Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 24. května 2020 svátek slaví Jana, zítra Viola
Dobrošov
Frýdštejn
Tábor
Kost

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Kutná Hora
typ: Město
okres: Kutná HoraBetlém Hlinsko
typ: Betlém
okres: ChrudimPraděd
typ: Hora
okres: JeseníkFrýdštejn
typ: Hrad
okres: Jablonec nad NisouPřeskačské podzemí
typ: Podzemní
okres: Znojmo

Detail článku:
Roztančený zámek a setkání se živými zvířaty

doprovodné programy Zámku Pardubice na konec července


Pardubice, 25. července 2011


Letní prázdniny jsou ve Východočeském muzeu v Pardubicích ve znamení série doprovodných programů. Ve středu 27. července rozhýbe zámeckou atmosféru taneční vystoupení z Konga a o tři dny později, v sobotu 30. července, zopakují muzejní přírodovědci úspěšné setkání se živými zvířaty doplněné o komentovanou prohlídku výstavy Přírodou tropů čtyř světadílů. Jako bonus jsou navíc o prázdninách zámek i muzeum otevřeny i v pondělí.

Na středu 27. července jsme si pro návštěvníky muzea připravili povídání o kultuře, umění, tradicích a životě lidí ve východní Africe, zejména v Ugandě. Nazvali jsme ho Východní Afrika – Jak mi tanec zachránil život,“ zve na zámek Mgr. Jitka Rychlíková, ředitelka Východočeského muzea v Pardubicích. Celé povídání bude provázet videoprojekce a taneční vystoupení konžského tanečníka Maurice Yeka. Představení se má mimo jiné zabývat i otázkami lidských práv, konfliktu a emocí lidí, kteří žijí mimo svůj domov.


Vrcholem tanečně-vzdělávacího představení, které začíná v 18.00, bude 40minutový workshop pro diváky. Vzhledem k tomu, že je kapacita sálu omezena, prosíme zájemce, aby si rezervovali místo na
e-mailové adrese halirova@vcm.cz.


Sobotní odpoledne 30. července pak bude od 14.00 do 18.00 znova patřit milovníkům přírody. „Po úspěchu, který jsme s doprovodnou akcí k výstavě Přírodou tropů čtyř světadílů zaznamenali v červnu, jsme se rozhodli ji ještě jednou zopakovat,“ vysvětluje Rychlíková a dodává, že tentokrát je program v každou celou hodinu rozšířen ještě o komentovanou přednášku s autory výstavy. Přijďte si sáhnout na exotická zvířata a dostat odpovědi na tak záhadné otázky jako – Kolik nohou má vlastně mnohonožka?

 

Přes celé letní prázdniny je Východočeské muzeum v Pardubicích otevřeno i v pondělí.

vloženo: 25.07.2011
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist