Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Neděle 24. května 2020 svátek slaví Jana, zítra Viola
Kočí
Tábor
Ludéřov
Karlštejn

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Les Království
typ: Přehrada
okres: TrutnovLes Království
typ: Přehrada
okres: TrutnovPanorama
typ: Rozhledna
okres: TrutnovAutobusové nádraží THD v HK
typ: Výletní místo
okres: Hradec KrálovéLichnice
typ: Zřícenina
okres: Chrudim

Detail článku:
Ornitologové VČM objevili na valech pardubického zámku sedm nových ptačích druhů
ilustrativní obrázek Ornitologové VČM objevili na valech pardubického zámku
sedm nových ptačích druhů

Tisková zpráva

Pardubice, 16. května 2011

Na valech Zámku Pardubice bylo v sobotu 14. dubna objeveno sedm nových ptačích druhů. K jejich objevení došlo v průběhu zábavného odpoledne ?Zámek pávů a květin?. Východočeské muzeum v Pardubicích žádá návštěvníky valů i zámku o pomoc s jejich fotografickou dokumentací a pojmenováním. Podle posledních zpráv budou opeřenci odlétat 29. května.

V rámci sobotního zábavného odpoledne, které se neslo v duchu PET art, si návštěvníci pardubického zámku vyzkoušeli, jak se dá i z tak nevlídného materiálu jako jsou plastové lahve doslova vykouzlit nevídaná květina nebo paví chvost. ?Do doprovodného programu se zapojovali návštěvníci bez rozdílu věku. Všichni, kteří se odpoledne účastnili, měli navíc vstup do výstavy Veroniky Richterové ? V zámku za zrcadlem zdarma,? popisuje sobotní akci Mgr. Jitka Rychlíková, ředitelka Východočeského muzea v Pardubicích.

V zámeckém parkánu vyrostla květinová zahrádka, objevili se plastoví pávi a barevné mozaiky. Příjemnou odpolední atmosféru narušila až zpráva o objevu tajemných pestrobarevných ptáků, kteří se uhnízdili v korunách stromů na valech. Podle posledních zpráv jde o zcela nové ptačí druhy. ?Prosíme návštěvníky zámeckých valů, aby se pokusili dočasné nájemníky nalézt, vyfotografovat a pojmenovat a pořízené fotografie nám poslali do muzea. Rádi bychom na ně měli v našich sbírkách památku. Kdo ví, jestli se ještě někdy vrátí,? řekla Rychlíková

Fotografie všech sedmi ptáků s pojmenováními je možné zasílat buď vytištěné poštou na adresu muzea, nebo
e-mailem na vychodoceske.muzeum@seznam.cz, to vše do 31. května 2011. Obálku či e-mail, který musí obsahovat jméno a adresu, je třeba označit heslem ?SOUTÉŽ ? Sedm ptačích návštěvníků?. Tři vylosovaní výherci obdrží ceny od VČM Pardubice.

vloženo: 17.05.2011


fotogalerie:
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist