Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 26. října 2020 svátek slaví Erik, zítra Šarlota / Zoe
Hamry
Medvědín
Fata Morgána
Masarykova věž

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Zvíkov
typ: Hrad
okres: PísekNové hrady
typ: Zámek
okres: Ústí nad OrlicíStrašidelné pověsti města České Budějovice
typ: Tip na výlet
okres: České BudějoviceHeřmanův Městec
typ: Zámek
okres: ChrudimKašperk
typ: Zřícenina
okres: Klatovy

Detail článku:
ČAS PRO NEOBYČEJNÉ ZÁŽITKY
ilustrativní obrázek Tuto sobotu 2.června proběhl v Poličce již třináctý ročník nočního putování městem s názvem ČAS PRO NEOBYČEJNÉ ZÁŽITKY. Počasí bylo vydařené, program bohatý, bylo na co koukat a zážitků bylo ten večer opravdu mnoho...

Jako každý rok se do akce neváhaly zapojit organizace, které návštěvníkům přináší neobyčejné zážitky již několikátým rokem, avšak v letošním roce přibylo i několik takových, které si svojí účast na nočních prohlídkách vyzkoušely poprvé a s velkým úspěchem.

Mnozí návštěvníci nočních prohlídek využili možnosti zavítat do barokní radnice, kde byly zdarma zpřístupněny všechny její poklady.

Ve vestibulu návštěvníky přivítala absolventka FAVU v Brně představující svojí videoprezentaci o umělcích a výtvarné tvorbě. Po vystoupání několika schodů se návštěvníci dostali do prvního patra kde je umístěna obrazová galerie rakouského rodu Hohenemsů a také obrazy mapující vývoj umění na Poličsku. Prostory vás provedli průvodci v dobových kostýmech, kteří jakoby vystoupili z obrazů a hovořili tak o životních osudech Jakuba Hanibala z Hohenemsu či sochaře Vojtěcha E. Šaffa. Svým tajemným kouzlem na mnohé dýchla gotická kaple nasvícena světly reflektorů tak, aby okouzlila návštěvníky svojí původní výzdobou z roku 1751.

Milovníci jemné ironie a úsměvné nadsázky zajisté ocenili výstavu uznávaného umělce a výtvarníka - Adolf Born - Nejen Mach a Šebestová. Mnozí zavzpomínali na svá dětská léta, když sledovali projekci tohoto, dnes již kultovního večerníčku a zároveň pomáhali svým dětem s vyplňováním pracovního listu a plněním různorodých úkolů. Během večera o své tvorbě promluvila také uznávaná fotografka Veronika Bromová, která návštěvníkům osobně představovala své fotografie, které jsou vystaveny v expozici barokní radnice a co jí bylo a je inspirací.

Možnost byla i zhlédnout jindy nepřístupnou radniční věž. Po zdolání několika desítek schodů na vás čekal výklad hodináře a prohlídka radničního hodinového stroje. A pro ty fyzicky zdatné byla otevřena i komora pod gotickou kaplí.

Úspěšné byly i večerní prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů. Ty byly oživeny postavami malého Bohouška harajícího na housle a jeho starší sestrou Marií, která návštěvníkům vyprávěla, jaké bylo žití ve světničce 36m nad zemí. Společně s dobovými kostýmy a rekvizitami za svitu noční oblohy, měl návštěvník pocit, jako by se ocitl v rodně světničce přímo roku 1900.

Díky názorné mapce a popisu míst jednotlivých zastavení si návštěvníci mohli v klidu projít mnohá zastavené a načerpat tak spoustu neobyčejných zážitků…

Celá akce se setkala se značným úspěchem, o čemž svědčí i velmi vysoká návštěvnost. Za celý večer totiž do Barokní radnice ve středu poličského náměstí zavítalo téměř 1 400 návštěvníků.

vloženo: 06.06.2012


fotogalerie:
Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist