Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 25. května 2020 svátek slaví Viola, zítra Filip
Dlouhé stráně
Špindlerův Mlýn
Riegrova stezka
osada Jizerka

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Trasa paličatá
typ: Stezka - obecně
okres: Žďár nad SázavouHořice
typ: Město
okres: JičínOrlík
typ: Přehrada
okres: PísekLes Království
typ: Přehrada
okres: TrutnovKarlova studánka
typ: Vesnice
okres: Bruntál

Detail článku:
Pardubický zámek se v sobotu promění v zoologickou zahradu
ilustrativní obrázek

Pardubický zámek se v sobotu promění v zoologickou zahradu

k vidění bude krajta, chameleon i švábi


Tisková zpráva

Pardubice, 31. května 2011

 

Přírodovědné oddělení Východočeského muzea v Pardubicích přichystalo na sobotu 4. června doprovodný program k výstavě Příroda tropů čtyř světadílů – Odpoledne v tropech aneb setkání se živými zvířaty. Brány pardubického zámku budou od 14.00 do 18.00 otevřeny všem zájemcům o živou přírodu. Všechna živá zvířata bude možné vzít do ruky nebo se jich alespoň dotknout. Návštěvníci s vlastními exotickými miláčky jsou vřele vítáni. V průběhu doprovodné akce je vstup na výstavu Příroda tropů čtyř světadílů zdarma.

 

 

Odpoledne v tropech se bude konat ve výstavním sále Zámku Pardubice a nabídne návštěvníkům zámku množství nevšedních zážitků. „Ti, kdo v sobotu do muzea dorazí, se rozhodně nudit nebudou. K vidění budou živá zvířata jako krajta královská, leguán, želvy, chameleon, užovka korálovka a mnohé další,“ říká kurátor výstavy RNDr. Vladimír Lemberk z Východočeského muzea v Pardubicích a dodává, že všichni, kteří doma chovají nějaké exotické zvířátko, mohou jej donést na zámek a seznámit s ním ostatní chovatele i veřejnost. Ti, kteří se zúčastní doprovodného programu, budou mít vstup do výstavy zdarma.


Výstava Příroda tropů čtyř světadílů je prostorách výstavního sálu pardubického zámku k vidění každý den mimo pondělí, vždy od 10.00 do 18.00, a to až do 30. října. Pro zvědavce bez rozdílu věku je připravena expozice, v níž získají odpovědi na mnoho záludných otázek jako kolik nohou má mnohonožka nebo k čemu všemu se dá použít trus největšího suchozemského savce. Jako bonus jsou k vidění i ukázky ozdob a oděvů domorodců z Papui Nové Guinei, včetně proslulých penisových pouzder „kotek“.


Ve výstavě, která mapuje přírodu tropického pásma, jež sahá od obratníku Raka na severu až po obratník Kozoroha na jihu a zasahuje na čtyři kontinenty – Asii, Afriku, Ameriku a Austrálii, nechybějí barevné velkoformátové fotografie, jejichž prostřednictvím lze nahlédnout dovnitř tohoto pestrého světa, poutavě uspořádanou výstavu doplňují autentické zvukové nahrávky a ukázky živých zvířat a květin.

vloženo: 01.06.2011


fotogalerie:Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist