Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 25. května 2020 svátek slaví Viola, zítra Filip
kaple Povýšení
Pařížov
Chrudim
Riegrova stezka

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Zámeček Karlštejn
typ: Zámek
okres: Žďár nad SázavouRajec nad Svitavou
typ: Zámek
okres: BlanskoPustevny
typ: Skanzen
okres: VsetínTechnické muzeum Tatra
typ: Muzeum
okres: Nový JičínLabská
typ: Přehrada
okres: Trutnov

Detail článku:
Pardubice ve víru tance - výstava rozšířena o taneční kostýmy
ilustrativní obrázek

Pardubice ve víru tance výstava rozšířena o taneční kostýmy
a komponovaný závěrečný program


Pardubice, 19. března 2012

 

Jedna z návštěvnicky nejúspěšnějších výstav Východočeského muzea v Pardubicích je o měsíc prodloužena. Pořadatelé se nakonec rozhodli využít i prostor malého gotického sálu, a výstavu navíc rozšířili o moderní taneční kostýmy tanečních klubů z Pardubic a okolí. Slavnostní zakončení výstavy Pardubice ve víru tance je plánováno na úterý 27. března 2012, kdy na návštěvníky čeká komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou PhDr. Ilonou Klemšovou a taneční vystoupení Tanečního studia Hany Flekrové a Tancklubu Holice.

Výstava věnovaná společenskému tanci, etiketě a tanečním sálům starých Pardubic spěje ke svému závěru. „Původně jsme výstavu plánovali zakončit 4. března, návštěvnický zájem byl ale tak veliký, že jsme se v důsledku toho rozhodli protáhnout si na zámku plesovou sezónu až do dubna,“ vysvětluje ředitelka Východočeského muzea
v Pardubicích Mgr. Jitka Rychlíková
, proč výstava trvá až do 3. dubna. Společně s prodloužením výstavy šla ruku v ruce i malá doprovodná výstava s názvem Krása tanečních kostýmů, kterou lze taktéž
do 3. dubna vidět v prostorách sousedících se stávající výstavou.

V malém gotickém sále tak návštěvník najde množství nádherných moderních tanečních kostýmů, které muzeu laskavě zapůjčily taneční školy z Pardubic a okolí. „Některé ze šatů se dokonce účastnily i vrcholových mezinárodních soutěží,“ říká o svém dalším dítku kurátorka PhDr. Ilona Klemšová. Tanečními kostýmy však muzeum zdaleka nekončí.

Na úterý 27. března totiž naplánovalo slavnostní zakončení letošní „zámecké plesové sezóny“, během níž mohli návštěvníci vidět nejedno taneční vystoupení nebo vyslechnout přednášku Ladislava Špačka. „V pět hodin odpoledne ožijí Rytířské sály pardubického zámku společenským tancem naposledy,“ láká návštěvníky na komponovaný program s názvem Derniéra výstavy Pardubice ve víru tance ředitelka muzea. Návštěvníci se mohou těšit na taneční vystoupení Tanečního studia Hany Flekrové a Tancklubu Holice nebo na komentovanou prohlídku výstavy. Všichni jsou srdečně zváni. Vstup volný.

vloženo: 20.03.2012


fotogalerie:
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist