Kam na výlet, Vaše turistické tipy na výlet

    
    
Dnes je Pondělí 26. října 2020 svátek slaví Erik, zítra Šarlota / Zoe
Žleby
Josefov
Pařížov
Lednice

ReklamaPřihlášení
jméno:
heslo:

>> registrace <<

zapomněli jste heslo?

Náhodný obrázek


Vinařství u kapličky
typ: Vinohrad
okres: BřeclavKunětická hora
typ: Hrad
okres: PardubiceRešovské vodopády
typ: Řeka, potok
okres: BruntálMumlavský vodopád
typ: Vodopád
okres: SemilyKarlův most
typ: Most
okres: Hlavní město Praha

Detail článku:
13. ROČNÍK ČASU PRO NEOBYČEJNÉ ZÁŽITKY V POLIČCE
V sobotu 2. června 2012 se v  Poličce uskuteční v pořadí již 13. ročník nočního putování městem, konaný v rámci celorepublikového festivalu muzejních nocí. Hlavním organizátorem a garantem akce bylo Městské muzeum a galerie Polička a Centrum Bohuslava Martinů.

 

Večerní putování bude zahájeno úderem devatenácté hodiny v městské galerii v barokní radnici na náměstí, kde návštěvníci obdrží tištěné programy celé akce s přehlednou mapkou jednotlivých stanovišť, na které budou moci v průběhu večera zavítat, kterých je dohromady hned osmnáct.

Centrum Bohuslava Martinů v letošním roce představí budovu barokní radnice. Každé z jejích pater skrývá nejeden klenot, lahodící oku i duši návštěvníka. V první části se seznámíme s vývojem umění od gotiky do 19. století. Nalezneme zde díla z období gotiky i renesance nebo ze století osmnáctého, které se právem nazývá „zlatým věkem města“. Druhé patro pak bude věnováno především dětem. V expozici moderního umění bude na zájemce čekat speciální výtvarný program, v jehož rámci mají možnost seznámit se prostřednictvím drobných tvořivých úkolů s vystavujícími autory a samotnými díly V. Šindlera, J. V. Síly, F. Bukáčka, Z. Siona a mnoha dalších…


Dále se můžete těšit na prohlídku Rodné světničky Bohuslava Martinů, kam se roku 1889 nastěhovala rodina Ferdinanda Martinů, jenž zde pracoval jako pověžný. O rok později se mu ve věži kostela sv. Jakuba narodil druhý syn a světoznámý hudební skladatel Bohuslav Martinů. Ten zde spolu s bratry a sestrou Marií strávil prvních dvanáct let svého života. A bude to právě Bohouškova sestra Marie, kdo noční návštěvníky provede po ochoze, ukáže jim skrovné bydlení rodiny pověžného, povypráví o svých životních osudech a příbězích a návštěvníky nechá nahlédnout do svého kufru vzpomínek…

I z programu dalších organizátorů akce Času pro neobyčejné zážitky je rozhodně z čeho vybírat. S vlastním programem vystoupila Městská knihovna, kde bude zahájena vernisáž výstavy Poličský fotografický kroužek. Středisko volného času Mozaika připravilo zábavný program pro děti i dospělé na téma Vesmír, jehož součástí bude laserová show. Zajímavý program je připraven i pro návštěvníky Síně řemesel, kde své výrobky a dovednosti předvedou šikovní řemeslníci. Již tradičně se do večerního putování zapojil Hasičský záchranný sbor a Sbor dobrovolných hasičů Polička, jenž zájemcům předvede historickou i současnou hasičskou techniku.

S vlastním programem vystoupí i Střední škola obchodní a služeb SČMSD Polička a také Divadelní spolek Tyl představující dětskou hudební skupinu Maníci či Exit. Pro úplnost je třeba neopomenout, že se do celé akce zapojí i poličský Junák – svaz skautů a skautek, jenž umožní prohlídku středověké bašty, kde se nachází letní skautská klubovna. Farní sbor Českobratrské církve evangelické zase pro zájemce připravil prohlídku kostela.

vloženo: 31.05.2012


fotogalerie:Všechna práva vyhrazena. © 2006-2014 www.kam-na-vylet.cz
Tipy pro Vás : Webkamery a televize |
TOPlist