Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 26. října 2020 svátek slaví Erik, zítra Šarlota / Zoe
Borůvka
Vrchlabí
Karlova Koruna
Medvědín

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Karlova studánka
typ: Vesnice
okres: BruntálZvíkov
typ: Hrad
okres: PísekKumburk
typ: Zřícenina
okres: SemilyRozkoš
typ: Vodní nádrž
okres: NáchodGalerie Ludvíka Kuby
typ: Galerie
okres: Příbram

Detail článku:
DIVADLO ŽIJE
Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů připravily
 výstavní a kulturně-divadelní projekt
DIVADLO ŽIJE!14. května - 24. září 2011
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce

Výstavní a kulturně-divadelní projekt začíná již tuto sobotu 14. května 2011 zahájením stejnojmenné výstavy v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.
Výstava návštěvníky zavede do kouzelného světa divadla Bohuslava Martinů. Rozmanitou operní a baletní tvorbu představí vystavené kostýmové návrhy, nákresy a prostorové modely scén, fotografie z představení, ale i skutečné kostýmy. Část výstavy je věnovaná dlouholeté tradici ochotnického divadla v Poličce, neboť v sále, kde je výstava instalována, se divadlo skutečně hrálo a malý Martinů sem chodil se svým otcem na divadelní zkoušky a představení.
Vernisáž se koná v sobotu 14. května 2011 v 16.00 hod. v Centru Bohuslava Martinů v Poličce. Velké zmatení nastane hned při zahájení výstavy, neboť kdo je kdo, kdo je čím a co se vlastně před 115 lety událo, nevědí ani sami aktéři, kterými jsou ochotničtí muzejníci a muzejničtí ochotníci…

Součástí výstavy bude také divadelní herna pro děti i dospělé, kde se návštěvníci prostřednictvím tvořivých aktivit seznámí se zákulisím divadla i vším, co  je  spojené s činohrou, loutkoherectvím a scénografií. Vyzkouší si rozmanité kostýmy a ocitnou se v roli kulisáka, osvětlovače, scénografa nebo herce na jevišti a nahlédnou tak pod pokličku divadelního umění.

Hravá část výstavy bude zahájena v neděli 15. května 2011 ve  14.00 hod. formou odpoledního programu s tvořivými dílnami a divadelním představením Ošklivé kačátko v podání Štěpánky Glogarové a Jany Kollertové. Pohádka plná písniček vypráví o tom, jak se jednoho krásného dne narodí „ošklivé kačátko“. Má sourozenců, že by je ani nespočítalo a maminku, která má pod křídlem plno rad do života. Brzy však pochopí, že nepatří mezi oblíbence dvora. Proto „Běží a běží, přes pole uniká, neví kdo a čí je a kam vlastně utíká…“ Najde na konci své cesty, svůj skutečný domov?


KONTAKT:
Městské muzeum a galerie Polička
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114
572 01 Polička
Tel.: +420 461 723 855
e-mail: muzeum@muzeum.policka.org
www.cbmpolicka.cz
vloženo: 11.05.2011


fotogalerie:Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist