Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 26. října 2020 svátek slaví Erik, zítra Šarlota / Zoe
Adršpach
lanovka na ČH
Loučná Hora
Dobrošov

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Farma Vystrkov
typ: Statek
okres: VsetínHořický Chlum
typ: Rozhledna
okres: JičínKlucanina
typ: Rozhledna
okres: Brno-venkovAdršpachské skály
typ: Skalní útvar
okres: NáchodVenušiny misky (Smolný vrch)
typ: Přírodní památka
okres: Jeseník

Detail článku:
Koncert a slavnostní prezentace nového CD klavíristy Michala Maška
ilustrativní obrázek

MAŠEK / MARTINŮ

Koncert a slavnostní prezentace nového CD klavíristy Michala Maška v Centru Bohuslava Martinů v Poličce


V pátek 27. května 2011 od 18.00 hod. se v Centru Bohuslava Martinů uskuteční koncert jednoho z nejlepších klavíristů současnosti Michala Maška. Ten v únoru letošního roku realizoval unikátní projekt pro EMI classics – nahrávku recitálu z děl Bohuslava Martinů spolu s luxusní ilustrovanou publikací skladatelových kreseb pod názvem Mašek-Martinů. Mašek se tak stal v pořadí teprve čtvrtým českým umělcem v historii, který pořídil snímek pro EMI classics. Před ním pro tuto značku natáčeli pouze takové osobnosti jako Rafael Kubelík, Rudolf Firkušný či Josef Suk.

Jedinečnost projektu spočívá jak ve formátu publikace vázané v látce a jednotlivě číslované, tak ve výběru doposud nepublikovaných autorových kreseb. Knížka tak tvoří ucelený výběr a skvěle doplňuje nahrávku recitálu - Sonáty pro klavír, Etud a polek, Motýlů a rajek plus čtyř vtipných přídavků včetně světové premiéry Vítězného pochodu sportovního klubu R.U.R  v Poličce.

Celý projekt má být podpořen koncerty, které budou doplněny výstavou skladatelových kreseb, webovou stránkou www.masek-martinu.com a dokumentem z natáčení. Michal Mašek je také producentem celého projektu. Na realizaci se podílela  vlastní klavíristova společnost Morpheus Art, s.r.o. Projekt vznikl pod záštitou předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové a jeho slavnostní představení se uskutečnilo 5. května 2011 v Institutu Bohuslava Martinů v Praze.

Součástí pátečního koncertu a prezentace nového CD klavíristy Michala Maška v Centru Bohuslava Martinů bude beseda a promítání doprovodného materiálu o vzniku nevšední edice spojující klavírní recitál výhradně ze skladeb Bohuslava Martinů s výběrem jeho kreslených karikatur.

Vstupenky je nutné rezervovat předem v Centru Bohuslava Martinů v Poličce, Šaffova ulice na tel.: 461 723 855, muzeum@muzeum.policka.org.

Cena: 70 Kč/osoba, pro členy KPH 50 Kč/osoba.

O osobnosti Michala Maška se můžete dozvědět více z  dokumentárního cyklu  13. komnata,  z dílu odvysílaného Českou televizí 19. února 2010, jenž je dostupný na odkaze: http://www.ceskatelevize.cz/program/1186000189-19.02.2010-21:00-1.html

vloženo: 24.05.2011


fotogalerie:
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist