také jeho práce pro kinematografii – ukázky postupu animace, originál scénáře příběhů Macha a Šebestové a připraveno je i promítání tohoto oblíbeného večerníčku. Pro děti i hravé návštěvníky všeho věku jsou nachystané také drobné hry a úkoly, které je výstavou provedou.


Afrika

- Afrika v kresbách cestovatele Dr. Emila Holuba a současný život domorodců viděný přes hledáček dnešních fotografů a cestovatelů

První část výstavy Tři ženy v Africe prezentuje fotografie ze současné Afriky. Autorkami jsou tři fotografky, jejichž tvorba se výrazně zaměřuje na africký kontinent a přibližuje sociální a kulturní témata z oblastí subsaharské Afriky. Každá fotka v sobě nese příběh. Jsou to výpovědi nejen o válkách, hladomorech či bídě, ale i o kráse Afriky, její kultuře a kouzlu, kterému lze těžko odolávat. Výstava představuje také unikátní kresby a fotografie afrických zvířat z cyklu Fotografické návraty - Divoká Afrika, jehož autorem je Jan Svatoš. Třetí část výstavy Dr. Emil Holub africký cestovatel zavede návštěvníky do doby, kdy byl tento černý kontinent teprve objevován a seznámí je s životem a cestami Dr. Emila Holuba. Pro děti jsou připraveny interaktivní koutky, kde si prohlédnou - africké šperky, látky, masky, sošky a hudební nástroje, které jim přiblíží život v Africe. Výstava vznikla ve spolupráce s o. s. Pontopolis, Českou rozvojovou agenturou a Památníkem Emila Holuba v Holicích.


Kdo si hraje, nezlobí!

- výstava o skládání, stavění a stavebnicích všeho druhu určená pro všechny, kteří si rádi hrají

Bránu do světa dětských her otevírá hračka. Svět hraček je zvláštní říší, kde si děti mohou postavit svůj svět na podlaze, na stole, doma nebo na zahradě. Na výstavě jsou k vidění kamenné, dřevěné, kovové, plastové stavebnice, obrázkové kostky, skládačky, puzzle a konstrukční hry. Instalace je pojata hravě a doplněna tematickými koutky, kde si děti mohou pohrát s tradičními dřevěnými kostkami nebo stavebnicemi firmy Vista a Merkur. Pro malé děti je určen útulný pokojíček, kde jsou připraveny dřevěné obrázkové kostky a puzzle. Ti starší si mohou lámat hlavu například nad sedmi geometrickými díly tangramu, z kterého lze složit rozmanité obrázky. Výstava vznikla ve spolupráci se sběratelkou hraček paní Miroslavou Pecháčkovou z Rychnova nad Kněžnou, sběratelem stavebnice Merkur panem Jiřím Mládkem a za přispění výrobce stavebnice SEVA firmy Vista, firmy MERKUR a Ravensburger.


Pohádka ve škole

- výstava pro všechny, kteří mají rádi pohádky

Ve třídě Bohuslava Martinů jsou k vidění historické školní obrazy s motivy pohádek bratří Grimmů, K. J. Erbena a Boženy Němcové, které až do druhé poloviny 20. století patřily k nejčastěji používaným školním pomůckám při výuce čtení a počítání. Atmosféru výstavy dokreslují výjevy z pohádek O Popelce, O Budulínkovi, Sněhurce a sedmi trpaslících a Červené Karkulka. Výstava vznikla ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem J. A. Komenského v Praze.


Výstavy jsou otevřeny denně mimo pondělí út - ne 9.00 - 12.00, 12.30 - 17.00 hod. v Centru Bohuslava Martinů v Šaffově ulici v Poličce.

Vstupné: dospělí 40,- Kč, děti, studenti, důchodci 20,- Kč, rodinné vstupné 80,- Kč.KONTAKT:

Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů v Poličce

Tylova 114, 572 01 Polička

vloženo: 12.07.2012


fotogalerie:Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist