Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 26. října 2020 svátek slaví Erik, zítra Šarlota / Zoe
Kopaniny
Bozkov
Trosky
osada Jizerka

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Nové hrady
typ: Zámek
okres: Ústí nad Orlicíhrad Hukvaldy
typ: Hrad
okres: Frýdek-MístekKuks
typ: Zámek
okres: TrutnovRajec nad Svitavou
typ: Zámek
okres: BlanskoKřížová cesta
typ: Cesta
okres: Semily

Detail článku:
POLIČSKÉ KULTURNÍ LÉTO 2011

POLIČSKÉ KULTURNÍ LÉTO  –  O PROJEKTU

Poličské kulturní léto je cyklus kulturních a divadelních akcí, které se uskuteční na zahradě Centra Bohuslava Martinů, nebo v případě nepříznivého počasí ve velkém výstavním sále.
Dramaturgie vychází z předpokladu, že letní kulturní program s dobrou návštěvností a atmosférou není nutně podmíněn vystoupením finančně náročných umělců, zejména v tak „kulturně živém“ prostředí jako je Polička. Plánujeme čtyři akce týdně v průběhu července a srpna 2011 – ve středu a v pátek Vás čekají letní kina, v neděli divadla (nejen) pro děti. Soboty budou patřit koncertům zejména regionálních kapel a hudebníků. Chceme podpořit mladé umělce z regionu, nabídnout jim prostor k veřejné prezentaci a tím posílit pocit kulturní sounáležitosti regionu a představit kulturní život regionu jako celku.
Nápad zorganizovat tento projekt se zrodil v hlavách vedení Městské knihovny a Centra Bohuslava Martinů, které jsou hlavními organizátory. Projekt je realizován za finanční podpory Pardubického kraje a města Poličky.

 

 

POLIČSKÉ KULTURNÍ LÉTO
Poličské kulturní léto se bude konat v průběhu celých letních prázdnin na krásném a pro mnoho místních lidí ještě neznámém místě – pod širým nebem v nově zrekonstruovaném atriu Centra Bohuslava Martinů v Poličce. Během července a srpna na vás čeká celkem 16 letních kin, 8 koncertů a 7 divadel pro děti.
Podrobnosti k Poličskému kulturnímu létu naleznete na www.letopolicka.cz, kde se můžete v sekci Program dozvědět nejdůležitější informace o chystaných akcích.

PROGRAM ČERVENEC:

LETNÍ KINO: Sherlock Holmes - pátek 1. 7. ve 21.30 hod.
Nové dynamické zpracování klasického díla ukazuje, že Holmesovy bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování vražedného spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi. Vstupné 40,- Kč.

KONCERT: Do větru - sobota 2. 7. ve 20.00 hod.
Svitavská kapela Do větru hraje muziku, která k základním folkovým motivům připojuje jazzové prvky s nádechem latinskoamerických rytmů. Vstupné 50,- Kč/30,- Kč.

DIVADLO nejen pro děti: Balady Nevěsty a Smrti - neděle 3. 7. v 16.00 hod.
Představení na chůdách navazující na tradici lidového divadla, jehož vypravěčkami jsou rozšafná Nevěsta s harmonikou a nesmlouvavá Smrt s kosou. Balady, které postavy Nevěsty a Smrti vypráví, jsou vybrány ze sbírky Františka Sušila - Moravské národní písně. Vstupné 40,- Kč.

LETNÍ KINO: Sex ve městě 2 - středa 6. 7. ve 21.30 hod.
Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda se vrací. Tentokrát se tato čtveřice vydá z New Yorku do jednoho z nejluxusnějších exotických míst na zemi. Romantická oddechová letní komedie pro všechny. Vstupné 40,- Kč.

LETNÍ KINO: Samotáři - pátek 8. 7. ve 21.30 hod.
"Ty jo, co to je za muziku?“ „To je státní hymna, ty vole!" Legendární tragikomedie Davida Ondříčka o samotářích uprostřed davu, nedostatečné české tradici a japonských turistech. Vstupné 40,- Kč.

TVOŘIVÁ DÍLNA: Marionety a prstové loutky - sobota 9. 7. 14.00 - 16.00 hod.
Výtvarná dílna se koná v rámci výstavy Divadlo žije! Z papírových ruliček si vyrobíte klasické marionety v podobě zvířátek nebo drobné loutky, které ožijí na vašich prstech. Vstupné 30,- Kč zahrnuje návštěvu výstavy i veškeré výtvarné potřeby a pomůcky.

KONCERT: Mužy - sobota 9. 7. ve 20.00 hod.
Nejlepší ženy jsou Mužy. Veronika Jílková a hudba životem protřelých žen, řídících se heslem „Hraj jak vypadáš, ostatní přijde samo."  Vstupné 50,- Kč/30,- Kč.

LETNÍ KINO: Temný Rytíř - středa 13. 7. ve 21.30 hod.
Christian Bale se vrací v roli Bruce Waynea, který v kostýmu netopýřího muže Batmana pokračuje v boji se zločinem. Jeho nejnebezpečnějším protivníkem je král gangsterů Joker . Režisér Christopher Nolan vytvořil z komiksové adaptace drama téměř antických rozměrů. Vstupné 40,- Kč.

LETNÍ KINO: Teorie velkého třesku - pátek 15. 7. ve 21.30 hod.
Maratón kompletní první série kultovního seriálu o partičce fyziků. Vydržíte až do konce? Komediální palba v originálním znění s českými titulky. Vstupné 40,- Kč.

KONCERT: Nasaďte ski - sobota 16. 7. ve 20.00 hod.
Krakonoš a lyžníci jsou zpět i s Karlem Heřmánkem. Pohodový bigbít poličské skupiny, která hraje už neuvěřitelných 15 let. Vstupné 50,- Kč/30,- Kč.

DIVADLO nejen pro děti: Divadlo jednoho Edy - neděle 17. 7. v 16.00 hod.
Jak sloni k chobotu přišli - V dávno minulých dobách sloni neměli chobot. Měli jen malý, vypoulený nos, kterým mohli vrtět jen ze strany na stranu… a v těchto dobách žilo jedno nenasytně zvědavé slůně. Loutkové představení o tom, jak sloni k chobotu přišli.
Tygr, mnich a šakal, cesta, kráva, strom a Mirka - Loutkový muzikál na motivy indického příběhu o tom, že má člověk dobře rozvážit "komu ruku podat a koho vzít holí". Příběh mnicha, který s bláhovou důvěrou pustí tygra z klece. Vstupné 40,- Kč.

LETNÍ KINO: Milionář z chatrče - středa 20. 7. ve 21.30 hod.
Oskary ověnčený příběh o bombajském sirotkovi Jamalovi, kterého v indické verzi soutěže Chcete být milionářem dělí od 20 miliónů rupií poslední otázka. Jak se kluk z ulice dokázal dostat tak daleko? Promítání v rámci festivalu Colour Meeting. Vstupné 40,- Kč.

divadlo: Šťastný princ - čtvrtek 21. 7. ve 21.00 hod. (u hradeb)
Stínové divadlo pro celou rodinu s indonéskými loutkami na motivy anglické pohádky hrané českým souborem v indiánském týpí! Pořádá Pontopolis o. s. v rámci festivalu Colour Meeting.

FESTIVAL Colour Meeting - 22. 7. - 24. 7. 2011
Barevná hudba, divadla, workshopy, výstavy a atmosféra, která vás pohltí. Více na www.colourmeeting.cz. Vstupné v předprodeji na oba dny - 190,- Kč, na oba dny na místě -     230,- Kč, pátek - 150,- Kč, sobota - 170,- Kč, děti do 140 cm a držitelé ZTP zdarma.

LETNÍ KINO: Pařba ve Vegas - pátek 27. 7. ve 21.30 hod.
Bláznivá partička zažije opravdu (ne)zapomenutelnou party v Las Vegas. Vypečená letní komedie o jednom loučení se svobodou, které se zvrhne naprosto nepředstavitelným způsobem. Vstupné 40,- Kč.
LETNÍ KINO: Pouta - středa 29. 7. ve 21.30 hod.
Nejoceňovanější český film minulého roku o násilí a nenávisti skryté pod rouškou tmy. Strhující thriller s temným příběhem příslušníka tajné policie Antonína a mladé ženy Kláry na pozadí Československa osmdesátých let. Vstupné 40,- Kč.

TVOŘIVÁ DÍLNA: Divadýlko v krabičce - sobota 30. 7. 14.00 - 16.00 hod.
Výtvarná dílna se koná v rámci výstavy Divadlo žije! Během odpoledne se papírová krabička promění v malé přenosné divadýlko s kulisami a plochými loutkami, které si s sebou odnesete a divadlo si tak můžete hrát také doma po zbytek prázdnin. Vstupné 30,- Kč zahrnuje návštěvu výstavy i veškeré výtvarné potřeby.

KONCERT: Vladimír Merta - sobota 30. 7. ve 20.00 hod.
Ikona českého písničkářství se představí v poloze lyrické, prorocké i hrozivě aktuální. Vstupné 90,- Kč/60,- Kč.

 

 

PROGRAM Centra Bohuslava Martinů V POLIČCE

červenec 2011


Divadlo žije!
14. května - 24. září 2011 - ve výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů
Výstava vás zavede do kouzelného světa divadla Bohuslava Martinů. Rozmanitou operní             a baletní tvorbu představí vystavené kostýmové návrhy, nákresy a prostorové modely scén, fotografie z představení, ale i skutečné kostýmy. Část výstavy je věnovaná dlouholeté tradici ochotnického divadla v Poličce, neboť v sále, kde je výstava instalována, se divadlo skutečně hrálo a malý Martinů sem chodil se svým otcem na divadelní zkoušky a představení. Součástí výstavy je divadelní herna pro děti i dospělé, kde se prostřednictvím tvořivých aktivit seznámí se zákulisím divadla i vším, co je spojené s činohrou, loutkoherectvím a scénografií. Vyzkouší si rozmanité kostýmy a ocitnou se v roli kulisáka, osvětlovače, scénografa nebo herce na jevišti       a nahlédnou tak pod pokličku divadelního umění.

kolekce obrazů z pokladnice české spořitelny
- obrazy krajinářů Vysočiny z pobočky České spořitelny v Poličce
30. dubna - 4. září 2011 ve výstavních sálech Městské galerie
Spořitelna osady města Poličky uvnitř hradeb vystavěla v roce 1937 novou budovu dle projektu Jindřicha Freiwalda a až do svého znárodnění ji vybavovala obrazy krajinářů působících v tomto regionu. Vznikla tak zajímavá, časově a názorově omezená kolekce, která byla v několika etapách zmenšována ukládáním do skladu, až v roce 2010, v souvislosti s rekonstrukcí a novými požadavky, zcela opustila stěny spořitelny. S ohledem na zájem občanů a s podporou starosty města vyjednalo Městské muzeum a galerie s nynějším majitelem – Českou spořitelnou, a.s. – dlouhodobou zápůjčku. V sálech galerie v barokní radnici jsou představeny obrazy Oty Bubeníčka, Františka Bukáčka, Gustava Porše, Rudolfa Hanycha, Jaroslava Heima, Josefa Jambora, Františka Kavána, Karla Kupky, Karla Liebschera, Josefa Václava Síly a dalších. V řadě případů jde o díla, která nebyla veřejnosti dlouhodobě dostupná a početná kolekce          28 obrazů a kreseb tak může překvapit…

Kolovrátek života
- drobná tématická výstava o zvyklostech a pověrách spojených s životem člověka
9. května - 25. září 2011 - ve třídě Bohuslava Martinů
Výstava představí malým i velkým návštěvníkům průběh života člověka od jeho narození až do smrti. Ve školních lavicích třídy Bohuslava Martinů se vrátí o století zpátky a dozvědí se, jaké tradice byly spojené s příchodem dítěte na svět, co obnášely křtiny, zásnuby nebo svatba, ale také jak lidé prožívali odchod svých nejbližších ze světa. Výstava odhalí, k čemu sloužil povian, májka, čepení nebo karkulka a představí zajímavé předměty ze sbírek muzea, které byly ještě v nedávné minulosti úzce provázány s životem člověka v jeho všedních i svátečních dnech.

Stěna pro jedno dílo v červnu představí fotografie Pavla Stoudka. Výběr z tvorby je k vidění od 1. do 31. července 2011. Vstup volný.

PŘIPRAVUJEME NA ZÁŘÍ
Cesty za uměním
Městské muzeum a galerie Polička pořádá v sobotu 17. 9. 2011 Cesty za uměním s názvem: „Jindřichův Hradec: Románská renesance – kuriozita či fikce?“ Jindřichův Hradec je symbolem renesance a pánů z růže. Zámek tvoří rozlehlý komplex budov kolem tří nádvoří         a zahrady. V interiéru zámku jsou pokoje s renesančními kazetovými stropy a freskami, ale i část portrétního cyklu českých panovníků (předlohami byly renesanční obrazy na Pražském hradě). V zahradě na ostrohu byl vystavěn altán „Rondel“ spojený s umělou jeskyní a zámkem přízemními arkádami. V rozlehlém komplexu hradu a zámku se skrývají nevelké sloupy, unikající pozornosti běžných návštěvníků. Přesto se jim svého času dostalo nebývalé publicity, neboť jde o doklady tzv. románské renesance – jevu, o kterém se můžete více dozvědět na www.cbmpolicka.cz (akce), nebo přímo na muzejním zájezdu.

vloženo: 23.06.2011
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist