Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Čtvrtek 14. listopadu 2019 svátek slaví Sáva, zítra Leopold
Červená Lhota
Žleby
Pokličky
Poledník

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Westernové městečko Šiklův mlýn - Šikland
typ: Skanzen
okres: Žďár nad SázavouLežáky
typ: Vesnice
okres: ChrudimLes Království
typ: Přehrada
okres: Trutnovlanové centrum TARZANIE
typ: Park lanový
okres: Nový JičínVodní nádrž Seč
typ: Přehrada
okres: Chrudim

Detail článku:
Pardubický festival vína a vinařská noc

Informace o Festivalu vína:

Již XIV. ročník prodejní a kontraktační výstavy Pardubický festival vína budou hostit malebné prostory Pardubického zámku ve dnech 26. a 27. srpna 2011. 

Ochutnávat bude možno zejména vína česká, moravská, slovenská a rakouská, ale směňovat  originální festivalové mince mohou návštěvníci  za vzorky vín i ze vzdálených krajů celého světa.

V loňském roce přijelo do Pardubic vystavovat na 50 různých vinařství a letos bude pokořena hranice 60 vystavovatelů, což je nejvíce v celé bohaté historii festivalu. K degustaci vín se připojí i ochutnávka sýrů, specialit staročeské kuchyně a chybět nebude ani tradiční občerstvení. Festivalový program doplní cimbálová muzika, ukázky sabrage a soutěže.

Vstupné na Pardubický festival vína je 100 Kč. Prvních  1500 návštěvníků navíc získá zdarma několik ochutnávkových mincí do začátku, originální degustační skleničku a důmyslnou taštičku na krk, aby sklenka nedošla v průběhu ochutnávání úhony. Další festivalové mince lze zakoupit po pětikoruně české.  Ochutnávat vína na Pardubickém zámku můžete v pátek od 12.00 do 20.00 a v sobotu od 10.00 do 18.00.

 

Informace o Pardubické vinařské noci

V rámci Pardubického festivalu vína se bude konat Pardubická vinařská noc. Oslava vína spojená s dobrým jídlem, tradičními lidovými řemesly a vtipnou zábavou je pro všechny obyvatele Pardubic připravena na pátek 26. srpna 2011.

Od 8. hodiny večerní do půlnoci na Perštýnském náměstí poteče víno proudem. Budete moci ochutnat rozličná, především česká a moravská vína, za velmi příznivou cenu.  Chybět nebude ukázka sabrage (sekání šampaňského šavlí) doplněné výkladem sommeliéra a prodej tradičních rukodělných výrobků. Soutěživým duším můžeme slíbit i klání s vinnou tématikou a za hodnotnou odměnu – jak jinak než vinnou. 

Akci pořádá agentura Czech marketing za podpory města Pardubice. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

 

Lucie Hamplová

Czech marketing, s.r.o.
Sladkovského 433
530 02 Pardubice
vloženo: 27.07.2011
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist