Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 26. října 2020 svátek slaví Erik, zítra Šarlota / Zoe
Prachov
Mumlava
hradby Polička
Zvičina

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Minifarma Falbgery
typ: Tip na výlet
okres: SvitavyKřížová cesta
typ: Cesta
okres: SemilyŠpindlerův Mlýn
typ: Město
okres: TrutnovHořice
typ: Město
okres: JičínFrýdštejn
typ: Hrad
okres: Jablonec nad Nisou

Detail článku:
ADOLF BORN Nejen Mach a Šebestová
ilustrativní obrázek
ADOLF BORN Nejen Mach a Šebestová
sobota 28. dubna od 14.00 hodin
ve výstavních sálech Městské galerie, Palackého nám., PoličkaMilovníky jemné ironie, úsměvné nadsázky i trochu poťouchlého humoru jistě potěší výstava oblíbeného grafika a ilustrátora Adolfa Borna. Originálního umělce, o jehož dílo je trvalý zájem u nás i v zahraničí. Elegantní pánové v kloboucích, dámy s hlubokými dekolty, vysokými účesy, se střevíčky s podpatky či s cigaretovými špičkami osloví každého, kdo má rád humor a nadsázku. Adolf Born stvořil svůj osobitý svět poznatelný na první pohled. Jak sám říká, jeho celý tvůrčí život je dlážděný humorem.
    Na výstavě se setkáme v první části s grafickými listy, které představují Bornovu volnou tvorbu. Jsou prodchnuty odkazy na jeho velkou vášeň – cestování. Reálné motivy z cizích zemí jsou zabydlené bizardními postavami s charakteristickými zvířecími rysy. Návštěvníky také potěší motivy z C. a K. mocnářství                         a naznačené citace z klasické literatury a filozofie.
    V druhé části je k vidění knižní ilustrace, kterou autor ve své tvorbě staví na první místo. Říká, že „ilustrace, stejně jako text, musí žít svým vlastním životem. Text si sám řekne, jakou technikou jej výtvarně zvládnout.“ Čtenáři i odborná veřejnost u jeho práce oceňují snahu příběh dále rozvíjet a působit na představivost čtenáře. Adolf Born má na svém kontě na 300 knih. Připomenuta bude také jeho práce pro kinematografii – originál scénáře večerníčku Mach a Šebestová a ukázka postupu animace.

Městské muzeum a galerie Polička vás zve k rodinnému zastavení v osobitém světě výtvarníka Adolfa Borna. Slavnostní zahájení výstavy se koná v sobotu 28. dubna 2012 ve 14.00 hod.

Výstava potrvá do 2. září 2012.


KONTAKT:
Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů v Poličce
Tylova 114, 572 01 Polička, Tel.: +420 461 723 855
muzeum@muzeum.policka.org, www.cbmpolicka.cz
vloženo: 27.04.2012


fotogalerie:Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist