Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 26. října 2020 svátek slaví Erik, zítra Šarlota / Zoe
Švehlův pam.
kaple Povýšení
Nechanice
Dobrošov

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


zřícenina Zubštejn (Kámen)
typ: Zřícenina
okres: Žďár nad SázavouVelký Vřešťov
typ: Rybník
okres: TrutnovŽďákovský most
typ: Most
okres: PísekDvůr Králové nad Labem
typ: Město
okres: TrutnovHamr na Jezeře
typ: Rekreační oblast
okres: Česká Lípa

Detail článku:
PROGRAM Centra Bohuslava Martinů V POLIČCE září 2011

PROGRAM

Centra Bohuslava Martinů V POLIČCE


září 2011

 


připravilo Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů ve spolupráci s Městskou knihovnou Polička, Pontopolis o. s., Náš Martinů o. s., MaTami o. s. a poličskými ochotníkyVERNISÁŽ

64. Umělecký salon v Poličce s podtitulem 3 z 15 ateliérů FaVU v Brně

V letošním roce se uskuteční v pořadí již 64. Umělecký salon. Letošní ročník je připraven ve spolupráci s Fakultou výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Po několika letech spolupráce s Akademií výtvarných umění v Praze, je letošní výstava zaměřena na brněnské studenty a představí práce studentů tří ateliérů - grafického designu, produktového designu a ateliéru papír a kniha. Vernisáž se uskuteční v sobotu 10. září ve 14 hodin v galerijních expozicích v radnici. Výstava je k vidění do 10. listopadu 2011.


Divadlo žije!

14. května - 24. září 2011 - ve výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů

V září máte poslední příležitost zavítat na výstava Divadlo žije! Neváhejte a nechte se vlákat do kouzelného světa divadla Bohuslava Martinů. Součástí výstavy je divadelní herna pro děti i dospělé, kde se prostřednictvím tvořivých aktivit seznámí se zákulisím divadla i vším, co je spojené s činohrou, loutkoherectvím a scénografií. Vyzkouší si rozmanité kostýmy a ocitnou se v roli kulisáka, osvětlovače, scénografa nebo herce na jevišti a nahlédnou tak pod pokličku divadelního umění. Část výstavy je věnovaná také dlouholeté tradici ochotnického divadla v Poličce, neboť v sále, kde je výstava instalována, se divadlo skutečně hrálo a malý Martinů sem chodil se svým otcem na divadelní zkoušky a představení.

Kolovrátek života

- drobná tématická výstava o zvyklostech a pověrách spojených s životem člověka

9. května - 25. září 2011 - ve třídě Bohuslava Martinů

Výstava představí malým i velkým návštěvníkům průběh života člověka od jeho narození až do smrti. Ve školních lavicích třídy Bohuslava Martinů se vrátí o století zpátky a dozvědí se, jaké tradice byly spojené s příchodem dítěte na svět, co obnášely křtiny, zásnuby nebo svatba, ale také jak lidé prožívali odchod svých nejbližších ze světa. Výstava odhalí, k čemu sloužil povian, májka, čepení nebo karkulka a představí zajímavé předměty ze sbírek muzea, které byly ještě v nedávné minulosti úzce provázány s životem člověka v jeho všedních i svátečních dnech.


Stěna pro jedno dílo v září představí své fotografie Karolína Štursová. Výběr z tvorby je k vidění od 1. do 30. září 2011. Vstup volný.


Cesty za uměním - poslední volná místa

Městské muzeum a galerie Polička pořádá v sobotu 17. září 2011 Cesty za uměním s názvem: Jindřichův Hradec: Románská renesance – kuriozita či fikce?“ Jindřichův Hradec je symbolem renesance a pánů z růže. Zámek tvoří rozlehlý komplex budov kolem tří nádvoří a zahrady. V interiéru zámku jsou pokoje s renesančními kazetovými stropy a freskami, ale i část portrétního cyklu českých panovníků (předlohami byly renesanční obrazy na Pražském hradě). V zahradě na ostrohu byl vystavěn altán „Rondel“ spojený s umělou jeskyní a zámkem přízemními arkádami. V rozlehlém komplexu hradu a zámku se skrývají nevelké sloupy, unikající pozornosti běžných návštěvníků. Přesto se jim svého času dostalo nebývalé publicity, neboť jde o doklady tzv. románské renesance – jevu, o kterém se můžete více dozvědět na www.cbmpolicka.cz (akce), nebo přímo na muzejním zájezdu.PŘIPRAVUJEME NA ŘÍJEN


Marek Rejent - Zoozoom

Sochařský projekt Zoozoom je další z mnoha autorových výtvarných prací, které se tematicky obracejí ke kraji Českomoravské vysočiny. Tentokrát jde, jak název napovídá, o zaostření a zaměření pozornosti převážně na zvířecí obyvatele tohoto malebného, ale taky drsného a nepoddajného kraje, skrývajícího mnohá překvapení a vizuální zážitky. Na jedné straně jakési panoptikum hospodářských zvířátek s jejich otiskem v podobě a vlastnostech lidí, nazvané „Vesnický Pantheon“, naproti tomu svět tvorů divokých a neochočených, skutečné odhalení „pravdy“ o poměrech v lesích, lukách i jinde. Džungle jménem Vysočina plná barev a zvuků. Vernisáž se uskuteční v sobotu 8. října ve 14 hodin v Centru Bohuslava Martinů.


Pojďme na MARTINŮ - NÁŠ MARTINŮ o. s.: Další pořad hudebního cyklu o životě a díle Bohuslava Martinů bude věnován orchestrální skladbě Fresky Piera della Francesca, kterou skladatel napsal v Nice roku 1955. Přednáška bude výjimečná v tom, že se budeme moci seznámit také s výtvarným dílem, které Martinů k napsání skladby inspirovalo. Proslulé fresky v chrámu sv. Františka v Arezzu představí ak. malíř Jiří Štourač, který byl v roce 1994 v Arezzu na čtyřměsíčním stipendijním pobytu, nicméně který je i obdivovatelem slavného poličského rodáka, což z něho činí osobu nadmíru povolanou.

Přednáška se koná ve čtvrtek 22. září 2011 od 18.00 hod. v přednáškovém sále Centra Bohuslava Martinů. Pořádá o. s. Náš Martinů. Vstupné 30,- Kč.


JENÍKOVA ŠPACÍRKA

V sobotu 1. října se koná zájezd do Okrouhlice na druhý ročník turistického pochodu Vysočinou po stopách malíře Jana Zrzavého. Speciální trasu po místech, která Zrzavý zvěčnil na svých obrazech, připravilo občanské sdružení Za záchranu rodného domu Jana Zrzavého v Okrouhlici ve spolupráci s Klubem českých turistů Havlíčkův Brod. Nenáročná trasa dlouhá 12 km začíná v 8.30 hod. u budovy okrouhlické školy, kde se malíř narodil a kde je nainstalovaná výstava o jeho přátelství s Bohuslavem Martinů. Končí v 13.00 hod. opět v Okrouhlici u Sokolovny, kde bude pro návštěvníky připraveno drobné občerstvení a proběhne vyhodnocení soutěže o nejoriginálnější hůl – špacírku. Čas a místo odjezdu autobusu z Poličky bude upřesněno na webu CBM. Zájemci se mohou na zájezd hlásit na pokladně Centra Bohuslava Martinů, cena je 200,- Kč na osobu. Zpáteční cesta z Okrouhlice povede přes Krucemburk, kde je možné navštívit malířův hrob a pamětní síň Jana Zrzavého v Informačním centru. Pořádá o. s. Náš Martinů.

vloženo: 30.08.2011
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist