Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 26. října 2020 svátek slaví Erik, zítra Šarlota / Zoe
Nové hrady
Trosky
Hradec n. Mor.
Vrchlabí

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Šibeník
typ: Rozhledna
okres: TrutnovZámeček Karlštejn
typ: Zámek
okres: Žďár nad SázavouJičín
typ: Město
okres: JičínHradenín
typ: Tvrz
okres: Kolínzámek Okříšky
typ: Zámek
okres: Třebíč

Detail článku:
POLIČKU PROVONĚLA LEVADULE, KÁVA I SKOŘICE
ilustrativní obrázek Během jarních prázdnin poličské muzeum připravilo pro své návštěvníky bohatý, několikadenní program, během kterého se návštěvníci mohou něco nového naučit, vyzkoušet si nové techniky, něco vyrobit a zároveň si prohlédnout tři různé výstavy…

Blíží se jaro a sním i jarní prázdniny, které jsou tolik očekávané především dětmi. V poličském muzeu na své dětské návštěvníky nezapomněli. Naopak pro ně připravili bohatý program, během kterého mohou děti, spolu s rodiči a přáteli po tři dny zkoušet různé techniky, získávat tak nové dovednosti a znalosti a vyrobit dárky pro své nejbližší.

Řemeslné odpoledne s názvem Voňavá dílna se konalo v rámci výstavy Jarní očista velikonoce přichystá… Vyráběla se voňavá mýdla, různých tvarů, barev a vůní s příměsí bylinek, koření a dalších voňavých přísad. A protože je mýdlo také vhodným dárkem, vyrobili si návštěvníci i malou dárkovou krabičku.

Na své si přišel každý, koho zajímá historie i nové techniky. Jak už název výstavy napovídá, děti i dospělí se dozvěděli zajímavosti ze života svých pradědečků a prababiček, jak pečovali o sebe, o svůj zevnějšek a svá obydlí. Hospodyňky zajisté potom více ocenily své novodobé pomocníky.

Dílnu si nenechalo ujít desítky malých i velkých návštěvníků, kteří tak příjemně strávili čas se svými blízkými, přáteli a rodinou.

Na čtvrteční odpoledne je připravena poslední řemeslná dílna k výstavě výtvarníka a kaligrafa Jiřího Šindlera PÍSMO - OBRAZ. Připraveny jsou šablony písmen hlaholské abecedy a barevné spreje. Návštěvníci si tak budou moci vyzkoušet hru s kompozicí a techniku zvanou rezerváž.

Více informací naleznete na www.cbmpolička.cz

vloženo: 14.03.2012


fotogalerie:
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist