Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Sobota 13. srpna 2022 svátek slaví Alena, zítra Alan
Jičín
Pokličky
Bezděz
Hradec Králové

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Kutná Hora
typ: Město
okres: Kutná HoraLednice
typ: Zámek
okres: BřeclavKunětická hora
typ: Hrad
okres: PardubiceTeplické skály
typ: Skalní útvar
okres: NáchodKarlova Koruna
typ: Zámek
okres: Hradec Králové

Detail článku:
Vítání jara v Podkrkonoší
PODKRKONOŠÍ – Jaro už je tu a blíží se nám nová letní turistická sezona. Přijďte ji s námi v sobotu 5. května 2012 přivítat a přitom se výborně pobavit! Letos je připraven bohatý program v podobě několika propojených akcí. Nabízíme Vám krásné prožití sobotního dne, kola, kočárky a vozíčky jsou vítány. Spojení zajištěno vlakovou či ekologickou bezbariérovou autobusovou linkou.


Na vrchu Zvičiny se bude konat od 10:00 hod. akce Otevírání sezony na Zvičině. Po celé dopoledne se můžete těšit na soutěže nejen pro ty nejmenší, které bude zajišťovat DDM Jednička Dvůr Králové n/L, dále také na živou hudbu, nabídku informačních materiálů z Podkrkonoší, nabídku výrobků pod ochrannou značkou PODKRKONOŠÍ regionální produkt®, občerstvení bude zajištěno Raisovou chatou. Promoakce je pořádána ve spolupráci s akcí ,,BĚH NA ZVIČINU“. Za pomoci zástupců obcí budou představeny sakrální památky Podkrkonoší. Přijde i dráček Zvičiňáček!


Program:

10:00 Zahájení, představení projektu ,,Propagace Podkrkonoší“

10:30 – 11:30 Koncert v kostele – flétnový soubor Pifferaios

10:30 – 13:00 Soutěže nejen pro ty nejmenší – DDM Jednička Dvůr Králové n/L

13:30 Vyhlášení IV. ročníku fotosoutěže

Vyhlášení soutěže v malování

Vyhlášení soutěže v ,,sochání“

Symbolické odstartování turistické sezony 2012


Firma OSNADO připravila autobusovou přepravu mezi jednotlivými akcemi, díky té se případní návštěvníci budou moci přepravit do hotelu Pod Zvičinou. Zde na Vás bude čekat od 11:00 hod. akce Jarní putování za poklady pod Zvičinou! Restaurace bude nabízet krajové speciality, pro tatínky různé druhy pivečka, pro děti je připravena originální zábava! Můžete se podívat, jak se stříhají ovce a vyrobit si jednoduché výrobky z vlny a z korálků. Bude probíhat malování triček, malování skla nebo malování na obličej. Dále bude možné projet se na ponících, zaskákat si na trampolínách a ve skákacím hradu, popřípadě si pohrát na dětském hřišti. V případě špatného počasí se vše koná uvnitř hotelu!


Program:

od 11:00 Putování s GPS za "keškami" v okolí Pod Zvičinou

Miminko Dráčka Zvičiňáčka se ztratilo, pomůžeš nám ho najít?

od 14:00 Ukázka stříhání ovcí


Po skvělé zábavě a originálním obědu nabízíme pokračování, kdy Vás autobus přepraví na kouzelnou přehradu Les Království.A dále také do barokního areálu Kuks, kde se koná akce Vítání jara. Zde se můžete těšit na ochutnávku vinných vzorků, komentovanou prohlídku Naučné vinařské stezky, v kostele Nejsvětější Trojice se bude konat mše svatá s májovou pobožností a v neposlední řadě také na řízenou degustaci vín v Galerii vín v hospitalu Kuks!

 

Program:

11:00 – 16:00 Pochůzková degustace vín v Galerii vín

13:00 Slavnostní otevření léčivých pramenů na kaskádovém schodišti

14:00 Ochutnávky vinných vzorků v plenéru

14:30 – 15:30 Komentovaná prohlídka Naučné vinařské stezky

15:00 Mše svatá s májovou pobožností – v kostele Nejsvětější Trojice – slouží P. Jan Czekala, MSF

16:00 – 18:00 Galerie vín v Hospitalu Kuks – řízená degustace vína


V rámci projektu „Zážitky na dosah – cestování dostupné všem“ připravila dopravní společnost OSNADO pro rodiče s dětmi bohatý zábavný program a upomínkové předměty na fotbalovém hřišti u Kuksu. Akcí bude provázet moderátorka Darina Teuchmanová z Rádia Černá hora.


Program:

12:00 – 18:00

1) Divadelní radovánky – dětské představení Kvak a Žbluňk jsou kamarádi (úsměvné příběhy dvou kamarádů zeleného žabáka Kvaka a hnědého ropušáka Žbluňka)

2) Korálkové dílny pro malé i velké

3) Škola bezpečné jízdy na horském kole pro malé i velké, dětský závod na kolech

4) Rodina v pohybu – krátké bloky cvičení na trampolínkách a freestylerech, lekce zumby s instruktorem

5) Koncert zpěvačky Debbi s kapelou


Akce jsou propojeny ekologickou a bezbariérovou autobusovou linkou OSNADO i s přepravou kol a kočárků nebo přiblížení prostřednictvím motorového vláčku. Cyklisté a rodiny s dětmi vítáni!
Běh na Zvičinu – 5. 5. 2012

Ze Šárovcovy Lhoty na Zvičinu.

Letos se koná již 45. ročník běhu a 8. ročník MTB. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie, kteří mají rádi legraci a jsou dostatečně motivováni k tomu, aby doběhli (došli či dobelhali se) do cíle a udělali tak radost těm okolo trati, ale aby udělali radost i sobě. Kromě sportovních kategorií daných věkem byly vytvořeny další kategorie společenské - PRO OPRAVDOVÉ NESPORTOVCE. Každý má možnost zvolit si tu svoji! Ve společenských kategoriích bude vyhodnocen nejenom první, ale spravedlivě také poslední. Start běhu ve 13:30 hod., start MTB v 11:00 hod., start pochodu průběžný 8:00 – 10:00, trasa má 13,6 km s převýšením 393 m. Startovné běh a MTB 50,-, startovné pochod 10,-, přihlášky a více informací na www.zvicina.cz

vloženo: 22.04.2012


fotogalerie:
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist